Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Jeżdźę na LPG a benzyna znika

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Jeżdźę na LPG a benzyna znika

    kupiłem egzemplarz "dziwaczny" to już wiem - ale teraz czaruje mnie jeszcze bardziej - od dwóch tygodni mam LPG i jeżdżę tylko na gazie, a benzyna systematycznie mi ucieka , codziennie widać na wskaźniku że niestety jego wskazówka opuszcza się w lewo wiem, że benzyna idzie na rozruch lecz bez przesady chyba nie w takich ilościach ...... w poprzednim moim aucie z LPG dopiero po tygodniu było troszkę widać mniejszy poziom paliwa a teraz już pod koniec drugiego dnia od tankowania wskazówka jest zdecydowanie niżej ....

    dodatkowo ciekawostka - spalanie gazu wg baku 13 litrów, spalanie benzyny wcześniej i teraz wg kompa 13.5 -14 litrów po mieście .... a wszyscy mówią, że gazu pali więcej !...... i mają rację ale nie u mnie - samochodzie czarodziejskim

    motorek 1.8T AJQ (niby 180 km)
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:32

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    U mnie też wskazówka opada, ale dopiero jak faktycznie poziom paliwa zejdzie tak do 1/4 baku. Podejrzewam, że jest to związane z wyliczaniem przez komputer ile faktycznie paliwa powinno zostać zużyte, na podstawie np. czasu otwarcia wtryskiwaczy. Tyle, że wtryski benzyny są podczas jazdy na LPG wyłączone. Zatankuj kilkanaście litrów i zobacz czy podniesie się wskazówka o więcej niż wynikałoby to z tych kilkunastu litrów. Albo zobacz ile wchodzi do pełna.

    A to, że komp benzyny pokazuje takie samo spalanie jak spalanie lpg oznacza, że coś jest nie tak z regulacją LPG. Najprawdopodobniej masz zbyt ubogą mieszankę na gazie i komp benzyny wprowadza korekty dodatnie. Stąd takie duże wskazanie zużycia paliwa.

  3. #3
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Komp gazu może być tak skonfigurowany że w pewnych warunkach będzie przełączał chwilowo na pb bez sygnalizowania tego.Jedź do zakładu zajmującego sie lpg i niech sprawdzą ustawienia.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    no tak, właśnie mam pierwszy przegląd to pogadam - lecz pewnie jak to bywa będzie ciężko - brak chęci i w ogóle ..... ale zobaczymy

  5. #5
    edekxp's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    A to, że komp benzyny pokazuje takie samo spalanie jak spalanie lpg oznacza, że coś jest nie tak z regulacją LPG
    niekoniecznie, on pokazuje jakby się jeździło na PB.Sprawdzałem u siebie LPG i PB przełaczane w czasie jazdy nic się nie zmienia, ale oczywiście gazu spali trochę więcej

    dux156 jaki masz gaz zamontowany(sterownik)
    może któryś wtryskiwacz od PB nie jest odłaczony i wtryskuje cały czas

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Końskie
    Auto
    nie mam jeszcze
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    a ile bedzie palił benzyny na rozruch? ( zima, lato)

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    norma przy fisie. mi tak samo opada , raz to mialem tak ze kilka razy tankowalem po 50 zl i dalej rezerwa, wreszcie musialem odpiac kleme bo cos tam robilem, potem zdziwko bo po resecie ponad polowa baku ! ale byla radocha teraz wiem że jak wskaznik ma pokazywac normalnie, to musze miec najlepiej ponad pol baku paliwa, jak mam 1/4 poziomu wskaznika to szybko opada , szczegolnie jak zapalam i gasze czesto, a paliwo nadal siedzi w zbiorniku a rezerwa straszy ludzi i mnie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •