Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 67 z 67

Temat: Uszkodzona gruszka turbo-wymiana(zaworu turbiny)

  1. #61
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robin Pokaż post
    Witam, Podpinam się pod temat. Czy łatwo zmienić gruszkę w ASZ od spodu samochodu bez demontażu różnych przewodów itp. ?
    Dasz rade bez problemu,najwiecej kłopotu bedzie z zawleczką, ktorą zabezpiecza cięgno gruszki przed zsunięciem sie z ramienia dźwigni zmiennej geometrii-jak bedziesz ją odpinal to rob to ze szczególną uwagą ,bo jak Ci gdzies odskoczy to juz jej nie znajdziesz i będzie problem .

  2. Podziękowania dla monlag1 za pomoc w problemie

    robin (21-06-16)

  3. #62
    robin's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dziękuję bardzo!

  4. #63
    robin's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wymieniłem wczoraj wieczorem gruszkę. Dostęp od dołu w ASZ tak @monlag1 potwierdził jest ok. Trochę się męczyłem z segerem/zawleczką, ale się udało. Po zdjęciu gruszki regulacja zmiennej gemoetrii chodziła lekko. Ustawiłem długość tego wysięgnika z gruszki dokładnie taki jak w starej. Stara kompletnie nie szczelna - jak ciągnąłem powietrze, dziurawa - zero ruchu tłoczku. Podłączyłem soft i dałem tryb, gdzie tłoczek od gruszki chodził w górę i w dół. Wyglądało to ok. Zrobiłem logi statyczne (tak to się chyba nazywa) i na ON mam coś koło 1100mbar a na OFF 947.7mbar praktycznie cały czas koło tych wartośći. Logów dynamicznych nie robiłem. Niestety autko nie dostała kopa, tnz nie zbiera się jakoś tak fajnie jak kiedyś... W sumie wielkiej różnicy nie widzę. Czy coś można z tych logów wywnioskować ? Ewentualnie coś jeszcze sprawdzić ? Może trzeba długość tego tłoczka zmienić, wyregulować, ale tak jak piszę: dałem tą samą długość jak na oryginalnej gruszce.
    Ostatnio edytowany przez robin - 25-06-16 o 15:58

  5. #64
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robin Pokaż post
    Wymieniłem wczoraj wieczorem gruszkę. Dostęp od dołu w ASZ tak @monlag1 potwierdził jest ok. Trochę się męczyłem z tym segerem/zawleczką, ale się udało. Po zdjęciu gruszki ta regulacja zmiennej gemoetrii chodziła lekko. Ustawiłem długość tego wysięgnika z gruszki dokładnie taki jak w starej. Stara kompletnie nie szczelna - jak ciągnąłem powietrze, dziurawa - zero ruchu tego tłoczku. Podłączyłem soft i dałem ten tryb testowy, gdzie tłoczek od gruszki chodził w górę i w dół. Wyglądało to ok. Zrobiłem logi statyczne (tak to się chyba nazywa) i na ON mam coś koło 1100mbar a na OFF 947.7mbar praktycznie cały czas koło tych wartośći. Logów dynamicznych nie robiłem. Niestety autko nie dostała kopa, tnz nie zbiera się jakoś tak fajnie jak kiedyś... W sumie wielkiej różnicy nie widzę. Czy coś można z tych logów wywnioskować ? Ewentualnie coś jeszcze sprawdzić ? Może trzeba długość tego tłoczka zmienić, wyregulować, ale tak jak piszę: dałem tą samą długość jak na oryginalnej gruszce.
    Zrob log dynamiczny 011(na IV-tym biegu,jak nie masz gdzie to na III-cim od 1300 do 4400 obr,zobaczymy jakie jest wysterowanie n75 i jak turbo wstaje ,a potem jeszcze log lączony 003,008,011.

  6. #65
    robin's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To tak, żeby zakończyć temat. Logów w końcu nie zrobiłem, ale powiem, że autko chodzi bardzo dobrze. Albo musiało się coś wyrobić jeszcze w turbinie, albo to pierwsze wrażenie chyba ze zmęczenia było takie słabe - nie wiem. Teraz z perspektywy czasu mogę napisać, że różnica jest o niebo. Jeżdżę codziennie i po wymianie zero łapania tzw. notlaufów, które przed wymianą na autostradzie były standardem. Turbinę słychać - lubię ten taki metaliczny świst )) - jak już się lekko depnie i autko ciągnie bez problemu.

  7. #66
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robin Pokaż post
    To tak, żeby zakończyć temat. Logów w końcu nie zrobiłem, ale powiem, że autko chodzi bardzo dobrze. Albo musiało się coś wyrobić jeszcze w turbinie, albo to pierwsze wrażenie chyba ze zmęczenia było takie słabe - nie wiem. Teraz z perspektywy czasu mogę napisać, że różnica jest o niebo. Jeżdżę codziennie i po wymianie zero łapania tzw. notlaufów, które przed wymianą na autostradzie były standardem. Turbinę słychać - lubię ten taki metaliczny świst )) - jak już się lekko depnie i autko ciągnie bez problemu.
    no i super ,ale log o11 dynamiczny by sie przydal zeby sprawdzic wysterowanie n75.
    Pozdr

  8. #67
    Rick's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Witam,
    Posiadam uszkodzoną gruszkę turbiny w Audi A3 [8l] z 2001 r. silnik 1.9TDI ATD 101KM.
    Jej oznaczenie to 434855-15
    Na aukcji znalazłem o oznaczeniu 434855-0015
    http://allegro.pl/zawor-turbiny-grus...276716913.html

    Czy będzie pasowała?

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •