Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: 2.0 TDI 170KM BMN za długo kreci + jednorazowa chmura dymu

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny 2.0 TDI 170KM BMN za długo kreci + jednorazowa chmura dymu

    Cześć,
    dwa dni temu stałem się posiadaczem A3 SB 2.0 TDI z silnikiem BMN.

    Podczas oględzin miałem wrażenie, że auto ciut za długo kręci, aby odpaliło, a po odpaleniu przez milisekundę słychać metaliczny dźwięk. Wydawało mi się jednak to normalne i autko kupiłem, bo nie miałem innych zastrzeżeń.

    Podczas powrotu do domu, podczas redukcji przy prędkości ok. 120 km/h (skrzynia DSG), zauważyłem za sobą białą chmurę dymu, ale był to tylko jednorazowy przypadek i nie towarzyszyły mu żadne inne objawy - pomyślałem, że może coś się przepaliło czy przepchało, bo auto nie było często używane na trasach.

    Po dwóch dniach, przy pierwszej próbie odpalenia auto nie załapało, ale być może - z przyzwyczjenia - zbyt krótko trzymałem rozrusznik, bo podczas drugiej próby było już ok.

    Czy mam powody do obaw? Dodam, że auto jest objęte akcją wymiany pompek i jestem już na nią umówiony. Czy pompki mogą powodować takie objawy?

    Z góry dziękuję za każdą kontruktywną odpowiedź.

    Pozdrawiam,
    Adam.

    ------edycja------
    do adminów:
    zostało mi zarzucone, że nie szukałem podobnych tematów - a i owszem szukałem, ale nie znalazłem tego, który dotyczyłby silnika BMN. To chyba inna konstrukcja niż BKD czy pozostałe odmiany 140-konne, które są najczęściej opisywane...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 17:45
    Pozdrawiam, puceek.

  2. #2
    adwert's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    AUDI Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    hej,
    BMN 170KM to silnik z DPFem wiec nie powinienes nic za soba widziec, chyba ze go juz nie ma byc moze byl to jakis kurz czy cos w tym stylu?
    co rozumiesz przez to ze dlugo kreci?

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Poszła biała dość gęsta chmura dymu z rury przy tej redukcji - brat jechał za mną i wystraszył się, że coś mi strzeliło. Dziwne to było, bo stanowiło wyłącznie jednorazowy przypadek, a do domu miałem ponad 500KM i nigdy więcej się nie powtórzyło. Podczas wystrzelenia tej chmury, auto było b. dobrze nagrzane i nie towarzyszył żaden spadek mocy etc. Pomyślałem, że może się coś przepaliło/przepchało, bo auto jeździło tylko na krótkich dystansach, a przypadek ten miał miejsce ok 150KM od startu.

    Jeśli chodzi o kręcenie - już wiem, że po nocy auto nigdy nie zapala za pierwszym kręceniem. Trzeba drugi raz zakręcić, żeby odpaliło - jak myślicie, czy po wymianie wtrysków problem ustąpi? Co może być przyczyną nie odpalania?

    Jak samochód jest ciepły - w porównaniu do Citroenów, które miałem - też potrzebuje minimalnie dłuższego zakręcenia, ale zawsze odpala.

    Czy w BMNach głowice też padały?
    Pozdrawiam, puceek.

  4. #4
    kuba25's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pękające głowice w BMN to rzadkość. Była to przypadłość przede wszystkim silników BKD.

    Jeśli mówisz że ten puszczony dymek to tylko jednorazowy przypadek to nic się nie martw. Nie szukaj tego przyczyny na siłę. Jak kiedyś w przyszłości ci się to powtórzy to wtedy będziesz dopiero się martwił

    Ciężkie odpalanie na ciepłym silniku to niestety wada tych konstrukcji. Też tak mam. Można to usunąc poprzez korektę softu. Jeśli planujesz podnieść moc to chłopaki zrobią ci tą korektę w cenie chiptuningu

    Poszukaj troszkę na forum. Tu naprawdę znajdziesz odpowiedź na wszystko
    Ostatnio edytowany przez kuba25 - 29-06-13 o 13:12

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    (Ogólnie rzecz biorąc, też nie lubie zakładania takich samych tematów w kółko, ale ze względu na to, iż nie znalazłem nic szczególnego o usterkach w BMN'ach, postanowiłem założyć osobny temat właśnie dla tych silników.)

    Dzięki za uspokojenie, powiem szczerze, że liczę na to iż po wymianie pompek sytuacja się znacznie poprawi...

    Oczywiście dam znać jak będę po całej akcji - dla potomnych .

    Tymczasem, jeśli ktoś ma pomysł w czym jeszcze może tkwić problem, bede wdzięczny za każdego posta.
    Pozdrawiam, puceek.

  6. #6
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    a samochód nie stał trochę przed sprzedażą? może nazbierało się w układzie wydechowym wilgoci, zredukowałeś, i wywaliło trochę pary.
    To wydaje się być najsensowniejsze, prawda?
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  7. #7
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Biały dym wygląda mi na wyrzucenie wypalonej sadzy z dpf'a. Piszesz że zazwyczaj robisz małe dystansy- sadza zbiera się w filtrze cząstek stałych i na moje oko w trasie zaczęło się to wypalać(takie samoczyszczenie dpf'a), kiedy jedziesz równym tempem, nie widać białego dymu bo jest usuwany jednostajnie małymi ilościami, a jak przybutowałeś to z automatu poszło sporo popiołu na raz i stąd ta chmura. Jeśli chodzi o odpalanie to albo jak koledzy piszą czeka Cie korekta dawek startowych albo masz nieszczelność w układzie paliwowym(np gumowe uszczelnienia wtrysków) i cofa Ci paliwo/zapowietrza układ . Jeśli masz możliwość darmowej wymiany pompek to z pewnością to nie zaszkodzi(byleby dobrze je ustawili)
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witajcie,
    odgrzewam kotleta, ale chciałbym się poradzić.

    Jak wspominałem, mój BMN ma problemy z rozruchem po dłuższym postoju (min. 12h) i jest to niezależne od temperatury panującej na zewnątrz. Autem byłem na akcji serwisowej polegającej na wymianie popmpowtrysków oraz na diagnostyce w ASO (dwudniowej) i tamtejsi panowie nie stwierdzili żadnych usterek, poza słabą kondycją rozrusznika. Sugerowali jego regeneracje i tak też zrobiłem, jednakże docelowo nie przyniosło to żadnego rezultatu. Poza tym ostatnio też zauważyłem (auto mam od pół roku), że ubywa też płyn chłodniczy - dolewalem już dwukrotnie po ujrzeniu komunikatu "Coolant".

    Oprócz tego co napisałem, poniżej wrzucam filmik jak auto odpala z samego rana. Czy to wszystko wskazuje na głowicę (dziwne, że w ASO do tego nie doszli) czy jest może szansa na coś mniej kosztownego?

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    FILM:
    Pozdrawiam, puceek.

  9. #9
    Marcin6's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Hej Jak duzo Ci ubywa tego płynu ? Jeżeli szybko ci ucieka to oznaka ze cos sie z nim musi dziac tak? sprawdzałeś szczelnosc układu? Nie wykluczam iż to jest możliwe ze glowica do roboty powoli bedzie moze jakies małe mikropękniecie sie pojawiło i to wystarczy zeby płyn wsysało .. proponuje abys pojechał takze na sprawdzenie szczelnosci uszczelki głowicy

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Co do odpalania to stawiam na soft jednak. Tutaj nie ma reguły czy źle pali na zimnym czy na ciepłym. Najczęściej nasze A3 źle palą na ciepłych i nowy program załatwia sprawę, ale zdarza się też (ja tak miałem), że ciężko kręci na zimnym po nocy, czasem nawet po kilku godzinach. Tutaj sprawę też rozwiązuje chiptuner. Podjechałem do takiego, wgrał nowe ustawienia i teraz fura łapie na dotyk niezależnie od warunków pogodowych czy tego, że zimny lub ciepły.
    Kosztowało mnie to 400 zł ale jestem zadowolony i nie muszę się czuć jak kierowca jelcza tylko szczęśliwy posiadacz A3
    Daj znać, jak rozwiążesz problem co było powodem Pozdr.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •