Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: A3 8P 2.0TDI BKD modyfikowany 190KM / 401Nm @BMN EcuProject

  1. #11

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post
    Wybaczcie, że odświeżam tak stary temat, ale chciałbym tylko napomknąć jedną rzecz - auto jest obecnie sprzedawane, po 6 latach (!) od modyfikacji u Daniela - do dzisiaj żadnych problemów ani z silnikiem ani z turbiną, auto odpycha się dalej bajecznie. W okresie tych 6 lat wymieniłem 3x sprzęgło z dwumasą (ostatnio w listopadzie żeby do sprzedaży było jak ta lala) i raz byłem shamować je powtórnie w Ecu żeby sprawdzić profilaktycznie czy na pewno wszystko jest ok. Mega robota, polecam chłopaków!

    Jedyne na co mogę zwrócić uwagę to fakt, że auto jest mocno dbane, tzn. turbina chłodzona po jeździe, silnik rozgrzewany po postoju, niebutowane od razu po starcie itd. itd.

    Ile setek tysięcy kilometrów przejechałeś przez te 6 lat że aż 3 razy kompletne sprzęgło wymieniałeś?

  2. #12
    Jordi's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pierwsze co pomyślałem xD
    Sprzedam | Felgi BBS Skręcane 18 cali | Kierownica 3 ramienna + Poduszka | Bixenony Nieskrętne | Zbiorniczek + Czujnik + Spryski pod Xenon

  3. #13
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jarol Pokaż post
    Ile setek tysięcy kilometrów przejechałeś przez te 6 lat że aż 3 razy kompletne sprzęgło wymieniałeś?
    Przebieg nie ma tutaj nic do rzeczy.

    Za pierwszym razem nie wymienili wysprzęglika (miałem ogólnie potężne przeboje z tym serwisem vel. dawałem im całe komplety nowych części, a oni połowe brali do kieszeni, skasowali nową turbinę itd itd), który wylał się po 7-8 miesiącach od zrobienia auta - dałem się wtedy wrobić w powtórną wymianę całego kompletu. Byłem młody i głupi.;
    Za drugim razem sprzęgło wytrzymało 110 tys. i szczerze mówiąc jeszcze z jeden sezon by pociągnęło, ale dwumas stukał co doprowadzało mnie to szału (jestem walnięty na punkcie puków i stuków, auto ma jeździć idealnie);
    Za trzecim razem zaczął nagle wpadać pedał w podłogę i mimo, że sprawdzali samo sprzęgło, pompę, wysprzęglik, kroćce, przewody itd. to nie mogli zlokalizować - 3 miesiące jeżdżenia po serwisach, łącznie z Audi - wymieniłem wszystko, co się dało, bo auto budowałem dla siebie. Od czasu wymiany auto stoi, bo robiłem całą resztę;

    Ogólnie nie oszczędzam na samochodach, bo akurat to auto to była moja perełka, a nie dupowóz, więc jak coś mi stuka i puka to nie bawię się w naprawy. Mam tą sposobność, że części kupuję na rabatach.

  4. #14

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jarol Pokaż post
    Ile setek tysięcy kilometrów przejechałeś przez te 6 lat że aż 3 razy kompletne sprzęgło wymieniałeś?
    Nie wystarczą setki, lecz zaledwie 20tyś w roku wystarczy zrobić żeby dwumas mieć do wymiany. A powinieneś doskonale o tym wiedzieć że dwumasy kupowane w sklepach motoryzacyjnych wytrzymują właśnie nie więcej jak 25-30tyś. I tłucze się tak jak wcześniej oryginał nieregenerowany po 200tyś. Także mnie to wcale nie dziwi
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  5. #15
    skoty's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NY
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Może czas najwyższy nauczyć się je dobrze wymieniać? Wtedy na pewno więcej przejeżdża niż 25-30k

  6. #16

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skoty Pokaż post
    Może czas najwyższy nauczyć się je dobrze wymieniać? Wtedy na pewno więcej przejeżdża niż 25-30k
    Tak faktycznie wielka rzecz, przykręcić i tyle. Najwyższy czas nauczyć się regenerować zestawy żeby dorównywały oryginałem przynajmniej w 50%. Ale z problemem z kołem dwumasowym niejeden forumowicz mógłby napisać i wyrazić swoją opinię o zestawach kupionych w sklepach motoryzacyjnych.
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  7. #17
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    Tak faktycznie wielka rzecz, przykręcić i tyle. Najwyższy czas nauczyć się regenerować zestawy żeby dorównywały oryginałem przynajmniej w 50%. Ale z problemem z kołem dwumasowym niejeden forumowicz mógłby napisać i wyrazić swoją opinię o zestawach kupionych w sklepach motoryzacyjnych.
    Potwierdzam - to jest główny powód dla którego nie pakuję się już teraz w używane samochody. Po prostu mając 40k ciężko jest kupić coś sensownego, żeby nie być przynajmniej 5x w ciągu roku u mechanika. Dlatego też z wielkim bólem sprzedawałem tą A3, bo ona wszystko ma porobione więc ktoś ma spokój na następne conajmniej dwa lata

  8. #18
    Jordi's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post
    Po prostu mając 40k ciężko jest kupić coś sensownego
    A może jak się ma 40tyś na auto to lepiej wybrać np. Polo a nie szukać A3 Po Lifcie na wypasie?

    To wszystko panowie zależy ile mamy szcześcia. Ja np. nie chwaląc się mam swoje A3 od póltora roku i przebiegu 182.000KM, i oprócz moich fanaberii czy olejów/filtrów nie wymieniałem nic. Tylko tankuje i jeżdżę. Więc nie ma reguły.
    Sprzedam | Felgi BBS Skręcane 18 cali | Kierownica 3 ramienna + Poduszka | Bixenony Nieskrętne | Zbiorniczek + Czujnik + Spryski pod Xenon

  9. #19

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post

    Jedyne na co mogę zwrócić uwagę to fakt, że auto jest mocno dbane, tzn. turbina chłodzona po jeździe, sid.
    czytam i nie żebym sie czepiał ale turbo sie nie chłodzi a jeśli ktos chłodzi tzn że ma bardzo dużo czasu......
    bo żeby je ochłodzic trzeba go spoooooor,
    Chodzi o zmniejszenie obrotów wirnika, bo jak wyłączymy na ciepłym + turbo podaje na obrotach to nie ma oleju i sie dzieją cuda... wiem bo pracuje przy produkcji turbo od 12 lat.....

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •