Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 31

Temat: Menu w A3

  1. #1
    mobby's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Menu w A3

    Witam,
    może zadam totalnie proste i banalne pytanie ale szukałem dziś z kolega w mojej A3 menu w którym miałbym możliwość dostania się do różnych opcji, niestety nie znalazłem. Instrukcja mówi, że trzeba nacisnąć reset i wycieraczka w górę, u mnie nic się nie dzieję. Mam spore wątpliwości czy instrukcja którą posiadam (poprzedni właściciel ją wydrukował z neta) jest faktycznie od mojej wersji auta. Pytanie, gdzie jest menu i czy ma moje auto menu czy tylko podstawowe informacje nt. spalania itd.

    Dodam, że auto jest z 10.2003 roku, 3 drzwi, 2.0 FSI.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 02:20
    www.mobby.nipson.pl

  2. #2
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    A masz chociaż pełen FIS? I tak do tego menu wchodzisz przyciskając reset ale bez zabawy wycieraczką

  3. #3
    mobby's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    a jak mam sprawdzić czy mam pełny FIS? tak jak pisałem naciskając RESET nie wchodzę do menu, ewentualnie mogę resetować parametry ilości spalania benzyny itd.
    www.mobby.nipson.pl

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Nie masz po prostu zadnego menu. Miedzy kolejnymi pozycjami na FISie przelaczasz sie bocznymi przyciskami na manetce od wycieraczek. Mam tak samo, menu jest dopiero w nowszych wersjach, nie pamietam od ktorego roku.

  5. #5
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Nie ma czegos takiego w 8P jak pelen FIS czy pol FIS. Jest FIS lub go nie ma.

    Jak nie masz przycisku reset i wyswietlacza na srodku zegarow (czyli masz tam same ikonki bledow / ostrzezen czy otwartych drzwi) to nie masz FIS.

    Menu FIS jest w pozniejszych wersjach. Na pewno w 2007 juz jest, jak bylo wczesniej nie wiem. Poza tym im nowsze zegary tym te menu bogatsze. Ja np po zmianie zegarow na poliftowe mam rozszerzony FIS o kilka dodatkowych bajerow. Wiecej w moim temacie:
    http://www.a3-club.net/forum/showpos...&postcount=307

  6. #6
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja mam MENU w fis'ie (produkcja 06.2005r, ori zegary) włącza się je resetem naciskasz raz i z kompa "1" (tego który podaje spalania itd od ostatniego odpalenia samochodu) przechodzisz do kompa nr "2" ( ten zlicza wszystkie trasy jakie zrobiłeś do tej pory) ,następnie naciskając 2gi raz reset wchodzisz w menu gdzie możesz ustawić godz, datę, sprawdzić vin, ustawić jednostki, język i co ma być wyświetlane w kompie "1" i "2". Żadnego wajchowania manetką.
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  7. #7
    Turals's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mobby Pokaż post
    Witam,
    może zadam totalnie proste i banalne pytanie ale szukałem dziś z kolega w mojej A3 menu w którym miałbym możliwość dostania się do różnych opcji, niestety nie znalazłem. Instrukcja mówi, że trzeba nacisnąć reset i wycieraczka w górę, u mnie nic się nie dzieję. Mam spore wątpliwości czy instrukcja którą posiadam (poprzedni właściciel ją wydrukował z neta) jest faktycznie od mojej wersji auta. Pytanie, gdzie jest menu i czy ma moje auto menu czy tylko podstawowe informacje nt. spalania itd.

    Dodam, że auto jest z 10.2003 roku, 3 drzwi, 2.0 FSI.
    Niedawno też szukałem odpowiedzi na to pytanie. Mój jest z października 2003 i też nie mam możliwości wejścia do menu FIS-a. Mam oryginalną niemiecką instrukcje po właścicielce i nie ma w niej opisanej instrukcji wchodzenia do menu, natomiast w tej która można zassać z neta w języku PL, jest takowa instrukcja, tylko że ta prawdopodobnie pochodzi z nowszego egzemplarza. Wynika wiec z tego że samochody z początku produkcji nie posiadają takiej możliwości. Domniemywam ze taką możliwość posiadają dopiero wersje po lifcie czyli roczniki 2005 w górę. Jedyna możliwość żeby cokolwiek tam zmienić np. język, to chyba tylko przez podpięcie vag-a.
    Ostatnio edytowany przez Turals - 03-10-11 o 19:06

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    jam mam 2004 z przed połowy roku i tez nie mam menu a kolego ma z 2004 po połowie i juz mam menu. Do tego ma oznaczenie na środku grzania lusterek- mam aby kreskę ale to tym juz było

  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    w przedlifcie 8p co juz bylo na forum opisywane milion razy (instrukcja dostepna w pdf w podwieszonym temacie, nie trzeba po necie szukac)

    - zasieg jazdy
    - czas jazdy
    - srednie zuzycie paliwa
    - srednia predkosc jazdy
    - chwilowe zuzycie paliwa

    wyposazony jest w dwie pamieci, dzialajace automatycznie.

    pamiec pojedyncza
    zbiera informacje dotyczace jazdy od wlaczenia do wylaczenia zaplonu
    jezeli w ciagu 2 godzin po wylaczeniu zaplonu jazda bedzie kontynuowana, do obliczen aktualnych informacji dodawane sa nowe wartosci.
    po przerwaniu jazdy na dluzej niz 2 godziny pamiec zostaje automatycz skasowana.

    pamiec sumaryczna

    nie jest kasowana automatycznie, w ten sposob mozna samodzielnie okreslic przedzial czasu do obliczenia informacji, wzgl. parametrow jazdy.

    przycisk reset
    przycisk wyboru wyswietl poszczegolnych wartosci jest umieszczony w dzwigni wycieraczek

    kolejne krotkie naciskanie tego przycisku powoduje wybieranie wartosci wskazan:
    - pamiec jazdy
    - nawigacja/ telematik ( o ile dostepna)

    w celu wybrania danego zakresu nacisnac krotko przycisk reset, jezeli zostal wcisniety i przytrzymany dluzej niz 1sek, aktualna wartosc zostanie wyzerowana

    Wybieranie funkcji
    - nacisnac gore lub dol przelacznika funkcji (ten z boku manetki)
    w ten sposob wyswietlone zostana kolejno funkcje komputera samochodowego

    itd itp
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Uzupelniajac szczegolowy opis Mirka:

    W nowszych FISach kilkając Reset mozna przeklikac sie przez 4 funkcje/opcje (jak zwal tak zwal):
    1 klik - pamiec (1), wspomniana ta pojedyncza
    2 klik - pamiec (2), wspomniana sumaryczna
    3 klik - predkosc poruszania sie auta
    4 klik - menu FIS, ktore w najnowszych licznikach mozna rozszrzyc o tzw rozszerzone menu (jak u mnie:
    http://www.a3-club.net/forum/showpos...&postcount=307)
    i od poczatku

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •