Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 12 z 12

Temat: po wyjęciu i włożeniu radio nie działa

  1. #11
    mzpawel's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA

    Post Nie działające radio

    Dzień dobry,

    Mam problem z radiem, jednak zanim go opiszę uprzedzam, ze jestem kompletnym laikiem i nawet nie mam miernika
    Samochód to : Audi A3 8P 2008r. LIFT.

    1. Podjąłem się samodzielnej wymiany oryginalnego radia jakim jest AUDI SYMPHONY 3, na coś chińskiego z androidem, a dokładniej to: https://tiny.pl/7f63q
    2. Po wymianie radia i przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu radio się uruchamiało ale towarzyszył temu silny "strzał" w głośnikach. Taki sam strzał było słychać po wyjęciu kluczyka i wygaszeniu radia.
    3. Przy uruchomieniu silnika radio się wyłączało i włączało od nowa (również ze strzałem).
    4. Niewiele się zastanawiając zastosowałem jakiś adapter ISO który miał za zadanie sprawić iż sub i tylne głośniki będą pracował normalnie(Myślałem ze strzały ustaną)
    5. Po wpięciu adaptera radio się nie uruchomiło.
    6. Wróciłem do poprzedniej konfiguracji bez adaptera i radio również się nie uruchomiło.
    7. Wróciłem do starego radia, które również się nie uruchamia.

    Co sprawdziłem?:

    1. Wszystkie bezpieczniki znajdujące się po prawej stronie pod maską obok silnika oraz te po lewej stronie kierownicy. Jeden, ten pod maską 10A był przepalony i go wymieniłem.
    2. Sprawdziłem bezpiecznik w radiu - OK
    3. Sprawdziłem jeszcze raz piny i wtyczki - wyglądały OK.

    Oczywiście nie posiadając miernika moim jedynym testem sprawności było wyjęcie każdego bezpiecznika i sprawdzanie czy obwód nie jest przerwany

    Radio niestety nadal nie działa. Nie reaguje zupełnie tak, jak by nie dostawało zasilania. (bezpiecznik nadal sprawny)

    Czy mogę prosić o pomoc oraz nakierowanie w którą stronę powinienem iść i co się mogło uszkodzić?
    Chciałbym aby chociaż to stare radio zaczęło działać.

    Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Widzę ze nikt nie ma pomysłu to podaje więcej info.
    Zakupiłem multimetr, przeleciałem wszystkie bezpieczniki z góry na dół - wszystko ok



    1. Wsadziłem sobie jedną końcówkę do masy, a drugą do +12 wynik: 0 na wyłączonym silniku i 0 w każdej innej pozycji.
    2. Wsadziłem sobie jedną końcówke do masy,a drugą do K-Bus(Diagnoza) -wynik: 12V na wyłączonym silniku, na włączonym około 5

    Co dalej?

  2. #12
    mzpawel's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    Problem rozwiązany - bezpiecznik, dzięki za pomoc

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •