Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Obtarcie i potrącenie

  1. #1
    aro06's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ojrzeń / Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Obtarcie i potrącenie

    Witam wszystkich a szczególnie tych z lublina

    Dziś spotkało mnie takie bardzo nie przyjemne zdarzenie w lublinie wracając do warszawy zaraz za rondem gdzie jest zwężenie do jednego pasa na alejach warszawskich jakis kretyn wjechał mi wprost przed zderzak co skutkowało tym ze musiałem ostro przyhamować i trąbiąc owy kierowca zahamował jeszcze mocniej gdzie prawie nie znalazłem sie na jego tyłku. Podjeżdżając dalej zatrzymał sie na światłach przejścia dla pieszych. Wiec postanowiłem wyjść i powiedzieć co myśle o jego jeździe, gdy tylko zdążyłem wyjść z samochodu wrzucił pierwszy bieg podjechał do samochodu co miał przed sobą a następnie wsteczny i kierował sie w moją stronę jadąc pasem obok przeznaczonym do lewoskrętu i tak nie umiejętnie ze przetarł mi zderzak i błotnik a ja ledwo co zdążyłem trochę odskoczyć na bok zostałem przygnieciony przez ten samochód do mojego czego wynikiem było duże wgniecenie na tylnim błotniku i obite kolano Następnie kierowca rzucił sie do ucieczki ja zanim wsiadłszy i ruszenia kierowca był juz dość daleko ale jeszcze go widziałem skręcił w aleję solidarności i tam juz straciłem kontakt wzrokowy. Zadzwoniłem na policje samochód podałem kolor i model ale tablic całych nie zauważyłem jedynie LU mi zostało w pamięci. Następnie na komendzie wszystko zeznałem szkody zostały obejrzane wszystko pieknie tylko brak tych numerów a z monitoringiem nie wiadomo jak wyjdzie bo kamera w tamtej okolicy jest tylko na rondzie i jeszcze nie wiadomo czy była w tym momencie skierowana w tą stronę... Co radzicie robić w tej sytuacji? robić samochód i nie łudzić się że coś w tej sprawie ruszy? złożyć zeznanie na próbę zabójstwa?

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ja bym poczekał co ustali policja. Zrobić auto zawsze zdążysz, idź do lekarza niech będzie ślad, że miałeś uraz i tyle. A co do prokuratury to się nie wypowiadam.
    Pzdr

  3. #3
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez aro06 Pokaż post
    złożyć zeznanie na próbę zabójstwa?
    trochę Cię poniosło z tym zabójstwem , z tego co piszesz Ty byłeś na jezdni czyli na miejscu gdzie znaleźć się nie powinieneś i powinieneś zachować szczególną ostrożność.
    Dlatego pozostaje tylko potrącenie.Gość będzie rżnął głupa ,że Cie nie widział.
    Auto zostaw do zakończenia śledztwa ,żeby nie było że mataczysz zacierając dowody.
    Auta możesz szukać na własną rękę, ogłaszać w necie po znajomych i czekać na kroki policji. W bazie na pewno nie będzie wiele aut do sprawdzenia o tym samym kolorze marce i otarciu.
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  4. #4
    aro06's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ojrzeń / Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Coś mi się zdaje że na policję nie mam co za bardzo liczyć. Tylko czekać aż przyjdzie list z umorzeniem sprawy. A co do bazy samochodów sam mogę uzyskać takową listę samochodów? Albo jechać i obejżeć monitoring z tej okolicy z tego dnia mniej więcej o tej godzinie?

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    niestety życie jest brutalne i w chwili obecnej musisz liczyć na pomoc Policji, jeżeli chodzi o uszkodzenie auta, to podejrzewam że nie masz AC - więc szkodę zgłoś do ubezpieczyciela gdzie masz OC ( nie mogą Ci odmówić rejestracji szkody) - rzeczoznawca wykona zdjęcia i przygotuje wycenę szkody, następnie dostaniesz odmowę z uwagi na brak możliwości ustalenia odpowiedzialności - po co to wszystko? po to, że będzie miał zrobione oględziny i możesz auto naprawić, ponieważ taka sprawa jak nawet Policja coś ustali, to potrwa trochę w sądzie. Dodatkowo możesz sobie sam zrobić zdjęcia - lub ewentualnie jak podjedziesz do Warszawy, to ja Ci mogę je wykonać profesjonalnie z przymiarem.
    aha - monitoring z kamer zazwyczaj jest udostępniany tylko organom ścigania.

  6. #6
    bodek's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    monitoring moi drodzy, na przykład w krakowie nie jest włączony wszędzie gdzie są kamery. Wszystkie wizje są włączone tylko wtedy gdy poszukiwany jest przez policje ktoś na kogo jest polowanko. Wiem, bo dowiedziałem się tego gdy wjechał we mnie tramwaj- było tam 7 kamer i żadna nie była włączona.


    Co do sprawcy- tydzien po zdarzeniu o tej samej porze poświęć trochę czasu podjedź w miejsce zdarzenia innym autem i masz dużą szansę że się tam zjawi- prawdopodobnie wraca tamtędy do domu itp. Już takich sytuacji było sporo i ludzie się znajdywali.

    A jak znajdziesz to od razu telefon na policję, zwłaszcza że masz stare zgłoszenie- podajesz numery i mówisz że facet który cie chciał rozjechac śledzi cie od kilku dni i teraz jesteś pewien że to on- przyjadą i sprawa będzie załatwiona. Inaczej poproszą o podanie rejestracji i pewnie będa go chcieli dołapać w domu gdzie niekoniecznie może mieszkać, a auto wcale nie musi być na niego.

  7. #7
    aro06's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ojrzeń / Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    w sumie to dobry pomysł tylko że to jest kawał drogi. Na razie poczekam co powiedzą po oglądnięciu monitoringu.

  8. #8
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja powiem o moim doświadczeniu, co prawda jak by z drugiej strony. A mianowicie pewnego dnia dostałem list z policji że tego i tamtego mam się zjawić na komendę w charakterze podejrzanego. Wystraszyłem się, ale sobie myślę nic złego nigdzie nie zrobiłem. Poszedłem i okazało się że sprawcą kolizji był kierowca VW Polo o kolorze takim jak moje byłe auto miało (również polo). Jakiś świadek zapamiętał tylko kawałek rejestracji i tak sprawdzali chyba wszystkie auta w zielonej górze.
    Także bądź dobrej myśli, może i w Twoim przypadku postępowanie będzie podobnie wyglądało.

  9. #9
    aro06's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ojrzeń / Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    a ja ja zwykle pesymista najlepiej to sam bym chciał te samochody pozwiedzać i kamery z monitoringu przejrzeć nie tylko z tego miejsca bo jak mi tłumaczyli kamera mogla także być zwrócona w inna stronę i możne nic na niej nie być ale możne na jakiejś wcześniej się nagrał jadąc w ta stronę. No nic pozostaje tylko czekać.

    sylwester_kram jak poszedłeś to oglądali twój samochód czy coś innego rolbili?
    Ostatnio edytowany przez aro06 - 06-10-11 o 10:13

  10. #10
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Obejrzeli auto, zobaczyli, że żadnych uszkodzeń nie ma i tyle. Może w Twoim przypadku bedą podobnie poszukiwali sprawcy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •