Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 131 do 140 z 150

Temat: [8P] Montaż Bose Sound System

  1. #131

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Brak mikrofonu - będzie powodował dość upierdliwe 3 piknięcia po włączeniu radia, da się to wyłączyć mostkując jeden z pinów we wtyczce BOSE (choć podobno były też instalacje bez mikrofonu), no i nie będzie działać to DSP tzn. Audio pilot,
    Trzeba pamiętać, że BOSE to taka specyficzna firma, która dość "sprytnie" projektuje swoje sprzęty, np. sporo podkręca DSP i bez mikrofonu to imho gra to bez "tego czegoś".
    Centralny głośnik zostaje Blaupunkta (tak jak tweetery), po wyjęciu radia jakiś dostęp do przewodów jest, szczerze, to nie pamiętam - trzeba poodwijać izolację i gdzieś jest odejście (nie trzeba wyciągać deski, a nawet głośnika)
    Zapomnij o wiązce idącej do subwoofera Blaupunkta, serio. Weź tę którą kupiłeś, zobacz jakie są tam przewody (przekroje, kolory, ekrany, czy sa poskręcane), dokup przewody na allegro ze sporym zapasem.
    Ja w retrofittingu używam najczęściej Allegro:"przewód sterowniczy" - dużo kolorów i przekrojów (zdejmujesz tylko szara otulinę).

    Rady ode mnie:
    - jeśli chodzi o głośniki w drzwiach i głośnik centralny to moim zdaniem dobrze kombinujesz - możesz pociągnąć te 3 pary przewodów za radio wraz z resztą wiązki BOSE i tam wpiąć się w stare przewody głośnikowe wypięte z quadlocka (pamiętaj by odnaleźć odejście na centralny)
    (w ten sposób masz z głowy cały przód).

    - przewód do mikrofonu możesz poprowadzić progiem do prawego słupka A i do góry w słupku A. Nie trzeba zdejmować podsufitki - Po odkręceniu lampki da się go złapać.
    - jedno co możesz wykorzystać z wiązki Blaupunkta, (ale krótki odcinek) to zasilanie i masę dla wzmacniacza BOSE. Wiązka blaupunkta idzie za radiem w stronę pedałów i tam gdzieś w tunelu obok pedałów spina się z przewodami zasilania dla wzmaka blaupunkta. Trzeba to odnaleźć, odwinąć i pociągnąć za radio, gdzie spotka się z przedłużoną wiązką BOSE.
    - kup dużo taśmy parcianej TESA, żeby wiązka była jak fabryka...
    - obudowa wtyczki quadlock, może zostać. Dokupić musisz tylko piny (kup ich spory zapas), zaciskarkę i poćwicz.

  2. Podziękowania dla noremorse za pomoc w problemie

    bartek0308 (18-10-19)

  3. #132

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice krakowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Siema,
    jestem bardziej niż zielony w audi i systemach BOSE.
    Świeżo co zakupiłem moją pierwszą Audi (A3 8p FL)
    i pierwszy zong to taki że mam tylko przednie ćwierkacze, centralny głośnik i przednie głośniki nisko tonowe (radyjko chorus 3)

    chciałbym zakupić kompletny zestaw audio od bose z częścią wiązek i moje pytanie brzmi:

    1. co potrzebuje dokładnie podłączyć i/lub kupić aby zestaw śmigał z radyjkiem chorus 3 ?

    \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\

    Nie aktualne zrobione, poradzone
    Ostatnio edytowany przez Miasar - 25-02-20 o 19:49

  4. #133

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    2 razy

    Lightbulb Wtyczka RNSE BOSE A3 8P 2004r Sportback

    Witam
    Poszukuję zdjęć wtyczek od radia.

    Dokładnie chodzi mi o kolory przewodów i ich oznaczenia. (jest pdf z montażu BOSE ale nie ma w nim kolorów)
    Mam taką rzeźbę po kradzieży radia. Obcięte wszystkie wtyki nawet antenowe.



    Złodziej z kultury mógłby chociaż wypiąć wtyczki.

    Interesowało by mnie coś takiego tylko że więcej zdjęć.


    Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

  5. #134

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice krakowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    jak nie zapomnę to jutro wyciągnę radyjko i zrobię ci foty ori wiązki i mojego adaptera

  6. #135

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice krakowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Proszę cię bardzo, Ori wiązka

    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #136

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SCI
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam, podłączał ktoś Bose do chińskiego radia isudar lub innego nieseryjnego? Mam takie radyjko w aucie i zastanawiam się czy nie będzie przez nie problemów.



    Dodatkowo w przewodzie zbiorczym który idzie od wzmacniacza (razem z 5 innymi cienkimi) do wtyczki C mam cienki czarny przewód który jako jedyny nie wchodzi do wtyczki C ale łączy się z grubszym brązowym ( który idzie z wtyczki D pin 12) a potem jest ciachnięte. Wynikałoby z tego że ten cienki czarny to masa ale do czego służy taki pająk skoro od masy jest gruby brązowy który idzie od wzmacniacza Mam nadzieję że opisałem w miarę zrozumiale, wstawiłbym zdjęcie ale coś nie chce się wrzucić

    Edit: czy podpowie ktoś jak dostać się do wyjść bezpieczników pod maską aby wpiąć zasilanie wzmacniacza? Chciałbym to zrobić zgodnie z dokumentacją czyli podłączenie do bezpiecznika F18. Swoją drogą interesujące jest że przewody zasilające wzmacniacza mają przekrój zaledwie 4mm2 a zabezpieczone są bezpiecznikiem aż 30A. Na wzmacniaczu niestety nie ma żadnego info o jego mocy
    Ostatnio edytowany przez KMotal - 18-03-20 o 21:20

  8. #137

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Edinburgh
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB

    Domyślny

    Witam. Zakupilem uzywany zestaw czterech glosnikow subwoofera i wzmacniacz bose. Nie jestem w stanie podlaczyc wzmacniacza, jedynie co znalazlem to na ktorym pinie jest REM. Moje pytanie brzmi czy ten wzmacniacz otrzymuje dzwiek w formacie digital poprzez canbus czy zwykle analogowy sygnal? Z gory dzieki za odpowiedz.




  9. #138
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

  10. #139

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Edinburgh
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB

    Domyślny

    Dzieki za odpowiedz, sporzadzilem schemat i chcialbym abyscie na niego spojrzeli czy jest prawidlowy. Czyli wychodzi na to ze AMP nie uzywa CANBUS'a tylko dwa osobne sygnaly analogowe na przednie i tylne glosniki i 7 pinow ktore nie sa opisane.
    Ostatnio edytowany przez kuba2102 - 10-05-21 o 02:19

  11. #140
    unilite's Avatar
    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    Audi A3 8V SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Siemka, potrzebuje informacji na temat zmostkowaniq dwóch pinów, o której mówił noremorse parę postów wyżej. Które piny zmostkowac żeby nie było słychać potrójnego pikania?

    Na a4klub jest informacja o zmostkowaniu pinów 24 i 6, ale nie mam pewności czy oba wzmaki są takie same a nie chce nic upalić.

    Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •