Strona 19 z 19 PierwszyPierwszy ... 9171819
Pokazane rezultaty 181 do 188 z 188

Temat: Nie graja głośniki tył oraz sub :(

  1. #181
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    kupujesz emulator nie pod BOSE

  2. #182
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    kupiłem moduł mx-3 pod nokię i nadal nie działa tył i sub , są w normie impedancje głośników tylnych, przednich i tuby , złącza sprawne , wzmacniacz bez przypalenia i nie wiem czy ten tani moduł z firmy perfect jest do bani.
    Ostatnio edytowany przez krzyho - 18-08-19 o 22:10

  3. #183

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Problem z tylnymi głośnikami i subwooferem

    Witajcie. Od niedawna jestem posiadaczem Audi A3 8L z 98 roku w wersji 3 drzwiowej. Poprzedni właściciel chciał po druciarskiemu zrobić podłączenie radia nie fabrycznego tak żeby działał subwoofer i tylne głośniki i zamiast kupić adapter za kilkadziesiąt złotych to uciął kostkę C1 z Mini ISO i poprowadził kablami głośnikowymi do kostek ISO (oczywiście głośniki i tak nie działały) po czym kabel od sterowania wzmacniaczem +12V (czarno-biały) zostawił ucięty luźno przy reszcie kabli. Ostatnio dostałem ze szrotu kostkę C1 z kablami oraz znalazłem rozpiskę kolorów kabli i po poszukaniu kabli polutowałem wszystko.

    Zrobiłem to w następujący sposób:
    1 pin - kabel niebiesko-zielony czyli lewy tylni głośnik
    2 pin - kabel czerwono-zielony czyli prawy tylni głośnik
    3 pin - masa (bodajże szły dokładnie dwa takie same kabelki brązowo-czerwone)
    6 pin - kabel czarno-biały - sterowanie wzmacniaczem +12V

    Po podłączeniu Adaptera z allegro na nagłośnienie Nokii (https://allegro.pl/oferta/modul-audi...N2U4MGRkNzU%3D) bo takowe posiadam, nadal nie działają tyle głośniki i subwoofer.
    Po przyłączeniu kabelków z żaróweczką (nie mogłem znaleźć multimetra w garażu) żeby zobaczyć czy jest prąd i sprawdzeniu kostki C1 a dokładnie kabla od sterowania wzmacniaczem +12V (czarno-biały) i żaróweczka się nie świeciła więc prądu nie było, chyba że działa ona tak że to radio podaje owy prąd (gdyż sprawdzałem na odpiętej kostce od adaptera). Zdjąłem też tylną tapicerkę przy głośnikach żeby sprawdzić czy jest prąd przy kostce od głośnika i przy włączonej muzyce też nie ma prądu, czyli winne nie są głośniki. Wygląda na to jakby radio nie podawało sygnału na wzmacniacz czy coś w tym stylu. Przy subwooferze kostka wygląda na nieruszoną więc wątpię że poprzedni tam grzebał. Po tym jak zobaczyłem przerobioną kostkę za radiem po poprzednim właścicielu jestem zdolny uwierzyć we wszystko.

    Dodatkowo dodam iż radio które ma grać w tym aucie to: PIONEER DEH-1900UB kupione nowe więc dostałem razem z nim przejście z 2x ISO na tą jedną mniejszą wtyczkę. Macie jakiś pomysł żeby przywrócić tylne głośniki i subwoofer do życia ?

    Odpowiem na wszystko co związane z wszystkim powyżej byle by ktoś pomógł rozwiązać problem.

  4. #184

    Data dołączenia
    Feb 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TG
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam wszystkich.
    Mam problem ze swoim subem, tzn gdy radio jest wyłączone to na sub dochodzi napięcie, natomiast gdy włączam radio to napięcie znika i grają tylko przednie głośniki. Oczywiście sub Nokia, radio chorus. Będę wdzięczny za pomoc.

  5. #185
    combot7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzyce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie mam pytanie, czy każda A3 8L1 miała montowany subwoofer?
    Chciałbym kupić nowe radio, a dokladnie model SONY MEX-N5300BT i aby je podłączyć będę potrzebował przejściówki, tylko nie wiem jakie mam nagłośnienie w aucie tzn. jakiej firmy. Zmieniarkę na płyty w bagażniku mam Alpine, gdy kupowałem auto rok temu radio było również z alpine jakiś kaseciak, w bagażniku szukałem suba, ale nie znalazłem, dodam zdjęcia starego radia i zmieniarki którą posiadam w aucie.

    Radio które było zamontowane gdy kupowałem A3, nie pamiętam czy działały wtedy wszystkie głośniki przód + tył ale prawdopodobnie tak.



    Zmieniarka w bagażniku



    Radio które aktualnie posiadam i chce je zmienić (grają tylko przednie głośniki)

  6. #186
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    nie nie każda miała sub a co za tym idzie tylne głośniki bo one są zasilane ze wzmacniacza wbudowanego w sub
    sprawdź fizycznie czy tam są bo to jakieś 1.5 minuty pracy

  7. #187
    combot7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzyce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    nie nie każda miała sub a co za tym idzie tylne głośniki bo one są zasilane ze wzmacniacza wbudowanego w sub
    sprawdź fizycznie czy tam są bo to jakieś 1.5 minuty pracy
    Czyli nie jest powiedziane że mam w ogóle głośniki w tylnych drzwiach?

  8. #188
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    dokładnie chociaż w to wątpię pewnie gość zabrał radio i sub jak sprzedawał

Strona 19 z 19 PierwszyPierwszy ... 9171819

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •