Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: przygasające kontrolki po przekręceniu kluczyka

  1. #11
    Krzyh's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A ja bym obstawiał zupełnie co innego Kolego.

    Miałem taką samą sytuację w poprzednim aucie. Nie wiedziałem co jest nie tak, gdy równo przygasało całe świetlenie w środku.
    Żadna masa, klemy, alternator- źle wiążecie dolegliwości. Jak byłaby zła masa to rozrusznik by tylko "cykał" i nie odpalał silnika.

    Problemem był uszkodzony przełącznik opuszczania szyby, który się "zawiesił" w pozycji zamykania i cały czas pracował pod obciążeniem. Sprawdź przyciski sterowania szybami najpierw.

    U mnie pomogła wymiana od str kierowcy. Przycisk jeżeli nie "odbija" do pozycji "0" to właśnie powoduje takie objawy- wzrasta opór, po czym w krytycznym momencie rozłącza, nie uszkadzając obwodu- zasada działania zamykania szyb. Wtedy są równe i jednostajne spadki napięcia. Tutaj wygląda mi na taki objaw jakby włącznik był cały czas "trzymany" w pozycji zamykania szyby.

    Tak było u mnie- czy u Ciebie pomoże.. sprawdź sam .

    Jeżeli chodzi o sprawdzenie alternatora- wyłączony silnik: ok 12V, uruchomiony silnik: ok 14,4V.

    Ale na 100% wina leży po stronie jakiegoś urządzenia/silnika elektrycznego. Po prostu jest pobór napięcia większy niż powinien.
    Ostatnio edytowany przez Krzyh - 23-10-11 o 20:38


  2. #12
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jesli tak jak mowisz Krzych to wystarczy szybe opuscic i wtedy zobaczyc - w co watpie aby tak bylo no ale poczekajmy na kolege.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Mam problem podobny do tematu więc pozwolę sobie go odświeżyć. A więc gdy przekręcam zapłon i chce go odpalić odcina mi zasilanie. Musze otworzyć maskę, zdjąć ten plastik przy aku i ruszyc klemą i auto normalnie odpala na dotyk. Bez wątpienia to wina luźnej klemy, która nie ma tego "docisku" i jest po prostu założona nie dociśnięta. I stąd moje pytanie, czy jak kupie klemy ołowiane od innego auta to czy mogę je normalnie zamontować czy z jakiegoś powodu klema musi być od innej a3. Ew. może macie jakiś pomysł jak zacisnąć tą kleme w 8l bo przynajmniej ja nie mam zwykłej śruby z zakrętką, nawet nie wiem czy każdy w a3 tak ma bo na necie nie mogłem znaleźć podobnych do moich klem.

  4. #14
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Klema ma pasować do AKU a nie do samochodu. Kupujesz takie , które dobrze przylegają do wyprowadzeń AKU. Druga sprawa do dobry kontakt przewodów do klemy. Przed zaciśnięciem skręceniem kabla do klemy sprawdzić czy nie jest zaśniedziały , jak tak należy wyczyścić. A przewód masowy najlepiej kupić cały zarobiony ori i po kłopocie .

  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Polecam taśmę ołowianą w sklepie wędkarskimSam miałem luźne klemy, podłożyłem trochę taśmy i są już nieruchome.

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Pozwolę sobie odświeżyć. Mam taki sam problem jak użytkownik Marbon z tym że napięcie na Aku i ładowania są dobre. Czy ktoś rozwiązał problem?

  7. #17

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny Przygasające kontrolki po przekręceniu stacyjki.

    Witam. Znalazłem już taki temat ale nie było tam rozwiązania. Mam problem, a mianowicie gdy przekręcę stacyjkę przygasają kontrolki oraz podświetlenie climatronika, jeśli dam na zero i znów przekręce to jest ok, gdy odpalę na tych przygaszonych kontrolkach to zaczynają się palić normalnie. Ten objaw występuje losowo. Przeczyściłem masy pod akumulatorem, akumulator ma napięcie prawidłowe, ładowanie też jest wzorowe.
    Raz zdarzyło się tak że gdy jechałem nagle zanikło zasilanie i zgasł silnik ale po paru sekundach wszystko wróciło do normy, nawet nie zjeżdżałem na pobocze. Raz też gdy były przygaszone kontrolki zaczął cykać cyklicznie przekaźnik z wentylatorów i zaczęły się kręcić, po ponownym przekręceniu wróciło do normy. Te dwie sytuacje zdarzyły się tylko raz.
    Co może być przyczyną tych objawów, stacyjka, któryś przekaźnik? Poniżej film jak to wygląda:




    Audi A3 8l 1.6 LPG apf

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Kontrolki migają, rozrusznik kręci, ale silnik nie odpala 1.9 TDi

    Witam, Przeszukałem różne fora, ale nie znalazłem rozwiązania do problemu, który mi się przydarzył w mojej A3 2002 1.9TDi ASZ.
    Już ostatni tydzień zwiastował problemy, bo zdarzało się rano, że po włączeniu zapłonu na kontroli pojawił się błąd wykrzyknika z pulsacyjnym sygnałem dźwiękowym. Na chwilę dochodził do tego błąd otwartej tylnej klapy, mimo, że była zamknięta. Wtedy jeszcze raz włączałem zapłon i wszystko było ok, tj. pojawiały się poprawne kontrolki i bez problemu włączałem silnik.
    Spodziewałem się, że nie jest to przypadek i sprawa jest rozwojowa...
    Dzisiejszy dzień był tego dowodem.
    Po złączeniu zapłonu:
    1) nie włączyła się kontrolka ładowania,
    2) nie włączyła się kontrolka świec,
    3) od razu włączyły się kontrolki ABS, immo (migająca) i airbag,
    3) dopiero po ok. 5s włączył się zegarek/data/dystans/przebieg,
    4) zaczął migać wykrzyknik i pojawił się pulsacyjny sygnał dźwiękowy z licznika i dłuższy sygnał nie wiem skąd (o niższym tonie dźwięku),
    5) kontrolka airbag nie migała (nie włączała się i wyłączała), ale natężenie jej koloru raz było intensywniejsze, a raz bladsze (jak przy zwarciu),
    6) kontrolka wykrzyknika migała co jakiś czas zamieniając się z kontrolką ciśnienia oleju (ta czerwona), rzadko dochodziła do tego kontrolka tylnej klapy,
    7) oczywiście silnika nie dało się uruchomić.

    Przekręcałem wiele razy zapłon, żeby zobaczyć co się będzie działo. Raz na ok. 15 ONów, pojawiała się kontrolka ładowania, świec, ale migała też kontrolka immo i prawdopodobnie z tego tytułu silnik włączał się tylko na ok. 1-2s i immo podejmował decyzję o końcu pracy.

    W międzyczasie udało mi się zrobić testy.
    Wynik błędów poniżej (silnik+ABS):

    silnik
    VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 038 906 019 FT
    Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 0000SG 1527
    Software Coding: 00002
    Work Shop Code: WSC 06435
    Additional Info: WAUZZZ8L63A012424 AUZ5Z0B5035098
    1 Błąd Zapis.:
    17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
    P1570 - 35-10 - - - Intermittent


    abs
    VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 1C0 907 379 G
    Component and/or Version: ESP FRONT MK60 0101
    Software Coding: 0019970
    Work Shop Code: WSC 06435
    3 Znalezione:
    00778 - Steering Angle Sensor (G85)
    004 - No Signal/Communication - Intermittent
    00668 - Supply Voltage Terminal 30
    008 - Implausible Signal - Intermittent
    01314 - Engine Control Module
    004 - No Signal/Communication - Intermittent


    Dodatkowo udało mi się dzisiaj podpiąć furę do innego aku, ale niestety miałem do dyspozycji tylko Ibizę 2011 z silnikiem 1.2. Nie sprawdzałem Ah, bo było już ciemno.
    Niestety pozostało to bez wpływu na wyniki badań.

    Dodam, że na wszelki wypadek sprawdziłem poziom płynu hamulcowego - ok. max i sprawdziłem klemy. Przeczyściłem je na wszelki wypadek a i minus początkowo był dość luźny.

    Czy ktoś z Was miał podobne problemy i udało mu się je rozwiązać?
    Czy mam je wiązać ze sporymi opadami w ostatnich dniach?
    Czy może podpiąć jakiś większy aku?

    Pozdrawiam,
    Michał

  9. #19
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wymień kostkę stacyjki
    gotowiec
    https://www.a3-club.net/forum/showth...stacyjki-A3-8L

    samo wyczyszczenie klem to tylko połowa roboty bo zostaje punkt masowy pod aku oraz nałożenie wazeliny technicznej na klemy(czyszczenie na gładko bez wżer)

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    wymień kostkę stacyjki
    Dziękuję, czy mogę podjąć się tego sam czy lepiej zlecić?
    Pół godziny to nie powinien być problem
    Dużą walizkę z różnego rodzaju kluczami, torxami, imbusami itd mam i często używam przy domu, ale samochód to jednak coś innego.
    Tzn. czy spotkał ktoś się w sytuacji, że żałował, że sam podjął się wymiany tej kostki?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •