Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Wymiana pompy oleju A3/S3 1.8T Fotorelacja

  1. #1
    Wiwix's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A6 2.7Bt, S3 1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wymiana pompy oleju A3/S3 1.8T Fotorelacja

    Witam!
    Mój problem z silnikiem doprowadził mnie do wymiany pompy oleju, robiłem to 1 raz i problemów nie było. Tak więc:
    1.Zaczniemy od podniesienia oczywiście samochodu do góry, u mnie najazdy, kto ma kanał to ma dodatkowe ułatwienie ( Spuszczamy olej )



    2. Wyciągamy wtyczkę czujnika poziomu oleju oraz odkręcamy przewód olejowy od turbiny imbusem 4 bodajże



    3. Odkręcamy wszystkie śruby w koło miski, nie liczyłem ile ich jest ale sporo
    Trudności z dostępem są przy 3 śrubach, potrzebować będziemy cienkościenną nasadkę 10 z przedłużeniem, uważać by nie obrobić śruby bo nasadka wchodzi lekko pod kątem w te kanały jak na zdjęciu przy skrzyni biegów. Od strony skrzyni biegów mamy jeszcze 3 poziome duże śruby z łbem 16mm, Bez trudu je też odkręcimy.


    4. Opuszczamy miskę i widok jest następujący, widzimy smoczek oraz plastikową osłonę przykręconą jedną śrubą przez pompę oleju do bloku silnika. Odkręcamy ją i wyciągamy na zewnątrz.


    5.Odkręcamy pozostałe dwie śruby 10 od pompy oleju, palcem naciągamy napinacz i bez trudu ściągamy łańcuch z pompy. Trochę trzeba po operować zestawem pompy i łańcucha ale wszystko ładnie cacy schodzi


    6. Przekręcamy stary smok do nowej pompy i robimy to samo co przed chwilą.
    Pamiętać o przeczyszczeniu łączenia kanału olejowego pompa-blok


    7. Na końcu czyścimy miejsce styku miski i bloku, dajemy silikon do misek lub uszczelkę jak kto woli
    Skręcamy z odpowiednim momentem i uważamy by nie przekręcić/urwać śrub tak jak mi się przytrafiło
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-08-15 o 12:02

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •