Strona 100 z 107 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 991 do 1,000 z 1067

Temat: 8L/8P - Obniżenie/spreżyny/jakie itd

  1. #991
    Arons's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    WITAM. Posiadam a3 8p sportback i chciałbym obniżyć o 40 mm lub więcej. Na samochodzie mama koła 19" szerokości 8,5 Et 45 .Opony 225/35/19..Czy ktoś ma taki zestaw, bo chciałbym się dowiedzieć czy nic nie będzie obcierac, ewentualnie o ile mogę opuścić aby nic nie obcierało

  2. #992
    ginseng's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    mam pytanie czy robił ktoś obniżanie stopniowo tzn. chciałbym na początek obniżyć u siebie przód i czy to przejdzie ? na jakichś sportowych amorach ,bo mam duzo wydatków i calosci nie jestem w stanie za jednym zamachem

  3. #993
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez redwater Pokaż post
    Ja się*zastanawiam, czy to nie wina tych pełnych tulei, bo też*takie założyłem i też*się*zrobiło twardo, a sprężyny i amortyzatory mam fabryczne, czyli powinno być*miekko.
    Na forum octavii też wymieniali na pełne tuleje a potem narzekali i wracali do niepełnych, pewnie z powodu właśnie większej twardości i mniejszego komfortu. Dla mnie jest ok. fajnie się prowadzi w zakrętach.
    Nie słuchajcie o niepełnych tulejach ze sa lepsze. Te pełne wytrzymują sporo - u mnie juz 70 tys km - i nadal maja sie dobrze, lepiej auto reaguje na zmiane biegów , nie ma bujniecia tylko ciagnie do przodu, i to nie one sa odpowiedzialne za przesadna twardosc..dajcie spokój..kupujcie te wlasnie, lemforder , pełne jak w s3 , i bedziecie zadowloleni. Moj mechanik po zmianie u mnie teraz kazdemu zamawia te pelne, pakuje, i nikt nie wrocił niezadowolony. Te tuleje to bajka. A zwykłe mają krótsza żywotność bez porównania.

    - - - Aktualizacja postu - - -


    Ułoży sie, spokojnie. Ja mam jeszcze twardziej bo KYB Ultra sr+ pro kit i pierwsza jazda mialem wrazenie ze mi niedobrze i się zrzygam od tego podskakiwania na fotelu - śmieszne , bo ty skaczesz na fotelu a auto nie Ale spokojnie, układ się ułoży i lekko "ugładzi", da się spokojnie jezdzic, choć zawsze po przesiadce do innego auta czuję że jest sztywniej niż gdzie indziej. Teraz układ ma 70 tys km, na pewno troszke mniej twardo niz w dniu założenia, i zupelnie normalnie, komfortowo, bez utraty właściwości. Co do springów- tez sie ułozy wysokość, i teraz widzę że jeszcze minimalnie siadło, w sumie to jest idealnie bo niżej to byłoby niefunkcjonalnie a tak to spokojnie wszedzie wjeżdzam i wygląda znakomicie. Do całości polecam jeszcze montaż rozpórki pod maską - ja mam ori z S3, dopełnia prowadzenia po zakretach i usztywnienia układu.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WiktoreN Pokaż post
    Witam ponownie,
    Ostatnio zmieniłem komplet zawieszenia w aucie, całość Lemforder(tuleje przednie pełne), Eibach pro kit + Bilstein b4 sport.
    Pierwsze wrażenia z jazdy(w drodze na ustawianie geometrii) dosyć twardo, samochód troszkę podskakuje na poprzecznych nierównościach drogi(garby które były praktycznie niewyczuwalne na ori Ambition).
    Po kilku dniach albo się przyzwyczaiłem albo troszkę się zawias "ubił", dziury raczej nie są problemem, zakręty bajka - prowokuje do ostrzejszej jazdy jednak nadal jazda po wizualnie idealnej drodze, a samochód podskakuje troszkę na minimalnych nierównościach drogi.
    Czy żałuję? Nie, chociaż mam cichą nadzieję, że amorki trochę odpuszczą i staną się przyjemniejsze, przejechałem na obecnym zawieszeniu ok 100km.
    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ginseng Pokaż post
    mam pytanie czy robił ktoś obniżanie stopniowo tzn. chciałbym na początek obniżyć u siebie przód i czy to przejdzie ? na jakichś sportowych amorach ,bo mam duzo wydatków i calosci nie jestem w stanie za jednym zamachem
    ..ale po co? nie kupisz 2 sprezyn , a poza tym lepiej poczekaj na kase na calosc niz taka rzeźba. To tak kjakbys kupil sobie jednego nowego buta - bedzie fajnie sie chodzic? Są cale kity np AP , nie ma drogo albo np eibach z bilsteinem.

  4. #994

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skórcz
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam. Pozwólcie, że się przyłączę. Posiadam a3 8l 1.9 tdi 110km 2001r założyłem alu 17" i chcę delikatnie zjechać w dół (myślałem żeby dać AP 40/30 albo AP 30/30)tylko, że w tdi-ku ten silnik jest dość nisko i potrzebuję pomocy co wybrać tak żeby dało się w miarę normalnie jeździć.

    (W gulfie mk3 miałem -60 ale tam było jeszcze sporo zapasu ale nie ma co porównywać.)

    Pozdrawiam.

  5. #995
    Michation's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    89 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    jak założysz sprezyny -30 to nawet za bardzo nie odczujesz tego obnizenia. Wez pod uwage, że tył moze zejsc nizej niz przód



    10% ZNIŻKI NA USŁUGI W SONAX SERVICE WARSZAWA

  6. #996

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skórcz
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    No masz rację tym bardziej jak ktoś usiądzie z tyłu to w ogóle będzie słabo. :/ a co jak bym dał np 40 na przód a tył zostawił ? Nie będzie to wyglądało jakoś lipnie?

  7. #997
    Michation's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    89 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Tylne nadkola i tak są niżej od przednich. -40 przod i -30 tył bedzie ok, ale najlepsza opcja bedzie poprostu gwint. ustawisz wedlug swoich potrzeb



    10% ZNIŻKI NA USŁUGI W SONAX SERVICE WARSZAWA

  8. #998

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skórcz
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Dobra dziękuję pozdrawiam.

  9. #999
    romanticxboy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To autko fabrycznie tak nisko siedzi, że dziwie się, że po obniżeniu, że nigdzie się nie zahaczy. Naprawdę boję się moje Audi obniżyć o 3 cm.

  10. #1000
    Zielooony's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi s-line
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Może tak, czy na oryginalnym amortyzatorze zejde -45?
    Ostatnio edytowany przez Zielooony - 11-06-17 o 10:29

Strona 100 z 107 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •