Strona 12 z 107 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 1067

Temat: 8L/8P - Obniżenie/spreżyny/jakie itd

  1. #111

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3 2009
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Witam, kilka dni temu zalozylem sprezynki Eibach pro kit i powiem szczerze ze sa dla mnie za miekkie, moze ktos ma jakies twardsze i mu nie odpowiadaja, chetnie bym sie zamienil za np h&r (oczywiscie za moja doplata). Sprezyny sa praktycznie nowe maja przejechane jakies 200km. Pasuja do A3 >2003r 2WD 2.0TDI, szkoda mi kupowac nastepne, takze moze ktos sie znajdzie

  2. #112

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam Zastanawiam sie jakie sprezyny zalozyc na przod do swojej a3 bo mi sie koncza stare( nie wiem jakiej firmy), amortyzatory sa firmy Patec gwintowane chce ja podniesc troche bo mam problemy wjechac byle gdzie amortyzator jest wykrecony juz na maxa wiec potrzebuje dluzszej sprezyny. co proponujecie , serie ? i ja skrecic na amorze czy sportowa jakas?


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4d7383c87.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a11804e04.html
    Ostatnio edytowany przez 888Mike - 28-06-10 o 17:10

  3. #113
    VinCe1.8T's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    B7 3.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    do gwintowanego amortyzatora nie założysz przecież spręzyny montowanej na zwykły amortyzator !~jedyne rozwiązanie to kupno spręzyn do gwintu. tylko długością musizsz dobrać. a na dobrą sprawe to kup sobie drugi kompletny zestaw na przód (amory i spręzyny) bo takie dobieranie to raz że wcale tanio nie wyjdzie a dwa ze mozesz nie być zadowolony z efektu. moze charakterystyka spręzyny być niedopasowana do amortyzator. moze auto skakać, może sie bujać. różne cuda sie dzieją. zwłaszcza ze nie masz jakiegoś firmowego tego zawieszenia tylko typowy low budget.

  4. #114

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    No tak ale potrzebuje tylko narazie zeby jakos tym pojezdzic, a pozniej wymienic caly zestaw, masz na mysli jakies sprezyny ?

  5. #115
    VinCe1.8T's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    B7 3.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    mam na mysli albo kupno nowych (taniej wyjdzie kupno drugiego zawieszenia) albo kupno u?ywanych na allegro np http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=14640047

  6. #116

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    To skoro mam sie juz pchac w wymiane calego przodu to moze jakies sportowe bedzie lepsze niz gwint za 500zl?

  7. #117

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    zdolny śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Do gwintowanego zawieszenia A3 główne sprężyny są o długości 170mm. Tak jest np w TA. Tak jak pisał Vince innych sprężyn jak od gwintu nie założysz. Ale jeśli chcesz jeszcze wyżej to załóż 210mm też z TA, tylko wtedy będziesz chyba musiał zdemontować halpery, o ile je masz bo nie kojarzę jakie springi były w Patecu, czy jedna progresywna czy główna i pomocnicza. Nowe sprężyny są niedrogie...
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 01-12-10 o 19:17

  8. #118
    chrupek88's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gliwice
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    taki mały OT jakby ktoś chciał założyć springi eibachy pro kit do diesla - 30 to moja niuńka na nich siadła TYLKO (tył-20mm, przód 15mm)

  9. #119
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chrupek88 Pokaż post
    taki mały OT jakby ktoś chciał założyć springi eibachy pro kit do diesla - 30 to moja niuńka na nich siadła TYLKO (tył-20mm, przód 15mm)
    1. jesli masz zawieszenie ambition to sila rzeczy nie siadzie -30 a -15 (liczone od standardowego zawieszenia jako "poziom 0" )

    2. lub twoje stare sprezyny byly tak zuzyte ze juz siadly, stad taka mala roznica
    przy calkowicie sprawnym zawieszeniu "siada" tyle ile deklaruje producent z minimalnymi roznicami (przy odpowiednim dobraniu sprezyn do "kategorii wagowej" auta

    wiec pisanie ze jak tobie tyle siadlo to i innym "dieslom" tyle siadzie jest delikatnie mowiac bez sensu
    a wszystko to jest juz opisane w poprzednich postach
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #120
    sprytny's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Panowie doradzicie jakie sprężyny założyć? Chce usztywnić i zbić tak z 30 mm. Więcej mi raczej nie potrzeba. Eibach to dość drogi temat. W jakich firmach mogę szukać? Tykać się allegro czy raczej szukać po sklepach?

    Peugeot 106 1.1 XR 92' -> Renault Megane 1.6 8v 97' -> Audi A3 1.8 97' -> ?

Strona 12 z 107 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •