Strona 52 z 107 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 511 do 520 z 1067

Temat: 8L/8P - Obniżenie/spreżyny/jakie itd

  1. #511
    GisB's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dublin/Bialystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    tzn jak ??? masz foty jakieś ? tak wyglada bo moze jest zawiecha jeszcze nie wyhuśtana, ja w 8L ambition -16 mialem zawsze najwyżej z tych co widzialem, bo inni mają zajechańce i siadło to wszystko....zobacz na fotkach katalogowych jak wygląda nówka, myślę że to uspokoi. Bez sline to dopiero jest prześwit że można głowę włożyć ale nówki salonówki. A springi eibach sportline, bardzo dobre, obnizenie ok 40-45mm,widzialem zdj sportbackow, super , np :

    http://www.motor-talk.de/bilder/eiba...202892498.html
    http://www.clubgti.com/showthread.ph...udi-A3-on-18-s

    Zdjecia mozesz zobaczyc u mnie w temacie, raczej zajechanych nie mam, jest tam dalej jakbys czytal zdjecie sprezyny.
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...uattro-by-GisB

    Te dwa linki z autami na sportline -40mm, elegancja !! Jak dla mnie optymalna gleba, nizej juz bym nie chcial. Czyli mam rozumiec ze moge zamawiac w ciemno te Sport Kit'y dla mojego 2.0TFSI z quttro ? podejda idealnie ?

  2. #512
    sobut10's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łaziska Górne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    kojarzy ktos moze jakie jest minimalny przeswit a3 8L? chodzi mi o to ile maksymalnie idzie zejsc juz po wymianie stabi.
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców..."[*]Colin McRae

    https://www.facebook.com/a3sobut

  3. #513
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GisB Pokaż post
    Czyli mam rozumiec ze moge zamawiac w ciemno te Sport Kit'y dla mojego 2.0TFSI z quttro ? podejda idealnie ?
    sprostowanie, faktycznie wszystko wskazuje na to że nie ma w ofercie eibacha sportline do quattro..a pro kity dadzą niewiele więcej niż s-line, choć lubi siadać przeróżnie.. w ogóle ciekawa sytuacja z tym quattro, bo inni producenci TEŻ NIE PRZEWIDUJĄ obniżenia dużo więcej niż 20-25mm, tylko teraz pytanie od jakiej wartości ? wrzucam linka z AP sprigami, niezłe całkiem, które rozróznia obniżenie w 8P od -35mm w przypadku przednionapędówek do -20 w quattro, a robią podobnie jak eibach do wszystkich starych i nowych modeli audi nawet do -50mm...więc tak jakby quattro fabrycznie było niżej od fwd i obniżenia są liczone od tej wartości , a nie wyjściowej 8P bez sportowyach zawieszen w stylu s-line, s3 itd


    http://www.mapet-tuning.com/vip/a3-8...7663_7684.html

    generalnie poddaję się w tym temacie, jak to jest z tym quattro...

    tu gosciu zamiescil zdj 3.2quattro pro kity, i nieźle wygląda w sumie...zadecyduj czy ruszać temat, czy dać sobie spokój, natomiast jakiś efekt widoczny będzie zapewne nawet na pro kit ale czy to Ciebie usatysfakcjonuje, tego nikt Ci nie obieca, niestety..
    http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4823336

    albo tylko gwint Ciebie ratuje..
    Ostatnio edytowany przez marek_s3 - 07-11-12 o 13:05

  4. Podziękowania dla marek_s3 za pomoc w problemie

    GisB (07-11-12)

  5. #514
    GisB's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dublin/Bialystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    bo inni producenci TEŻ NIE PRZEWIDUJĄ obniżenia dużo więcej niż 20-25mm, tylko teraz pytanie od jakiej wartości ?
    z tego co Miro pisal to od zawieszenia seryjnego, czyli z racji ze moj auto ma sline i jest fabyrcznie obnizone do -20/-18mm maxymalnie przy Pro KIT moge zyskac zaledwie 10mm. Plys mysl ze PK sprezyny i seryjne amory dlugo raczej nie wytrzymyja nie przekonuje mnie do kupna. Chyba odloze ten mod na troche pozniej i poczytam troche wiecej o zawieszeniu. Póki co napisalem do eibach.pl z zapytaniem czy sportline podejda do quattro, zobacze co mi odpisza.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    tu gosciu zamiescil zdj 3.2quattro pro kity
    wyglada fajnie tylko nizej uzytkownik tego samego forum pisze ze po roku od zmiany na PK musi wymieniac amory, a ja osobiscie jak cos robie to wole to zrobic raz a porzadnie wiec pewnie sobie odpuszcze same spreznyn.

    Dzieki za pomco kolego.

  6. #515
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    eibach pro kit obniżenie przód wg katalogu, było 67cm na ambition, jest 65.5 na pro kit. Sztywno, ale komfortowo, podciągnąłem lekko do góry osłonę pod silnikiem, żeby nie sterczała jak wcześniej, co by nie zahaczyć przy podjazdach, i jest w porządku, takie obniżenie to żadna niedogodność, bez obaw jeśli ktoś je ma że będzie za nisko...Do tego zwykłe amortyzatory raczej nie bardzo, polecam kyb ultra sr, twardo, na dziurawe drogi , pofałdowane nie bardzo, ale całość ułożyła się po ok 200km i pierwsze wrażenie mniejszego komfortu jazdy minęło....już tak nie trzęsie za to prowadzenie bajeczne, po zakrętach im szybciej..tym lepiej przewiozłem kilka osób i każdy twierdzi że jest odczuwalne twardziej i sztywniej ale zupełnie do przyjęcia, nie taki hardcore bezkompromisowy jak to niektórzy piszą...

  7. #516
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Nie wiem gdzie zadać to pytanie, ale może tutaj ktoś pomoże.

    Mam A3 8P 3D zawieszenie Ambition i koła 19/8,5" ET45 i opony 235/35. Kiedy wiozę z tyłu 1 osobę na dużych hopach zdarzy się przycierka, wioząc 2 osoby trzeba już uważać na dziurach aby koła nie ocierały o nadkola.

    Pyt. 1)
    Czy po wrzuceniu niższych sprężyn ocieranie może się pogorszyć, czy może przeciwnie, utwardzona sprężyna nie pozwoli na obijanie koła do nadkola?

    Pyt. 2)
    Jeżeli nie będzie bardziej ocierać, to jakie sprężyny wybrać, żeby auto lepiej wyglądało na 19" kołach? Gwint odpada, amortyzatory muszą pozostać standardowe. Nie zależy mi na sportowym prowadzeniu, tylko na jak najmniejszej utracie komfortu przy jednoczesnej poprawie wyglądu.

    Z tego co wyczytałem to albo Eibach Sportline, albo Eibach Pro-kit. Jak wygląda to w praktyce? Czy Pro-kit przy moim zawieszeniu Ambition będzie w ogóle zauważalne?

  8. Podziękowania dla wojt za pomoc w problemie

    mateusz233 (06-01-13)

  9. #517
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    ad 1
    bedzie jeszcze gorzej.

    ad 2
    ciezko powiedziec. u Ciebie gdybys mial opony 225 byloby lepiej tylko ciut lepiej. sprobowalbym -30 pro kit. moga byc juz amory wypracowane i dlatego trze.

    ale jest rozwiazanie posrednie - kup sobie dodatkowe odboje do amrotyzatorow. takie dodatkowe do zalozenie samemu rega na teleskop po podniesieniu oslony. mozna kupic nakladki regulujace skok co 1cm. ja takie mam. bez tego nie dalo rady na et35... zalozym po 4szt i jest elegancko. dopiero przy 5 osobach moze delikatnie przytrzec.

    przyklad na tyl
    http://allegro.pl/listing.php/search...ategory=0&sg=0

  10. #518
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Amortyzatory wymienia?em niedawno, bo sobie stuka?y na nier?wno?ciach. Po ich wymianie nic si? nie zmieni?o z ocieraniem. Kt?re klipsy lepsze? Te wygl?daj? na takie, kt?re powinny lepiej si? trzyma?: http://allegro.pl/odboje-klipsy-audi...829285822.html ??

    Czyli mo?na takie odboje ewentualnie zastosowa? do spr??yn Pro-kit, ale rozumiem, ?e do Sportline'?w ju? niekoniecznie, bo wtedy zbytnio zmniejszy?bym zakres pracy amortyzatora?

  11. #519
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Nie bez powodu linkowalem do 13mm.

    Odboje sa do amorow a nie sprezyn, ograniczasz skok, przez co sie nie bedzie tak kolo chowalo.

    Do sportline zaleca sie zmienic amory. Pozostan na pro kit.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Btw. Jestes pewnien, ze masz et 45? Na fotkach wyglada na mniej... jak u mnie et 35.

  12. #520
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Wiem że odbije są do amorow, są 2 rodzaje 13mm.
    Na pewno mam ET45, chyba że chińczyk się pomylił jak wybijał oznaczenie U mnie pewnie dlatego wygląda na mniejsze ET bo felga jest szersza niż u Ciebie. Boję się tylko, że wywale kasę na prokit a obniżenie nie będzie zauważalne...

Strona 52 z 107 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •