Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 31

Temat: Sonda lambda i LPG

  1. #1
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Question Sonda lambda i LPG

    Witam mam pytanie ponieważ w szukajce nic nie znalazłem założyłem temat.
    Czy sonda lambda ma jakiś wpływ na spalanie LPG ? czy tylko PB ?
    Ponieważ w aucie mam przelot (poprzedni właściciel szalał) sonda troszkę mi wariuje(tzn dużo pali) i nie wiem czy to przez ten przelot a mam zamiar założyć LPG i nie chciałbym spalania na poziomie 20l
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:56

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    spalanie LPG będzie na poziomie około 15% wyższe niz PB.W sekwencji to ECU steruje czasem wtrysku a komp gazu robi tylko korekty w czasie rzeczywistym ze wzgledu na właściwości fizyko-chemiczne lpg.
    A sonde sprawdź vagiem na rozgrzanym silniku w blokach pomiarowych silnika,jeżeli faluje od ~0,3 do ~1v tzn jest jest ok.
    W AGN jest jedna sonda i to przed katem więc nie ma to znaczenia dla sondy zbyt dużego czy jest kat czy go nie ma.

  3. #3
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Thx. W moim aucie to już 2 sonda i nadal nie wiem co się dzieje z tym spalaniem 15l/100 po wymianie na vagu po usunięciu błędu po chwili znów wskakuje i dlatego upewniałem się czy na lpg nie będzie to samo

  4. #4
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A czy jak wymieniłeś sonde to na zamiennik ze stajni boscha czy jakiś no-name za alledrogo?

    Jeżeli pali PB 15L to LPG spali z 17L,pierw wyeliminuj usterki a później instalacja.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 26-10-11 o 21:49

  5. #5
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No-name niestety Bo nie miałem w tym okresie kasy za bardzo

  6. #6
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No cóż...więc praktycznie wywaliłeś kasę w błoto.Jeżeli chodzi o sondę to tylko bosch jak dla mnie się liczy,fakt że kosztuje ze 3x tyle co no name ale masz pewność że przez kilka lat podziała.

  7. #7
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No tak myślałem a czy po wymianie sondy muszę kasować błąd ? Widzę że masz taki sam silnik ile Ci pali w cyklu miejskim ?

  8. #8
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie jestem w stanie oszacować ile mi pali w trybie miejskim bo poruszam sie zawsze w trybie mieszanym (30% miasto 70% trasa) i spalanie w okolicach 9,5-10L/100km.
    Błąd wypada skasować po wymianie.

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mszczonów
    Auto
    ALTEA
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    poprawnie działajaca sonda lambda jest potrzebna do ustawienia instalki LPG, no chyba ze gazownik ma wiedze i ustawi LPG na korekty krótkoterminowe (vag podpiety podczas jazdy i strojenia lpg). Ale zawsze lepiej jak sie ma sprawne komponenty w autku a szczegolnie te ktore w bezposredni sposob wplywaja na prace silnika.
    a czy obecna sonda dziala poprawnie - wszystko jest do sprawdzenia...

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam,
    Nie chciałem zakładać nowego tematu jako forumowy żółtodziób, więc wyszperałem ten. Chyba podobny.
    Ponad 1,5 miesiąca temu zakupiłem A3 1,8 KAT. Ponieważ jeździmy z żoną bardzo dużo tras, sprawdziłem u mechaniora czy wszystko gra i założyłem sekwencję BRC. Ku wielkiemu zdziwieniu stwierdziłem, że auto pali 14l gazu w trasie. Pierwsza, druga kalibracja, nic. Postanowiłem zrobić eksperyment i pojeździć na samej benzynie. Okazało się, że żłopie 11 wahy w trasie
    Okazało się, że sonda w ogóle nie daje sygnału. Zadowolony zawiozłem auto na wymianę sondy. Sonda została wymieniona, sprawdzona, wymienione świecie i jeszcze kilka pierdół, które były do wymiany typu uszczelki, poduszka pod silnikiem etc. Dokalibrowałem gaz po raz kolejny i jest to samo.
    Na 37 litrach gazu przejeżdżam 290 km, co daje 12,8/100, a doliczając jazdę na benzynie to wychodzi ok. 14 litrów praktycznie w 90% trasie. Jeździć oszczędnie potrafię, bo to już moje 6 auto. Miałem różne silniki i mocne i słabe i zawsze paliły mi mniej niż "przeciętnemu jankowi". Ostatnio nawet wyjeździłem bak przy jeździe 90 km/h i nie wychodzeniu ponad 2,5 tys obr i muskaniu gazu jak taksówkarz emeryt. Nic. To samo !
    Czy taki poziom spalania jest normalny przy tych silnikach?
    Co może być przyczyną? Na co zwrócić uwage mechanikowi? bo sam niebardzo się znam.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •