Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 60

Temat: błąd 17965/17963 Ciśnienie doładowania - przekroczona granica regulacji

  1. #21
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mayl Pokaż post
    A odpowie mi ktoś co daje log dynamiczny 011 na odpiętym wężyku od gruszki???
    Po jego odpięciu powinieneś mieć przeładowanie, tylko nie wiem czy tak jest w VNT bo ja mam turbo na WG

  2. #22
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Reasumując na podpiętym wężyku z N75 do gruszki turbo mi przeładowuje. Na odpiętym mówicie, że też ma przeładować to jaki jest sens tego zabiegu??? ;/
    Znalazłem fajny schamat podłaczenia wężyków http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=316789i teraz analizuję jak to wszytsko ugryźć i wytestować. Co ciekawe dowiedziałem się, że można n18 zamienić z n75

    to może ktoś zna najlepszy test na sprawdzenie n75, zeby go wykluczyc w 100%. Na tą chwilę nie mam możliwości podmianki. Mam vaga i każdy log wchodzi w grę.

  3. #23
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Poszukałem i znalazłem ciekawą wypowiedz o N75 i o tym jak go sprawdzić. Proszę znawców, zeby się do tego w miarę możliwości ustasunkowali zamiast mi jechać. A myślę, ze poniższy tekst może sie komuś przydać:

    Zaworek N75 ma on za zadanie sterowanie gruszka przy turbinie ktora z kolei poprzez sztange uchyla klapke upustowa w turbinie dzieki czemu spaliny omijaja wirnik

    jak wiesz zawor ma trzy wezyki:
    czarny
    niebieski
    czerwony
    czarny - idzie do dolotu
    niebieski idzie do gruszki turbo
    czerwony idzie od strony zimnej turbiny

    i teraz podczas pracy silnika czerwonym wezykiem jest podawane na zawor cisnienie jakie obecnie pompuje turbina, i jesli cisnienie doladowania nie przekracza norm zakodowanych w komputerze, to zawor jest zamkniety a cisnienie jest wracane czarnym wezykiem do dolotu
    gdy komputer odczyta przeladowanie, przesterowuje zawor tak zeby cisnienie z czerwonego podac na niebieski, przez co uchyla klapke upustowa i zmniejsza cisnienie

    gdy mamy pekniety wezyk czerwony, niebieski, dziurawa gruszke, lub zapieczona sztange, to komputer mimo przesterowania zarowu nadal widzi za duze doladowanie, i wtedy odcina dawke paliwa, zmniejszajac ilosc spalin przez co hamuje turbo - tak zwany notlauf

    przy uszkodzonym zaworze moze byc tak samo lub mozemy miec za niskie cisnienie doladowania lub jego falowanie (pulsowanie) spowodowane nie trzymaniem prawidlowo momentu otwarcia przez zawor

    polaczenie wezykow czerwonego i niebieskiego z pominieciem n-75 powoduje otwieranie klapki upustowej w turbinie wraz ze wzrostem ciesnienia i przez to ogranicza sie doladowanie do 0,5 - 0,6 bar

    pozwala to na sprawdzenie czy wezyki sa szczelne i czy winny jest zawor, poniewaz jesli po zmostkowaniu jest wszystko ok tzn ze wezyki sa cale a mechanizm upuszczania spalin dziala,
    jesli natomiast po polaczeniu wezykow wyrzuca notlauf to na pierwszy ogien do wymiany ida wezyki nastepnie sprawdznie gruszki i dzwigni z klapka w turbinie

  4. #24

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mayl Pokaż post
    Proszę znawców, zeby się do tego w miarę możliwości ustasunkowali zamiast mi jechać.
    Widzisz trochę chęci i się wszystko znajdzie, wg mnie temat wyjaśniony w 100% teraz tylko zastosować się do tego co tu napisane i zweryfikować działanie elementów. Inną metodą jest podpięcie Vaga >sterownik silnika > test elementów wykonawczych > zawór N 75 > test, i bez wypinania/przepinania przewodów podciśnieniowych będziesz widział działanie (lub nie) sztangi. Jeżeli sztanga będzie pracować beż zacięć w pełnym zakresie to ze sterowaniem jest wszystko ok, jeżeli nie to do sprawdzenia zaworek > wężyki > gruszka przy turbinie. Test najlepiej zrobić przy pracującym silniku ze względu na podciśnienie potrzebne do wysterowania gruszki, tyle w tym temacie.

  5. #25
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ewidentnie chęci są tylko, że ja się w ogóle na tym nie znam ale czytać potrafie.
    CZy po tym logu 011 BS http://uslugiit.oxio.net.pl/logi/011bs.csv widac ze cos jest nie tak z zakresem dzialania sztangi?? Skoro jest źle to jak powinno być???

    I dlaczego tyle w tym temacie?? ja właśnie pragnę drążyć temat, żeby dowiedzieć sie znacznie więcej odnośnie naszych turbinek i tego co powoduje, że coś je boli. Z resztą pewnie z tego tematu wielu użytkowników forum wiele się nauczy zamiast marnowac czas i czytac multum postów, ze mają kierowniczki do czyszczenia.

    Dodam jeszcze, że właśnie dowiedziałem się z innego forum i to nie od byle kogo Moderatorzy pewnie się domyślają :
    "Jeśli turbo przeładowuje to nie jest tego powodem ani EGR ani przepływka ale też na podstawie samych logów nie da się jednoznacznie wskazać czy to wina zaciętej zmiennej geometrii, N75 czy też sztangi siłownika podciśnienia"
    Wieć kolejne urządzenia odpadają nam od tematu nadciśnienia i o to nam chyba chodziło. Proszę expertów o wypowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez mayl - 07-11-11 o 12:30

  6. #26
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jednak zawiodłem się na tym forum. Nie ma tu nikogo kto znałby dobrze temat i podpowiedział conico. Dodam, że swój problem opisałem też na innych forach i tam dostaję konkretne odpowiedzi. Nawet dostałem zdjęcia jak powinno sie przerobić klucz 17 potrzebny do rozkręcenia rurki olejowej do turbiny, zeby jej przy odkrecaniu nie ukręcić. Także powiem, ze z tego forum dowiedziałem się najmniej i bardzo mi jest w tego powodu przykro

    Na ten weekend zabieram się do rozkręcania i czyszczenie turbiny. Czy ktoś może wypisać mi jaki klucze potrzbuję?? Audi a3 1,9 tdi 110 KM 2001 r. Na innych forach sa opisy ale chyba kazdy silnik sie od siebie różni. No i z czym będę miał problem przy rozkręcaniu..
    Ostatnio edytowany przez mayl - 10-11-11 o 07:27

  7. #27
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mam już turbo wyciągnięte i powiem tak: Problem miałem z odkręceniem miękkich srób od wydechu. Tam są 2 śrubki 12 i jedna 13. Jedna z tych 12 objechałem czapkę i zaczął się meksyk ale sobie poradziłem małym przecinakiem. Wszystkie śruby zeszły mi kluczami nasadwymi i żabką. Aha ciężko również się ściąga przewód olejowy i do niego trzea miec taki specjalnie przerobieony klucz 17. Ale największy problem był i jest z tymi 3 śrubkamitrzymającymi pierścienie od kierowniczek. To sa śruby M4x20 mm torx T20. U mnie 2 się odkreiły ale 3 się ukręciła i została w środku. Na warsztacie mi to przewiercili i nagwintowali. teraz potrzebuję w sumei 3 nowych takich śrubek. Czy ktoś wie gdzie najpewniej je dostanę?? najlepiej we wroclawiu

  8. #28

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cześć, mam problem z odcinaniem się turbo przy prędkości około 130km/h, czasami już wcześniej.
    Mój samochód to Audi a3 8l 1.9TDI ASV 110KM (chip tuning na 136KM 305Nm).

    Błąd na vag-com to:
    17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation
    P1557 - 35-00 - -

    Zebrałem dynamiczne logi, bardzo proszę o analizę i wskazówki.
    W trakcie zbieranie logów odcinało moc przy ok. 3700 obrotów...Po każdym sprawdzonym bloku kasowałem błąd 17965.
    Log (0 - 003)
    Log (1 - 00
    Log (2 - 011)

    Do tej pory wymieniłem na nowe zawór EGR, N75, N18.

    Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to proszę dajcie znać...
    Ostatnio edytowany przez XxmanxX - 04-09-13 o 14:12

  9. #29

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    witam ja mam tez podobny problem wlancza sie tryb awaryjny do 2000 obr mul 2 razy w ciagu miesiaca turbo wymienialem bo myslalem ze to jest przyczyna n75 nowy przeplywka nowa i nic

  10. #30

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam. Po przeskanowaniu auta wyskoczył mi błąd 17965, na razie zrobiłem logi statyczne. Co możecie z nich wywnioskować
    -grupa 003 http://vaglog.pl/log_198897.html
    -grupa 003 BS http://vaglog.pl/log_198899.html
    -grupa 011 BS http://vaglog.pl/log_198898.html

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •