Pokazane rezultaty 1 do 10 z 25

Temat: S3 1.1 TDi Clouded Leopard - troche modyfikowany - 220KM / 440Nm

Threaded View

  1. #1
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Cool S3 1.1 TDi Clouded Leopard - troche modyfikowany - 220KM / 440Nm

    S3 1.1 TDi Clouded Leopard - 220KM / 440Nm
    Ciche, mało dymiące i bez laga auto na BigTurbo, czyli fajny samochód do toczenia się na co dzień dla dziewczyny .





    TYTUŁEM WSTĘPU
    Projekt skończyliśmy z Dynosoft Wrocław (aktualnie ECU Project) prawie 2,5 roku temu (początek 2009). Było to zdajsie trzecie BigTurbo na Klubie. Jakoś nie miałem czasu i potrzeby by się pochwalić. Jednak teraz nadarzyła się okazja. Trafił się świeży, rok jeżdżony silnik BLT z 2007/2008 z przebiegiem ok. 20 tyś. km, a z mojego starego, ponad 10-letniego ASZ kucyki powoli zaczęły uciekać. Swap nie przyniósł jakichś mega przyrostów, bo celem było odświeżenie setup’u, a nie dodanie mocy. Oczywiście nowy silnik pozwolił uzyskać parę kucy więcej, większy moment, ale to co najbardziej cieszy to mimo zbliżonych parametrów auto lepiej jeździ, bardziej równomiernie rozwija moc i jest bardziej elastyczne (400Nm trzyma praktycznie od 2200 do prawie 4000 rpm).
    Od ponad 3,5 roku (2008r.) większość modów wykonywanych było w Dynosoft Wrocław, czyli obecnym ECU Project. Oczywiście przez 5 lat parę innych firm miało okazję w mniejszym lub większym stopniu grzebać w moim aucie: Jetronik, Dynosoft Katowice, Bosch Service, Audi ASO, a nawet, o dziwo, sam coś w wolnym czasie grzebnąłem . Wszystkim bez wyjątku należą się podziękowania.

    CEL PROJEKTU
    5 lat temu (2007) ściągnąłem sobie z Niemiec bardzo fajną, mało jeżdżoną A-trójkę z zamiarem stuningowania i stworzenia unikalnego samochodu. Unikalnego wcale nie znaczy rzucającego się w oczy, zależało mi na tym by moc była dyskretnie ukryta, a samochód nadawał się do codziennej jazdy dla dziewczyny i nie stracił nic ze swojej uniwersalności. Moc max. nie była priorytetem, samochód miał być szybki, ale przede wszystkim dawać przyjemność z jazdy. Byłem też trochę jak rozkapryszone małe dziecko, bo miałem często sprzeczne wymagania:
    - duże turbo, ale wstające lepiej niż seria tj. 330-350Nm przy 2000rpm,
    - przelotowy wydech, ale cichy, zwłaszcza na długie trasy autostradami,
    - samochód miał być szybki i bezpieczny, zapewniać sportowe osiągi, ale bez zamieniania się w wóz drabiniasty z klatką bezpieczeństwa w środku, bez rezygnowania z wygód w stylu gadająca przez głośniki nawigacja, mp3, tempomat, klima, komputer, możliwość puszczania filmów z iPhona itp.
    - miał być mocny i mało palić (chociaż teraz, z perspektywy czasu to wisi mi jakie ma spalanie),
    - udowodnić, że mocny diesel to nie oksymoron, a na dodatek da się to osiągnąć bez dymienia jak w starym Autosanie,
    - i wreszcie auto miało lepiej jeździć niż inne o podobnej lub większej mocy.
    Jednym słowem auto miało być ostrym hothatchem gdy chciałem kręcić 14-tki na ćwiartkę, gładko rozpędzać się do 200+ km/h na autostradzie, gnieść nerki momentem na górskich serpentynach, a jednocześnie być prostym w prowadzeniu samochodzikiem na co dzień z udogodnieniami jakich potrzebuje przeciętna kobieta . Pobożne życzenia? Tak, ale wszystko to udało się osiągnąć zarówno na starym ASZ jak i nowym BLT, poniżej info kto i jak tego dokonał.





    MODEL
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard
    Oryginalnie: Audi A3 Ambition TDI 8L ASZ PD 2001

    SILNIK
    - 1.9 TDI PD ASZ swap na roczny BLT z przebiegiem ok. 20kkm by ECU Project (silnik dostarczył AutoPort Wrocław)
    - Kolektor wydechowy Custom by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - No lag BigTurbo GT2256 z doładowaniem 1,85 bara by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Stare oryginalne 10-letnie pompowtryski AA
    - Rozrząd przerobiony na stary typ żeby się nie przestawiał by ECU Project
    - Syntetyczny olej Motul Specyfic do PD 5W40 zmieniany co 10kkm w Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Paliwo tylko Shell V-Power Diesel GTL
    - Zapomniany, nie zmieniany od „wieków”, zasyfiony filtr paliwa

    ELEKTRONIKA
    - Stary oryginalny sterownik CK
    - Pierwszy chip i korekty przed BigTurbo by Jetronik
    - Szybko wstające i mało dymiące BigTurbo rozsądnie zestrojone oryginalnie w ASZ na 217KM / 419Nm by Aligator Dynosoft Katowice
    - J.w. to samo tylko w BLT na 220KM / 440Nm by Mirass ECU Project

    UKŁAD NAPĘDOWY
    - Duży, ledwo mieszczący się w zderzak od S3 tuningowy FMIC by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Orurowanie by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Tymczasowo seryjny filtr powietrza, ale wrócę do wkładki ITG, bo dodaje 2-4KM, a zatrzymuje więcej syfu niż każdy inny filtr

    UKŁAD WYDECHOWY
    - Cichy przelotowy wydech 2.5’’ Milltek na dwóch tłumikach z końcówką Twin Jet zamontowany w Jetronik
    - Wywalony katalizator i wstawiony DownPipe Millteka w Jetroniku został ostatecznie zastąpiony customowym DP 3’’-> 2.5’’ by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Wywalony EGR by Dynosoft Wrocław (ECU Project)

    ZAWIESZENIE
    - Asymetrycznie obniżające sprężyny -30/-25mm Eibach Pro KIT
    - Twardsze amortyzatory KYB do krótszych sprężyn z przodu
    - Oryginalne amortyzatory Ambition z tyłu
    - Poliuretanowe elementy zawieszenia za wyjątkiem tyłu gdzie są oryginalne gumy

    UKŁAD HAMULCOWY
    - Z przodu hamulce z S3, tarcze 312mm nawiercane, wentylowane + piszczące klocki Ferodo Racing by ECU Project
    - Z tyłu hamulce z S3 LUCAS, tarcze 256mm nacinane, nawiercane, wentylowane + klocki TRW, wywalona osłona by ECU Project
    - Przełącznik do odblokowania "hamowania lewą nogą" by Mirass ECU Project
    - Płyn hamulcowy Motul RBF 660

    PRZENIESIENIE NAPĘDU
    - Sprzęgło z Sharana BTB żeby można było zmieniać biegi z butem w podłodze i strzelać ze sprzęgła by Bosch Service
    - Dwumas z Sharana BTB by Bosch Service
    - Lekkie 7,2 kg OZ Superleggera 17’’ x 8 co by straty mocy były mniejsze i więcej jej trafiało na koła
    - Opony Pirelli P Zero Nero 225/45R17 94W indeks 240km/h+, zmieniane co 2 sezony co by trakcja od trójki była, by EZLET Pszów (chłopaki załatwiają mi rabat 50% na tą zabójczą cene 4000zł za komplet)
    - Zima: tu jest problem, bo od wstawienia hamulców z S3 moje ori alusy Audi 15’’ z oponami Dunlop Winter Sport 3D nie chcą wejść . Myśle nad 16’’ OZ Ultralaggera lub BBS na rocznice Golfa, opona raczej znowu Dunlop. O trakcji lepiej nie mówić, chociaż na asfalcie od 3-4 już jest .

    MASA
    - Masa własna: 1220kg z ok. 1/4 baku, zmierzona na złomie
    - Lżejsza zapasówka
    - Wywalone parę niepotrzebnych gratów (ori navi, zmieniarka, stelaż itp.)
    - Wspomniane wcześniej 2x lżejsze niż standardowe felgi OZ

    TUNING OPTYCZNY
    - Zderzak S3 ledwo żyjący, zerwany ze 3 razy podczas zimowych slajdów
    - Lotka ala S3 (inna niż ori)
    - Polakierowane na kolor nadwozia progi i dokładki
    - Felgi pomalowane na grafit
    - Zaciski S3 polakierowane na czerwono
    - Wywalone ori emblematy
    - I najważniejsze: naklejka 1.1 TDi Clouded Leopard! Może nie dodaje KM jak te z Pioniera, ale powoduje, że kierowcy 3-litrowych BeeMek zestresowani tym, że wyprzedza ich diesel 1.1 gorzej prowadzą w efekcie uzyskujemy nie tylko psychologiczną przewagę .

    INNE
    - Tempomat
    - Integracja ori car audio z iPhonem (navi, mp3, pomiary czasów i przyśpieszeń)
    - Modów było znacznie więcej, ale nie będę tutaj pisać o alu nakładkach na pedały czy roletach przeciwsłonecznych

    WADY
    - Brak 450KM
    - Brak quattro

    PLANY
    - ODDANY Mamie: W przyszłym roku oddać auto żonie by miała czym toczyć się na co dzień, jeździć po bułki i do szkoły.
    - ZROBIONE: Wyłącznik ABS bym nie musiał bezpiecznika wyciągać.
    - MAMA: Pewnie dalej ten wątek będzie kontynuować Kasia, mam tylko nadzieje, że nie przemaluje auta na różowo lub pod kolor torebki .
    - Skończyłem w 400+ S4: A co dla mnie? Na pewno będzie to Snow Leopard 1.1T, czyli coś w benzynie, bo dużo szybszych diesli po prostu nie ma . Coś 450+ KM z quattro, pewnie Audi i też tuningowane. Wszystko zależy od tego ile kasy pochłoną mi remonty domu/mieszkania i czy się jakieś bachory nie urodzą. W skrajnym przypadku mogę skończyć w 80-konnym, rodzinnym minivanie albo bujać się tym „ledwo” odpychającym się 1.1 TDi przez następne parę lat. W każdym razie trzymajcie kciuki bym na następny OP przyjechał jako osoba towarzysząca Kasi .

    A TAK TO LECIAŁO
    - Seria shamowana po 6latach: 135KM
    - Chip: 167KM
    - Wydech: 173KM
    - FMIC: 176KM
    - Filtr ITG: 179KM
    - BigTurbo: 217 - 220KM

    SPECJALNE PODZIĘKOWANIA
    - ECU Project (Daniel, Patryk, Mirass) za całokształt, za cierpliwość zarówno w naprawianiu tego co psułem, a także odpowiadaniu na setki moich pytań, za odradzanie mi głupich pomysłów i za to że nie żałuje ani grosza wydanego na mody mojej Pantery Mglistej - www.ecuproject.pl
    - Dynosoft (Aligator) za pierwszy genialnie napisany program w ASZ BigTurbo www.dynosoft.pl




    Opisy moich samochodów można będzie znaleźć na: www.Behemot.info
    Ostatnio edytowany przez DominN - 15-10-17 o 21:26
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •