Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 25

Temat: S3 1.1 TDi Clouded Leopard - troche modyfikowany - 220KM / 440Nm

  1. #1
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Cool S3 1.1 TDi Clouded Leopard - troche modyfikowany - 220KM / 440Nm

    S3 1.1 TDi Clouded Leopard - 220KM / 440Nm
    Ciche, mało dymiące i bez laga auto na BigTurbo, czyli fajny samochód do toczenia się na co dzień dla dziewczyny .





    TYTUŁEM WSTĘPU
    Projekt skończyliśmy z Dynosoft Wrocław (aktualnie ECU Project) prawie 2,5 roku temu (początek 2009). Było to zdajsie trzecie BigTurbo na Klubie. Jakoś nie miałem czasu i potrzeby by się pochwalić. Jednak teraz nadarzyła się okazja. Trafił się świeży, rok jeżdżony silnik BLT z 2007/2008 z przebiegiem ok. 20 tyś. km, a z mojego starego, ponad 10-letniego ASZ kucyki powoli zaczęły uciekać. Swap nie przyniósł jakichś mega przyrostów, bo celem było odświeżenie setup’u, a nie dodanie mocy. Oczywiście nowy silnik pozwolił uzyskać parę kucy więcej, większy moment, ale to co najbardziej cieszy to mimo zbliżonych parametrów auto lepiej jeździ, bardziej równomiernie rozwija moc i jest bardziej elastyczne (400Nm trzyma praktycznie od 2200 do prawie 4000 rpm).
    Od ponad 3,5 roku (2008r.) większość modów wykonywanych było w Dynosoft Wrocław, czyli obecnym ECU Project. Oczywiście przez 5 lat parę innych firm miało okazję w mniejszym lub większym stopniu grzebać w moim aucie: Jetronik, Dynosoft Katowice, Bosch Service, Audi ASO, a nawet, o dziwo, sam coś w wolnym czasie grzebnąłem . Wszystkim bez wyjątku należą się podziękowania.

    CEL PROJEKTU
    5 lat temu (2007) ściągnąłem sobie z Niemiec bardzo fajną, mało jeżdżoną A-trójkę z zamiarem stuningowania i stworzenia unikalnego samochodu. Unikalnego wcale nie znaczy rzucającego się w oczy, zależało mi na tym by moc była dyskretnie ukryta, a samochód nadawał się do codziennej jazdy dla dziewczyny i nie stracił nic ze swojej uniwersalności. Moc max. nie była priorytetem, samochód miał być szybki, ale przede wszystkim dawać przyjemność z jazdy. Byłem też trochę jak rozkapryszone małe dziecko, bo miałem często sprzeczne wymagania:
    - duże turbo, ale wstające lepiej niż seria tj. 330-350Nm przy 2000rpm,
    - przelotowy wydech, ale cichy, zwłaszcza na długie trasy autostradami,
    - samochód miał być szybki i bezpieczny, zapewniać sportowe osiągi, ale bez zamieniania się w wóz drabiniasty z klatką bezpieczeństwa w środku, bez rezygnowania z wygód w stylu gadająca przez głośniki nawigacja, mp3, tempomat, klima, komputer, możliwość puszczania filmów z iPhona itp.
    - miał być mocny i mało palić (chociaż teraz, z perspektywy czasu to wisi mi jakie ma spalanie),
    - udowodnić, że mocny diesel to nie oksymoron, a na dodatek da się to osiągnąć bez dymienia jak w starym Autosanie,
    - i wreszcie auto miało lepiej jeździć niż inne o podobnej lub większej mocy.
    Jednym słowem auto miało być ostrym hothatchem gdy chciałem kręcić 14-tki na ćwiartkę, gładko rozpędzać się do 200+ km/h na autostradzie, gnieść nerki momentem na górskich serpentynach, a jednocześnie być prostym w prowadzeniu samochodzikiem na co dzień z udogodnieniami jakich potrzebuje przeciętna kobieta . Pobożne życzenia? Tak, ale wszystko to udało się osiągnąć zarówno na starym ASZ jak i nowym BLT, poniżej info kto i jak tego dokonał.





    MODEL
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard
    Oryginalnie: Audi A3 Ambition TDI 8L ASZ PD 2001

    SILNIK
    - 1.9 TDI PD ASZ swap na roczny BLT z przebiegiem ok. 20kkm by ECU Project (silnik dostarczył AutoPort Wrocław)
    - Kolektor wydechowy Custom by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - No lag BigTurbo GT2256 z doładowaniem 1,85 bara by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Stare oryginalne 10-letnie pompowtryski AA
    - Rozrząd przerobiony na stary typ żeby się nie przestawiał by ECU Project
    - Syntetyczny olej Motul Specyfic do PD 5W40 zmieniany co 10kkm w Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Paliwo tylko Shell V-Power Diesel GTL
    - Zapomniany, nie zmieniany od „wieków”, zasyfiony filtr paliwa

    ELEKTRONIKA
    - Stary oryginalny sterownik CK
    - Pierwszy chip i korekty przed BigTurbo by Jetronik
    - Szybko wstające i mało dymiące BigTurbo rozsądnie zestrojone oryginalnie w ASZ na 217KM / 419Nm by Aligator Dynosoft Katowice
    - J.w. to samo tylko w BLT na 220KM / 440Nm by Mirass ECU Project

    UKŁAD NAPĘDOWY
    - Duży, ledwo mieszczący się w zderzak od S3 tuningowy FMIC by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Orurowanie by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Tymczasowo seryjny filtr powietrza, ale wrócę do wkładki ITG, bo dodaje 2-4KM, a zatrzymuje więcej syfu niż każdy inny filtr

    UKŁAD WYDECHOWY
    - Cichy przelotowy wydech 2.5’’ Milltek na dwóch tłumikach z końcówką Twin Jet zamontowany w Jetronik
    - Wywalony katalizator i wstawiony DownPipe Millteka w Jetroniku został ostatecznie zastąpiony customowym DP 3’’-> 2.5’’ by Dynosoft Wrocław (ECU Project)
    - Wywalony EGR by Dynosoft Wrocław (ECU Project)

    ZAWIESZENIE
    - Asymetrycznie obniżające sprężyny -30/-25mm Eibach Pro KIT
    - Twardsze amortyzatory KYB do krótszych sprężyn z przodu
    - Oryginalne amortyzatory Ambition z tyłu
    - Poliuretanowe elementy zawieszenia za wyjątkiem tyłu gdzie są oryginalne gumy

    UKŁAD HAMULCOWY
    - Z przodu hamulce z S3, tarcze 312mm nawiercane, wentylowane + piszczące klocki Ferodo Racing by ECU Project
    - Z tyłu hamulce z S3 LUCAS, tarcze 256mm nacinane, nawiercane, wentylowane + klocki TRW, wywalona osłona by ECU Project
    - Przełącznik do odblokowania "hamowania lewą nogą" by Mirass ECU Project
    - Płyn hamulcowy Motul RBF 660

    PRZENIESIENIE NAPĘDU
    - Sprzęgło z Sharana BTB żeby można było zmieniać biegi z butem w podłodze i strzelać ze sprzęgła by Bosch Service
    - Dwumas z Sharana BTB by Bosch Service
    - Lekkie 7,2 kg OZ Superleggera 17’’ x 8 co by straty mocy były mniejsze i więcej jej trafiało na koła
    - Opony Pirelli P Zero Nero 225/45R17 94W indeks 240km/h+, zmieniane co 2 sezony co by trakcja od trójki była, by EZLET Pszów (chłopaki załatwiają mi rabat 50% na tą zabójczą cene 4000zł za komplet)
    - Zima: tu jest problem, bo od wstawienia hamulców z S3 moje ori alusy Audi 15’’ z oponami Dunlop Winter Sport 3D nie chcą wejść . Myśle nad 16’’ OZ Ultralaggera lub BBS na rocznice Golfa, opona raczej znowu Dunlop. O trakcji lepiej nie mówić, chociaż na asfalcie od 3-4 już jest .

    MASA
    - Masa własna: 1220kg z ok. 1/4 baku, zmierzona na złomie
    - Lżejsza zapasówka
    - Wywalone parę niepotrzebnych gratów (ori navi, zmieniarka, stelaż itp.)
    - Wspomniane wcześniej 2x lżejsze niż standardowe felgi OZ

    TUNING OPTYCZNY
    - Zderzak S3 ledwo żyjący, zerwany ze 3 razy podczas zimowych slajdów
    - Lotka ala S3 (inna niż ori)
    - Polakierowane na kolor nadwozia progi i dokładki
    - Felgi pomalowane na grafit
    - Zaciski S3 polakierowane na czerwono
    - Wywalone ori emblematy
    - I najważniejsze: naklejka 1.1 TDi Clouded Leopard! Może nie dodaje KM jak te z Pioniera, ale powoduje, że kierowcy 3-litrowych BeeMek zestresowani tym, że wyprzedza ich diesel 1.1 gorzej prowadzą w efekcie uzyskujemy nie tylko psychologiczną przewagę .

    INNE
    - Tempomat
    - Integracja ori car audio z iPhonem (navi, mp3, pomiary czasów i przyśpieszeń)
    - Modów było znacznie więcej, ale nie będę tutaj pisać o alu nakładkach na pedały czy roletach przeciwsłonecznych

    WADY
    - Brak 450KM
    - Brak quattro

    PLANY
    - ODDANY Mamie: W przyszłym roku oddać auto żonie by miała czym toczyć się na co dzień, jeździć po bułki i do szkoły.
    - ZROBIONE: Wyłącznik ABS bym nie musiał bezpiecznika wyciągać.
    - MAMA: Pewnie dalej ten wątek będzie kontynuować Kasia, mam tylko nadzieje, że nie przemaluje auta na różowo lub pod kolor torebki .
    - Skończyłem w 400+ S4: A co dla mnie? Na pewno będzie to Snow Leopard 1.1T, czyli coś w benzynie, bo dużo szybszych diesli po prostu nie ma . Coś 450+ KM z quattro, pewnie Audi i też tuningowane. Wszystko zależy od tego ile kasy pochłoną mi remonty domu/mieszkania i czy się jakieś bachory nie urodzą. W skrajnym przypadku mogę skończyć w 80-konnym, rodzinnym minivanie albo bujać się tym „ledwo” odpychającym się 1.1 TDi przez następne parę lat. W każdym razie trzymajcie kciuki bym na następny OP przyjechał jako osoba towarzysząca Kasi .

    A TAK TO LECIAŁO
    - Seria shamowana po 6latach: 135KM
    - Chip: 167KM
    - Wydech: 173KM
    - FMIC: 176KM
    - Filtr ITG: 179KM
    - BigTurbo: 217 - 220KM

    SPECJALNE PODZIĘKOWANIA
    - ECU Project (Daniel, Patryk, Mirass) za całokształt, za cierpliwość zarówno w naprawianiu tego co psułem, a także odpowiadaniu na setki moich pytań, za odradzanie mi głupich pomysłów i za to że nie żałuje ani grosza wydanego na mody mojej Pantery Mglistej - www.ecuproject.pl
    - Dynosoft (Aligator) za pierwszy genialnie napisany program w ASZ BigTurbo www.dynosoft.pl




    Opisy moich samochodów można będzie znaleźć na: www.Behemot.info
    Ostatnio edytowany przez DominN - 15-10-17 o 22:26
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Na szczególną uwagę zasługuje sposób napisania tego niezwykle treściwego i interesującego felietonu z dużą dozą "dystansu" .
    A teraz w tonie forum: ciekawy projekt, dobrze ogarnięty, dopięty. Ważne że gniecie cyce i nie gubi części.
    pozdrawiam
    A4B7 3.0 TDI ASB

  3. #3
    MiCkIostr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski / Łódź
    Auto
    VW PASSAT B6 3,2 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Aż się miło czytało Super projekt

    Pozdrawiam

    PS.
    Proponuję przenieść do działu "Moje auto"


    SportBack MiCkIego ==> Historia mojego Sportback'a

    UWAGA!!!!! MOJEGO NICKA CZYTAMY TAK JAK GO PISZEMY...

  4. #4
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    aż się miło do porannej kawy czytało , w sumie miałem pisać do Ciebie co się z autkiem dzieje a tu takie ładne rzeczy.

    Sprężarkę zmieniałeś na świeższą czy dalej na starej pociskasz ?

    Super felieton i jak Micki piszę nadaje się to do działu moje auto jak uzupełnisz jeszcze trochę fotek

    No i najważniejsze ,że się fajnie jedzie
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  5. #5
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    To teraz juz wiem jak pare osob pisało spytaj sie DominN powienien ci cos podpowiedziec a tu takie buty i taka wiedza

    gratulacje projektu bo roboty pewnie było w pi pi pi
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  6. #6
    Grucha89's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Betonowy las
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Fajny projekt na pewno nieźle lata,choć z tymi zderzakami dokładkami S3 nie do końca taki cichociemny.
    1.9 TDi ???

  7. #7
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    no w końcu zobaczyłem co to ten Clouded Leopard po 1.1 już myślałem,że to Polo jakieś

  8. #8
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KiTo Pokaż post
    i jak Micki piszę nadaje się to do działu moje auto jak uzupełnisz jeszcze trochę fotek
    Racja, tyle tekstu wyprodukowalem, ze do "Moje auto" spokojnie sie nada . Chociaz w tym dziale ciezej bedzie o techniczne komentarze co do wykresu. Bede musial stworzyc jakis krotki post z wykresem i podstawowymi danymi wg szablonu. Niech tunerzy troche poudzielaja sie w temacie .

    PS. Nie macie pojecia (sam nie mialem!) ile osob sądzi, ze taki silnik jak 1.1 TDi istnieje. I nie wyprowadzam ich z bledu poki nie naciskam gazu .
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

  9. #9
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    zostawiłem naklejkę bo fajna jest

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mirek stroił to turbo od nowa i pozmieniał że wyszło 220KM,co nie zmienia faktu ze pierwszy soft do tego auta z przed 2,5 roku pisał Wojtek który zrobiłh to bardzo dobrze.
    Ecuproject - Profesjonalny Tuning silników Diesla oraz turbobenzyn,diagnostyka grupy VAG ,pomiary mocy na hamowni obciążeniowej 4x4 tel.513399363,502730289
    ecuproject.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •