Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 25 z 25

Temat: S3 1.1 TDi Clouded Leopard - troche modyfikowany - 220KM / 440Nm

  1. #21
    Menar's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oława/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    w końcu ten 1.1 się ujawnił!
    www.bqstudio.pl/blog/

  2. #22
    pas5's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bern(Szwajcaria)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Tuning z sercem

    To się nazywa tuning robiony z "sercem".
    Widać, że kocha swoje autko
    A3 1.9 TDI ASZ - 170KM/385Nm

  3. #23
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Święte słowa, podobno pierwsze objawy "zakochania" pojawiają się jak nadajesz swojemu autu imię (Clouded Leopard). Co prawda od 2 lat cały czas narzekam, ze brak 400KM, ze brak 4x4. Ale to tak naprawde jedyne wady tego samochodu, ciągle dobrze jest nam razem .
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

  4. #24
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Wyedytowałem pierwszy post. Okazało sie, ze Mirass zrobil mi miłą niespodzianke. Marudzilem mu by zamontowal mi wylacznik ABS i odblokowal hamowanie lewa noga. Jak wreszcie spadl snieg i wybralem sie wyprobowac wylacznik ABS'u to okazalo sie, ze wylacznik sluzy do odblokowywania hamowania lewa noga . Myslalem, ze na poczatek zamontowano mi zwykly wylacznik ABS'u. ABS na razie wylaczam poprzez wyciagniecie bezpiecznika - poprosze o zamontowanie przelacznika przy najblizszej okazji .

    Jesli chodzi o przelacznik odblokowywujacy hamowanie lewa noga to ponizej info z jakimi wiaze sie to konsekwencjami, bo pare osob sie interesowalo. Po pierwsze odblokowanie hamowania lewa noga w ogole nie wplywa na tempomat - ten nadal dziala tak jak dzialal. Nie wplywa tez w zaden sposob negatywnie na prowadzenie czy hamowanie pojazdu. Ot, mozemy podczas hamowania nadal operowac gazem, jak w starych dobrych samochodach . Sa jednak skutki uboczne. Po pierwsze wylaczone zostaje ESP i ASR (zapali sie kontrolka po glebszym wcisnieciu hamulca). ABS, EDS i inne podsystemy nadal dzialają. Zeby je wylaczyc potrzeba albo miec osobny przelacznik albo wyciagnac bezpiecznik o czym pisalem wczesniej. Nie dzialaja tez swiatla stopu, wiec bawienie sie w hamowanie lewa noga na zatloczonych publicznych drogach raczej odpada. Zeby przywrocic ESP i ASR niestety trzeba wylaczyc auto i ponownie zapalic. Samo przecykniecie wylacznika przywraca czujnik hamulca tj. odcinanie gazu przy nacisnieciu hamulca. Nie dam glowy, ale powinno tez przywrocic swiatla stopu - sprawdze to dam znac.

    Zeby w pelni cieszyc sie hamowaniem lewa noga i nadsterownym poslizgami warto przy okazji wylaczyc ABS. Ja poki co radze sobie wyciagajac bezpiecznik, ale drugi przelacznik na pewno u mnie zagosci. W kazdym razie polecam takie zabiegi jesli ktos nie jest tylko amatorem ślizgania się na ręcznym (zwlaszcza gdy do dyspozycji ma sie jedynie naped na przód).
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

  5. Podziękowania dla DominN za pomoc w problemie

    and4tu (31-01-12)

  6. #25
    DominN's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi S4 1.1 TDi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Chciałem odświeżyć wątek .

    Z S3 1.1 TDi "rozstałem" się w 2016 roku. Piszę w cudzyszłowie, bo jest to rozstanie tymczasowe. Auto sprzedałem mamie i za kilkanaście lat wróci do moich synów. Ot, w mojej rodzinie przyjaciół się nie sprzedaje... w każdym razie nie na zawsze .

    1.1 TDi ma się znakomicie, nadal wyprzedza większość tego co jeździ po polskich drogach. Nie psuje się i jest tanie w eksploatacji. Zanim je oddałem zrobiłem w nim jeszcze:
    - wyłącznik ABS'u,
    - wstawiliśmy twardsze amorki gazowo-olejowe KBY,
    - OZ Ultralaggery poszły do piaskowania i lakierowania,
    - Na zimę doszły 16'' z Seata,
    - Oczywiście zawitał komplet nowych gum na zimę i lato,
    - Zrobiono trochę detalingu i dokupiono nowe dywaniki = auto wygląda lepiej niż nowe, a przynajmniej jeździ lepiej .

    Jak pisałem w pierwszym poście doskwierał mi brak Quattro i 450KM, więc przesiadłem się do rodzinnej limuzyny S4 B8. Auto jest wstępnie zmodzone w ECU Project i celujemy w 500+, bo jestem "fanem" i beneficjentem tego rządowego programu . S4 1.1 TDi Snow Leopard nie nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak dodanie S3 1.1 TDi Clouded Leopard, ale 7-biegowy S-Tronic w połączeniu z Quattro i sportowym tylnym dyferencjałem oraz 3.0 TFSI robią robotę. Teraz na spokojnie mogę wozić chłopaków do żłobka i przedszkola . Skończymy modzić to się pochwalę. Na pewno jednak się pochwalę jak coś w S3 1.1 TDi zrobimy!
    S4 1.1 SLS Snow Leopard Sleeper (490KM/550Nm by ECU Project)
    S3 1.1 TDi Clouded Leopard (BLT++ 220KM/440Nm by Dynosoft/ECU Project)


    1% podatku na rehabilitację Ryśka: www.rysiek.nawrat.us


    Sprzedam
    Oryginalne koło dwumasowe do ASZ
    Kompletny zestaw do swapu hamulców na 288mm
    i kilka innych części...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •