Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Montaż świateł do jazdy dziennej LED z Fabii RS

  1. #1
    warmińsko-mazurskie Sampler's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce/Kętrzyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    56 razy
    Podziękował
    47 razy

    Domyślny Montaż świateł do jazdy dziennej LED z Fabii RS

    Na prośbę kilku forumowiczów rozwinę temat montażu świateł do jazdy dziennej w miejscu halogenów.
    Czas: mi zajęło to 3 wieczory z doskoku ale wydaje mi się, że można to spokojnie zrobić w 3-4 godziny

    Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 4 maja 2009 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia światła do jazdy dziennej:
    1) powinny automatycznie włączać się kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika
    2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu.
    3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej

    Potrzebne nam będą:
    -Światła do jazdy dziennej od Skody Fabii 2 RS lift, takie same są też w Skodzie Octavii 2 Scout lift.
    nr. katalogowy: P 5J0 941 068, L 5J0 941 067

    Światła poza trybem do jazdy dziennej mają funkcję świateł pozycyjnych (wszystko homologowane)
    - przekaźnik "rozwierny" tzn. taki, który po podaniu napięcia na wejścia sterujące rozłączy układ,
    - bezpiecznik z oprawą
    Zgodnie z obliczeniami P[W]/U[V]=I[A] 15W(dwie lampy po 7,5W każda)/12V=1,25A
    Z racji, że bezpiecznik dobrać trzeba z zapasem a tak małe bezpieczniki ciężko dostać proponuję dać nieco większy - ja w garażu najmniejszy znalazłem 7,5A
    -kilka wtyków, rurek termokurczliwych i przewodów,

    Ponadto aby podpiąć się pod lampy potrzebne są 2 wtyczki z pinami
    nr. Katalogowy: 1J0973723

    lub zestaw pinów z kostki od radia samochodowego

    No i oczywiście podstawowy sprzęt taki jak: lutownica, cyna, pasta lutownicza, szczypce do cięcia i (nie zaszkodzi) multimetr lub inny "miernik" (np. żarówka na 2 kabelkach)
    Właściciele przedliftowych modeli muszą się wyposażyć w dokładkę z polifta wraz z kratkami (praktycznie plug&play)
    Na początek przygotujmy serce układu tzn. przekaźnik z bezpiecznikiem. Dla wygody dobrze jest umieścić je możliwie blisko siebie. Ja skleiłem ze sobą przekaźnik i gniazdo bezpiecznika.

    Teraz łączymy wyjście przekaźnika z bezpiecznikiem i mamy ładnie wyglądające a zarazem bezpieczne podłączenie (nie zapomnijcie o rurkach termokurczliwych na "wsuwkach")

    Czas ma montaż lamp. Z góry mówię, że nie są one przewidziane do tego modelu i trzeba dorobić mocowania (kilka blaszek i śrubek). Rodzaj mocowania zależny jest od inwencji twórcy więc nie będę tego dokładnie opisywał. Ja zrobiłem tak:

    W dokładce musimy wywiercić 2 otwory, które wyznaczamy po odpowiednim ułożeniu lampy w kratkach - ja niestety kratek jeszcze nie mam więc będzie poprawka. Wystające śróby dobrze jest skrócić żeby nie przeszkadzały nam podczas montażu dokładki.


    Jeśli mamy wtyczki z pinami to podłączenie jest banalne. Natomiast jeśli nie macie wtyczek to możecie zrobić to innym sposobem. Bierzemy piny z kostki od radia, dolutowujemy przewody (w rożnych kolorach) i zabezpieczamy rurkami termokurczliwymi wg wzoru:

    Jak już wcześniej pisałem lampy mają 2 tryby: pozycyjne i światła do jazdy dziennej. Aby właściwie się podłączyć i nie spalić diod zamieszczam opis podłączenia:

    1- światła pozycyjne (4 diody i mniejsza moc)
    2- masa
    3- światła do jazdy dziennej (4 diody 100% mocy)
    Teraz wystarczy wsunąć piny i dodatkowo zabezpieczyć rurką termokurczliwą


    Wszystko trzeba jakoś zabezpieczyć przed wilgocią i jeśli nie macie wtyczek nie używajcie zwykłej izolacji bo pod wpływem wilgoci/soli się odklei. Jedyne co was może uratować to grubsza rurka termokurczliwa lub izolacja samo wulkanizująca. Brzydko ale szczelnie.

    Z drugiej strony tak samo.
    Lampy łączymy równolegle i solidnie mocujemy przewody


    Po uprzednio prawidłowym podłączeniu lamp możemy je sprawdzić podłączając pod akumulator.
    Ważne! Upewnijcie się, że minus w obu lampach jest podłączony do pinu nr2 bo możecie spalić lampy!

    Szukamy zasilania w komorze silnika. Pod maską szukamy czujnika biegu wstecznego. Jest to 2pinowa wtyczka w okolicy skrzyni biegów. Teraz sprawdzamy, na którym przewodzie wtyczki jest +. Włączamy zapłon, multimetr podłączamy pod (-)akumulatora i szukamy plusa we wtyczce. Jeśli znajdziemy już + na wtyczce to podłączamy się przewodem (najlepiej delikatnie naciąć izolacje przewodu i dolutować wyjście) i podłączamy z powrotem wtyczkę do czujnika oczywiście izolując miejsce lutowania. Jest to nasze bazowe zasilanie świateł do jazdy dziennej. Seryjne bezpieczniki spokojnie wytrzymają i nie będzie problemów z sygnalizacją biegu wstecznego.
    Trzeba jeszcze znaleźć + świateł mijania we wtyczce reflektora w ten sam sposób i możemy przystąpić do łączenia kabli.
    Zakładamy wszystko na auto i podłączamy wg schematu

    Masę lamp podłączamy bezpośrednio pod (-)akumulatora bo sterować będziemy plusem.
    Przekaźnik najlepiej jest zamocować w widocznym miejscu aby w razie czego łatwo można było wymienić bezpiecznik lub trwale wyłączyć lampy. Ja nie miałem innych pomysłów więc zamocowałem go w okolicach akumulatora. Dla entuzjastów polecam montaż przekaźnika w miejscu gdzie znajdują się fabryczne.

    Wszystkie kable trzeba oczywiście bezpiecznie poukładać i pospinać. Po tym zabiegu światła działają w następujący sposób.
    1. Przekręcamy kluczyk w stacyjce i światła do jazdy dziennej się zapalają,
    2. Włączamy światła mijania i światła do jazdy dziennej gasną




    UWAGI
    1. Jest to wersja najprostsza na 1 przekaźniku. Można to zrobić zgodnie ze sztuką na 2 przekaźnikach.
    2. Zrezygnowałem z załączania opóźnionego gdyż wydaje mi się, że dodatkowe 15W przy rozruchu nie robi większej różnicy.
    3. Zmierzyłem swoje auto i policja nie ma podstaw to zatrzymania dowodu rejestracyjnego za takie lampy. Jedynym słusznym ich "ale" może być sytuacja mocno zglebionego auta gdzie światła do jazdy dziennej znajdują się niżej niż 25cm nad ziemią.
    4. Pamiętajcie, że z prądem nie ma żartów. Złe podłączenie instalacji w najgorszym przypadku grozi pożarem.
    5. Można dodatkowo dać przekaźnik z czujnika ręcznego żeby światła gasły po jego zaciągnięciu - opcja postojowa.
    Czy warto?
    - mniejszy pobór prądu przekłada się na mniejsze spalanie (szklanka ON/100km),
    - rzadsza wymiana żarówek/palników ksenonów,
    - skuteczne ukrycie HID'ów przed policją za dnia,
    - nie trzeba pamiętać o włączaniu świateł,
    - wygląd - wg mnie to najładniejsze ledy do jazdy dziennej,
    - satysfakcja z montażu

    W razie pytań chętnie udzielę odpowiedzi.
    Miłej zabawy







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=5bdd6...c12738a5673811
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 16:40

  2. #2
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ja zamiast + ze świateł mijania, wpiąłem się do + z postojówek.
    Gdy chcemy zostawić auto na postojówkach, nie świecą się ledy.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  3. #3
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Przymierzam się do montażu takich dziennych u siebie. Jak to jest z tymi dwoma funkcjami lampy? Czy rzeczywiście one mają funkcję dzienne i pozycyjne, czy tak jak wyczytałem na forum Leona dzienne i halogeny?
    Ostatnio edytowany przez mateusz233 - 15-10-12 o 19:34

  4. #4
    warmińsko-mazurskie Sampler's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce/Kętrzyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    56 razy
    Podziękował
    47 razy

    Domyślny

    Zależy jak to sobie podłączysz. Z tego co mi wiadomo mają one homologację na światła pozycyjne i dzienne. Ale od biedy możesz podłączyć tak jak ci wygodnie tj. pozycje jako dzienne a tryb dzienny jako halogeny. W nocy nie będą one świeciły tak jak tradycyjne przeciwmgielne bo będą mocno oślepiać innych kierowców. Jeśli chodzi o ilość tego światła w nocy to nie ma go za wiele. Od biedy można jechać na samych dziennych ale wg mnie nie sprawdzą się one jako dodatkowe źródło światła.

  5. #5
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    W tym tygodniu, żeby nie dorabiać żadnych mocowań do Ledów ze Skody, do mojego auta została włożona hybryda w postaci obudowy z oryginalnego halogenu z A3 ze środkiem DRL od Skody.
    Czas operacyjny myślę, że ok 1 godzina na halogen plus czas schnięcia kleju po ponownym sklejeniu halogenów.
    Postaram się pokrótce opisać jak zrobiliśmy taką hybrydę:
    1. W pierwszej kolejności należy wyciągnąć odbłyśnik z wewnątrz halogenu. W tym celu należy go rozkleić, ponieważ tyłem nie da się tego zrobić. My w tym celu użyliśmy opalarki, podgrzewając i wydłubując klej. Po rozklejeniu wygląda to tak:

    Odbłyśnik trzyma się na śrubie regulacyjnej, dlatego należy ją wykręcić a następnie wyłamać plastikowy ogranicznik.

    2. Następnie należy rozebrać halogen LED ze Skody. Z tym filozofii nie ma, ponieważ trzyma się on na dwóch zatrzaskach, z sam moduł LED jest przykręcony jedną śrubką to szarej części halogena



    3. Następnie odcinamy kable z mocowania żarówki H7 w halogenie i wyciągamy piny z wtyczki znajdującej się w pokrywce halogenu z A3. Kable i wtyczka z pokrywką zostaną później wykorzystane.

    4. Wcześniej odcięte kable przylutowujemy do modułu LED z halogenu Skody. Kable zostały przylutowane w kierunku do wywnętrz, żeby później nie przeszkadzały w ułożeniu moduły w obudowie z A3. Użyte zostały tylko dwa miejsca w modułu LED, ponieważ trzecie odpowiada za światła pozycyjne, a te w Audi A3 są w lampie.

    5. Tak przygotowaną część wkładamy do obudowy z A3, oczywiście diodami do góry.

    6. Sklejamy ponownie halogen. Piotrek użył do tego jakiegoś magicznego sylikonu

    Odbłyśnik z diodami będzie właśnie opierał się o ten okrąg który widać na zdjęciu powyżej.
    7. Po sklejeniu i odczekaniu ok 2 godzin wyglądało to tak:

    8. Piny wsuwamy ponownie do wtyczki w pokrywce halogenu. Tak zainstalowany moduł jest luźny w obudowie, dlatego przed zamknięciem należy go usztywnić. My użyliśmy kawałków gumy które zostały przyciśnięte pokrywką po zamknięciu. Trzeba sobie oczywiście ustawić diody w poziomie kręcąc środkiem, żeby dwa halogeny wyglądały tak samo.
    9. Tak złożony halogen montujemy z powrotem w zderzaku. Dzięki takiej przeróbce wykorzystujemy oryginalne mocowania w zderzaku i zostawiamy oryginalne wtyczki 2 pinowe.



    Tak ostatecznie wygląda na aucie w dzień

    i w ciemnym garażu


    Same halogenu zostały podłączone pod moduł świateł dziennych firmy Lepard. U siebie mam model AM.010.1. Jasność świecenia DRL aktualnie jest ustawiona na 50 % a C/L home, które także jest podłączone pod te halogeny na 80 %






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=021ad...26129e8c81cafd
    Ostatnio edytowany przez sxgn - 11-06-16 o 20:55


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •