Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Wybuchł tłumik końcowy - kilka pytań

  1. #1
    Kula's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Wybuchł tłumik końcowy - kilka pytań

    Dziś wracając z pracy z prędkością lekko ponad 110 zastał mnie dość...wybuchowy przypadek. Jadąc sobie spokojnie i patrząc na piękną przyrodę tak mi j.... w samochodzie, że myślałem, że pół fury mi rozerwało. Zatrzymałem się, polukałem i zobaczyłem totalnie rozwalony tylny tłumik.

    Teraz przyczyna. Ostatnio zauważyłem, że lekko mi zaczął strzelać w tłumiku po zrobieniu przelotowego katalizatora. Ale występowało to tylko na LPG. Zdiagnozowałem, że powodem tego może być uszkodzony reduktor LPG, który puszcza mi trochę gazu na podciśnieniu. Pojechałem do serwisu, powiedzieli, że reduktor do wymiany, bo faktycznie puszcza i to może być przyczyną, ale nie musi dodając, że do wymiany można śmigać. Ustawiłem się na wymianę, miałem pojechać w środę, ale jak widać nie zdążyłem.

    Teraz mam kilka pytań - czy jest faktycznie możliwe, że zebrało się w tłumiku tyle gazu, że wyrwało mi go z bebechami? Czy raczej mogło mi coś ze zużytego kata wypchnąć przez przerobieniem i przytkać końcowy? Tylko ,że jak wspomniałem na benzynie wsio było ok.

    Czy po takim strzale mogło się uszkodzić coś poza układem wydechowym? Nie wiem - zawory wydechowe, coś innego? Chodzi mi o to, że chciałbym posprawdzać potencjalne elementy, które mogły ulec uszkodzeniu po takim nazwijmy to wybuchu.Dodam, że około 13 km wracałem na benzynie i poza "WRC mode on" furka chodziła ok, nie szarpała, obroty równo, nic nie klekotało, nic nie wskazywało na to, że może być z silnikiem coś nie tak.

    Dzięki za każdą podpowiedź.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 15:32

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przy puszczającym reduktorze to powinno strzelić przy samym odpalaniu auta,a tak w czasie jazdy to musiało by zdrowo zalewać gazem i nieprzepalony zebrał sie w wydechu gdzie grzmotnął,poza tłumikiem nic nie powinno się tam uszkodzić bo wydech jest z reguły solidną stroną auta.

  3. #3
    Kula's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No przyjdzie nowy wydech, to ogarnę temat. Pojadę na wymianę reduktora, zobaczę czy to on jest powodem zabawy.

    Generalnie furka odpala mi ok. Po rozgrzaniu i przełączeniu na gaz, na niższych biegach było dobrze, ale przy 4 i 5 potrafił strzelać. Zwłaszcza przy redukcji albo solidnym depnięciu w podłogę. Po wymianie tłumika polatam na benzynie, żeby całkowicie wykluczyć jej udział w zdarzeniu.

    Dzięki za odpowiedź.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •