Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Uszkodzone lampy - luzy, brak regulacji

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Uszkodzone lampy - luzy, brak regulacji

    Witam serdecznie!

    Miałem problem ze światłami - a konkretnie ich słabym świeceniem. Dziś byłem u znajomego mechanika i okazało się że jeden xenon (poprzedni właściciel założył HID) jest uszkodzony/wypalony i po wymianie na nowy świecenie się dosyć poprawiło.

    Aczkolwiek nadal nie świeci to tak ładnie jak powinno (moim zdaniem), bo odnoszę wrażenie że koledze w starym Golfie 3 na zwykłych żarówkach świeci lepiej...

    1. Czy jakość przetwornic ma wpływ na jakość świecenia? Czy to tylko kwestia żarników?

    2. Przy wymianie żarników okazało się, że te druciki które przytrzymują żarówkę/żarnik są jakieś pogięte i ciężko je poprawnie założyć. Da się to kupić? Jak się to nazywa?

    Mechanik powiedział że lampy jego zdaniem świecą zbyt wysoko i chciał je ustawić, ale jest z tym taki problem, że elektryczna regulacja nie działa w ogóle, manualna też niezbyt reaguje.

    3. Do tego obie lampy, ale szczególnie lewa są trochę luźne. Co do luzów to jak będę miał czas zdejmę zderzak i sprawdzę mocowania. Jeśli jakieś rady na ten temat to proszę się wypowiedzieć.

    4. Ale co z regulacją elektryczną/manualną? Uszkodzone silniczki czy jakaś przerwa w instalacji? Jak to zdiagnozować?
    Ostatnio edytowany przez !!MrMajst3r!! - 07-11-11 o 18:56 Powód: Dodatkowe pytania.

  2. #2
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    1. xenony masz oryginalne?
    2. jeśli są druciki to wychodzi, ze nie masz oryginalnych xenonów? Bo zarniki są zamocowane specjalną nakrętką a nie drucikami
    3. xenony masz poliftowe czy przedliftowe?
    4. jakośc przetwornic nie ma wplywu na jakośc swiecenia, przynajmniej ja nie zauważyłem miedzy hidami a ori, chyba że hid jest na wykończeniu, wtedy róznica jest spora
    5. odbłyśniki mozesz mieć wypalone
    6. drucików nie dokupisz, chyba, ze ktos ma na sprzedaż
    7.manualna regulacja powinna działać, chyba ze odblyśnik spadł z gumek, albo coś jest ułamae w srodku
    7. silniczki moga byc spalone, ktoś ogarnięty z kabalkami Ci je sprawdzi, albo moga być uchyty w lampie połamane i mimo, ze silniczki działają to lampa się nie ustawia
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    1. Napisałem, że poprzedni właściciel założył zestaw HID H1.
    2. Patrz wyżej, zestaw HID.
    3. Lampy mam poliftowe z tego co porównywałem z Allegro, soczewkowe.
    4. To dobrze
    5. Być może. Lampy są firmy DEPO. Dodam że widać w nich taką mgiełkę, jakby były zaparowane. Da się coś z tym zrobić?
    6. Czyli będe musiał coś samemu stworzyć...
    7. Regulacja coś tam daje, ale w związku z tym że lampa jest trochę luźna mija się z celem, bo na dziurze lampa się przestawi.
    7. Jak się wyjmuje te silniczki? Podłączę może pod akumulator i sprawdzę. Albo posłucham czy się kręcą.

    Btw, dzięki za odpowiedź

  4. #4
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ja to zrozumiałem, że miałes xenon a po spaleniu się jednego został założony hid

    Jak masz napis na kloszu mniej wiecej pod soczewką depo to są depo , jeśli u góry jest znaczek hella na kloszu to hella, w innym wypadku tyce

    mgiełka, zapewne brudne od srodka, trzeba by wyczyscić, najlepiej jakbyś fotę wstawił.
    Silniczek przekręcasz w jedną stronę potem przechylasz lekko na bok, zeby wyskoczył z szyny i wyjmujesz.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  5. Podziękowania dla Grabek za pomoc w problemie

    !!MrMajst3r!! (07-11-11)

  6. #5

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Odkąd kupiłem samochód mam założony HID jeszcze przez poprzedniego właściciela.

    Co do tego zabrudzenia - jak to wyczyścić? Jak będę zdejmował zderzak do sprawdzenia tych mocowań to bym od razu je wyczyścił...

    A z silniczkiem też popróbuje.

  7. #6
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    trzeba odkleić klosz
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  8. #7

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Innej, mniej inwazyjnej metody nie ma? Jakby nalać jakiegoś płynu, wypłukać, a potem wysuszyć?

  9. #8
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    to tylko częściowe rozwiązanie, wypłuka piach z lampy i inny bród, ten z klosza trzeba zetrzeć
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  10. #9
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Stary, depo natychmiast wyrzuć z samochodu! Jak nie zamglone klosze, to pajęczynka, albo parowanie lamp. Pomijam fakt że nawet nowe lampy świecą wszędzie, tylko nie na drogę. Kupuj TYCe i nie kombinuj z rozklejaniem lamp, bo przy depo to nie jest warte takiej pracy.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  11. #10

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    To mnie zmartwiłeś... Na razie mam inne wydatki na mechaniczne naprawy. Odłożę trochę gotówki to kupię nowe lampy. Mocowania są przy lampach, czy przy zderzaku? Tzn. te co u mnie jest prawdopodobnie uszkodzone w nowych lampach bedzie nowe i dobre?
    Ostatnio edytowany przez !!MrMajst3r!! - 08-11-11 o 18:48

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •