Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokazane rezultaty 81 do 89 z 89

Temat: 00483 - sterownik dodatkowego ogrzewania powietrza

  1. #81

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny A3 8p dodatkowa nagrzewnica

    Witam

    Widziałem już parę wątków ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytani i też nie chce odświeżać postów z przed 8 lat.

    Padł mi silniczek os sterowania klapami powietrza od strony kierowcy z czym sobie poradziłem i przy okazji zauważyłem, że mam dostęp do dodatkowej nagrzewnicy (nr części 1K0 963 235 C). Błąd jaki pokazuje program to:

    - Element grzejny pomocniczej nagrzewnicy (nieprawidłowy , stały) nr usterki 00361
    -Moduł sterowania dodatkowym podgrzewaniem powietrza _ stały) nr usterki 00483

    Poszukałem schemat bezpieczników i wszystkie bezpieczniki są ok.\
    Miernikiem sprawdziłem czy prąd dochodzi do gałki i tak jest prawidłowy, mimo to spróbowałem podłączyć nagrzewnicę kablami od akumulatora i efekt jest ten sam nagrzewnica nie nagrzewa się. (tak podłączyłem guzik do uruchomienia nagrzewnicy)

    Czy jest jeszcze coś po drodze co mógłbym sprawdzić co mogłoby być przyczyną braku temperatury na nagrzewnicy? czy muszę szukać nowej?

    Sprawdzałem allegro i podobne serwisy i niestety nie ma nigdzie tego samego oznaczenia numeru część, lecz różni się tylko literka na końcu. Czy jeżeli literka się różni lecz na zdjęciu widzę, że połączenie jest takie samo to można dokonać takiej podmiany?

    Z góry dziękuje za pomoc.









  2. #82
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Cześć
    Masz nagrzewnice starego typu z elektroniką (moduł sterujący) która często pada

  3. #83

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Dzieki za opdowiedź

    Juz zamówiłem dziś jedną jedyną na internecie z tym samym kodem kostrowała 230zł

    Dzwqoniłem do ASO i powiedzili 2800 zł z groszami

  4. #84
    Wasyl223's Avatar
    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam panowie podepne się pod temat mam taki sam Kod błędu 00483 czyli moduł sterowania dodatkowym podgrzewaczem powietrza czytałem, że należy na nowo przelutować rezystory bo użyto ekologicznej cyny i tworzyły się zimne luty ale u mnie jest problem z niesprawna klimatyzacja czy to może mieć coś wspólnego? Po napełnieniu czynnikiem klimatyzacja nie chłodzi a wyświetla ten kod usterki czy to ma jakieś znaczenie przecież to jest nagrzewnica a nie chłodniczka klimy, proszę o pomoc i dzięki za podpowiedź

  5. #85
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    dodatkowa nagrzewnica elektryczna nie ma nic wspólnego z klimatyzacją, musisz sobie sprawdzić czy załącza ci sprężarkę bo wnioskuję że masz tylko błąd dodatkowej nagrzewnicy, innych z klimy ci nie wywala?
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  6. #86
    Wasyl223's Avatar
    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Niestety ale nie w układzie klimatyzacji żadnych innych błędów podpinany był pod program Delphi, mechanik który sprawdzał klimę stwierdził, że ciężko sprawdzić czy sprężarka się załącza bo chodzi na tym samym pasku co alternator pewnie jest jakiś sposób ale po prostu mu się nie chciało ewidentnie tego sprawdzić ��

  7. #87
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    zapraszam do Pruszkowa to ci sprawdzę, bo mechanik u którego byłeś powiniem w blokach pomiarowych zobaczyć czy załacza się klima czy nie
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  8. #88
    Wasyl223's Avatar
    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    A gdzie do Pruszkowa dokładnie trzeba podjechać i kiedy ewentualnie można podjechać? A jeżeli sprężarka się nie załącza to rozumiem, że już grubsza naprawa bo może być wszystko. Mam też problem z tylnym zamkiem bagażnika nie dochodzi do niego prad z modułu komfortu ale dopiero dzisiaj doszliśmy, że moduł siedzie w 8p w tylnym boczku ale nie w bagażniku tylko przy kanapie, rozkręciliśmy oba boczki bagażnika i wiązka idzie w stronę boczka pasażera. Dzięki i pozdrawiam

  9. #89

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam a powie ktoś gdzie szukać przekaźnika i lub bezpiecznika od tej nagrzewnicy? Pytam bo nie mam wogóle napięcia na tych grubych przewodach a powinno być.
    pozdrawiam

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •