Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: wibrujacy silnik

  1. #1
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny wibrujacy silnik

    Czesc
    Jako ze zamierzam zakupic A3 2.0 TDI 140PS wybralem sie dzis poogladac jedna. Zaciekawila mnie jedna rzecz mianowicie gdy otwarlem maske podczas gdy silnik pracowal(cieply) wydawalo mi sie ze dosc nim tak trzesie no nie wiem jak to opisac wibrowal, drgal, w srodku nie bylo tego czuc jedyny diesel z jaki mialem do czynienia dotychczas jest moj BMW 330d no ale to jest rzedowa 6-ka wiec pewnie zupelnie inaczej chodzi. Stad zapytanie do uzytkownikow wyzej wymienionego audi czy to jest normalne ze ten silnik tak sie trzesi? podczas jazdy czy tez na luzie nie odczulem zadnych dziwnych wibracji jedynie jak otwarlem maske?!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-07-15 o 13:38

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Proponuje Ci przejzec dokladnie archiwum. Temat byl poruszany parokrotnie.

    Generalnie czesta niedogodnoscia jednostek o oznaczeniu BKD sa wibracje silnika na biegu jałowym, odczuwalne czesto nawet w kabinie. Spowodowane jest to nie do konca szczesliwie zaprojektowanym dwumasowym kolem zamachowym, ktore nie wybiera drgan tak jak powinno lub z wadliwymi podzespolami ukladu wtryskowego: pompowtryski oraz ich sterowanie.

  3. #3
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GRAWER
    Proponuje Ci przejzec dokladnie archiwum. Temat byl poruszany parokrotnie.

    Generalnie czesta niedogodnoscia jednostek o oznaczeniu BKD sa wibracje silnika na biegu jałowym, odczuwalne czesto nawet w kabinie. Spowodowane jest to nie do konca szczesliwie zaprojektowanym dwumasowym kolem zamachowym, ktore nie wybiera drgan tak jak powinno lub z wadliwymi podzespolami ukladu wtryskowego: pompowtryski oraz ich sterowanie.
    no czytalem tylko nie dokonca rozumiem czy wszystkie tak maja czy akurat cos z tym jest nie tak i mam go omijac szerokim lukiem?

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaniewsky
    o czytalem tylko nie dokonca rozumiem czy wszystkie tak maja czy akurat cos z tym jest nie tak i mam go omijac szerokim lukiem?
    z ktorego roku jest ten egzeplarz ?

    wiekszosc tych modeli z poczatku produkcji cierpi z tego powodu, z z pewnoscia pare osob powie, ze to kwestia przyzwyczajenia. tym bardziej, jezeli w srodku nie jest to odczuwalne to na Twoim miejscu bym go nie skreślal.

  5. #5
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GRAWER
    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaniewsky
    o czytalem tylko nie dokonca rozumiem czy wszystkie tak maja czy akurat cos z tym jest nie tak i mam go omijac szerokim lukiem?
    z ktorego roku jest ten egzeplarz ?

    wiekszosc tych modeli z poczatku produkcji cierpi z tego powodu, z z pewnoscia pare osob powie, ze to kwestia przyzwyczajenia. tym bardziej, jezeli w srodku nie jest to odczuwalne to na Twoim miejscu bym go nie skreślal.
    rocznik 2004 autko spoko po jezdzie probnej nic nie czulem dopiero jak mache otwarlem

    [ Dodano: Sro 10 Paź, 2007 00:33 ]
    po numerze VIN wiem ze jest na liscie tych objetych akcja serwisowa dotyczaca kola dwumasowego podjade do audi i spytam czy to bylo robione. Jesli dobrze rozumie to nie ma tu znaczenia ze juz jest po gwarancji i nie powinni mnie obciazac?

  6. #6
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Tez wlasnie jestem ciekaw, czy pobieraja oplaty za naprawe tego, zwlaszcza jesli auto jest juz po gwarancji? Na forum czytalem o tym, niestety takiej odpowiedzi nie bylo.

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    No wiec akcja serwisowa powinna byc wykonana bezplatnie. to jest tozsame z przyznaniem sie producenta do popelnienia bledu w sztuce, co powinno skutkowac wymiana wadliwej czsci na nowa, bez jakichwiek oplat niezaleznie od gwarancji.

  8. #8
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Moze ktos to osobiscie potwierdzic? Bo to co pisze Grawer to teoria. W praktyce jak to wszyscy wiedza, roznie bywa.

  9. #9

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Powiem inaczej.. Akcje sa przeprowadzane bezplatnie.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez malik
    Na forum czytalem o tym, niestety takiej odpowiedzi nie bylo.
    Nie ? wystarczylo wpisac akcja serwisowa

    http://a3-club.net/forum/viewtopic.p...kcja+serwisowa

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    jest faktycznie ten problem w BKD, u jednych dwumas a u innych pompowtryski. ja to mialem i mam wrazenie, ze znowu wraca. nie przeklada sie to negatywnie na funkcjonowanie samochodu czy silnika, po prostu moze denerwowac, czegulnie jak drgania sa odczuwalne w kabinie.

    jesli po wlaczeniu lub wylaczeniu klimy, drgania ustaja to znaczy ze jest to problem z wtryskami.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •