Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: [8L] ile powinno palić 1,9 TDI 90PS

  1. #11
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Mi spali tyle ile wleje

    Ale tak poważnie to jest wiele ważniejszych rzeczy niż spalanie, ogólnie jak droga jest amortyzacja auta, te wszystkie pozostałe koszty, częsci zamnienne, mysle że są ważniejsze i one decydują o kosztach utrzymania niż samo spalanie i cena benzyny czy ropy.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Kolego jak masz chwile czasu to polecam lekture na forum golfa o silniku ALH
    Tam jest ładnie opisane ile one palą

    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

  3. #13
    istanbul's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja dodam fotkę z mojego spalania - zatankowałem po korek , z odpowietrzeniem. Trasa 80% , miasto 20%, z tym ,że w trasie czasem 100/h a czasem 180/h , wskazówka od paliwa na połowie a przebieg... chyba dobry


  4. #14

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Chełm
    Auto
    e46 325i touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    istanbul, pojezdzij do konca baku, wskazowka poziomu paliwa nie schodzi rownomiernie

  5. #15
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ja mogę powiedzieć ,że średnie spalanie na kompie miałem 6,0l/km. Przed drogą do Danii zresetowałem ,żeby sprawdzić ile spali. Samochód był można powiedzieć lekko przeładowany (normalny zawias ,a tylne opony lekko za błotnikiem) , non stop autostrada i wskazówka nie spadała poniżej 150km/h , 1140km przejechane w około 10h , i co ?? spalanie 7,6l Dodam ,że rok temu ta sama trasa i spalanie 5,4l ,tylko ,że wtedy jechaliśmy dwoma samochodami , nie był tak załadowany i średnia prędkość to 140km/h (czas ok 12h).

  6. #16
    wOOx's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Mazda RX-8
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Wiktor a powymieniałes wszytskie filtry?Moj ojciec miał ten silnik w A4 i tez nie umiał zejsc ponizej 6 no ale a4 wieksza buda a to bylo jakos 10 lat temu i ceny ropy były inne wiec sie nikt tym nie przejmował bo wtedy nawet benyzna była tania Dla porownania moje A2 pali na trasie 3.5 przy 2 osobach i spokojnej jezdzie.Natomiast w miescie spalanie juz wzrasta do 5 (oczywiscie jazda z włączoną klimą) a chyba nie chcesz porownac A2 do A3 troche inna masa wieksza pojemnosc do tego szerokosc twoich kół sa na niekorzysc. Chocbym nie wiem jak kombinowal nie zejde nizej jak 4.7.

  7. #17

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi a3 , Audi TT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Mi w trasie pali 5L w mieście 6.3L natomiast twoj problem tkwi w oporach toczenia

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu
    Cytuj Oryginalnie napisane przez wiktor
    oponki
    Fakt mam 18" 225
    to juz chyba wiesz dlaczego nie mozesz zejsc poniżej 6 litrow. Takie duze koła w takim silniku, to naprawde hardcor.
    Next new part soon /
    http://pl.youtube.com/watch?v=acgKj079IkM moj v-max

  8. #18
    Zbanowany
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poland
    Auto
    A3, L IS 220d
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez istanbul
    Ja dodam fotkę z mojego spalania - zatankowałem po korek , z odpowietrzeniem. Trasa 80% , miasto 20%, z tym ,że w trasie czasem 100/h a czasem 180/h , wskazówka od paliwa na połowie a przebieg... chyba dobry

    Obrazek
    istambul sprawdz ile zrobisz kilometrow od fulla do polowy a potem od polowy do rezerwy bo ja np zaobserwowalem ze od fulla do polowy wskazówka rusza się wolniej aniżeli od drugiej polowy
    ale może tylko u mnie tak jest

    [ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 01:12 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez fast
    istanbul, pojezdzij do konca baku, wskazowka poziomu paliwa nie schodzi rownomiernie
    to jednak nie jestem w tym przekonaniu sam

    [ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 01:15 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    takie gdybanie... bedzie palil i nawet 8 zalezy od stylu jazdy... przy jakich obrotach ktos zmienia bieg... czy przeciaga... czy hamuje silnikiem itp... ja nie patrze juz ile mi spala poprostu wleje i to spali... na trasach najwyzej sobie czasem lukam... ja znam ludzi co mowia ze jezdza spokojnie a jezdza jak wariaci wiec to rozna definicja... nie da sie powiedziec mi pali 7 a jezdze spokojnie... zalezy co znaczy to spokojnie...
    proxa ty to jesteś jednak równiacho otóż to każde auto pali tyle ile mu się wleje
    a to czy spali litr czy 2 litry wiecej na 100 to koledzy to są tylko 8 zeta różnicy wiec grosze gorzej jak ktoś ma np v8 i ma dylemat bo mu pali 20-100L

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •