Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 34

Temat: Bardzo dziwny odgłos przy ruszaniu!

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Bardzo dziwny odgłos przy ruszaniu!

    Witam!
    Wczoraj zauważyłem bardzo dziwną przypadłość otóż przy delikatnym ruszaniu z pierwszego biegu z przodu słychać takie charczenie (chrobotanie, tarcie, zgrzytanie ...?)
    jakby coś latało i/lub tarło się lekko ze sobą?! (nie jest to taki dźwięk jak przy złym wbiciu biegu!)
    Dodam, że dzieje się to TYLKO na PIERWSZYM BIEGU! Gdy ruszam z każdego innego takie odgłosy nie mają miejsca! Biegi wchodzą idealnie, przyspieszenie takie jakie powinno być...
    dodam, że jak już ruszę z jedynki i auto się już toczy samo (na biegu, nie dodając gazu) też słychać te dźwięki!
    Najdziwniejsze, że dzieje się tak tylko na pierwszym biegu?!
    ...stało się to dopiero wczoraj gdy auto było już rozgrzane. Dzis z rana na zimnym nie zauważyłem tego odgłosu, dopiero jak dostało temperatury (70-80) ten dźwięk powrócił!

    Panie i Panowie - Co to może być??

    (A3 1,9 TDI AGR 90)
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 20-12-16 o 21:36

  2. #2
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a ślisko było?

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie, nie było ślisko...

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nikt Ci nie pomoże w tym problemie na odległość, to moje zdanie - także podjedź do najbliższego warsztatu lub nawet stacji diagnostycznej.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ...tak myślałem, że to może być trudne...
    Rano podstawiłem autko do warsztatu.
    Właśnie do nich dzwoniłem... mechanik po dokręcał wszystkie osłonki plastikowe pod autem i powiedział, że zauważył, że intercooler odpadł/obluzował się... ale dokładnie będzie wiedział dopiero w poniedziałek bo teraz mają w pip roboty (a ja się rano na "Jana" wbiłem )... nie wiem czy to coś może dawać takie objawy? W sumie najbardziej słyszalny jest ten dźwięk z prawej strony. Czy tam przypadkeim w nadkolu nie znajduje się ten intercooler?
    ...może to jest przyczyną ale nadal nie rozwiązuje to nurtującego mnie pytania: DLACZEGO TYLKO NA PIERWSZYM BIEGU!!??
    Co Wy na to?

  6. #6
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    tak z prawej str jest IC, a czemu na pierwszym??hmm, może dlatego ,że na tym biegu najbardziej szarpie autem dobrze,że auto odstawiłeś do mechanika bo takie odgłosy mogą iść z wielu części albo przyczyn od tulejek bo jakieś niedokręcone śrubki,na 1 biegu też słyszalna jest bardzo łapa silnika, a bardziej tulejka w niej która może być wybita.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dopiero teraz mam chwilę by napisać...odebrałem auto od mechanika (chciałem by posprawdzał dokładnie co może być nie tak)...mam uszkodzoną poduszkę silnika, tuleje wahacza i z lewej strony/przód rozwalony sworzeń...być może jak kolega sema9 wcześniej wspomniał ta poduszka silnika (jej uszkodzenie) daje takie takie odgłosy?!
    jade jeszcze na "rolki" i sprawdzę pod spodem czy to aby nie ze skrzyni...dam znać
    Pozdr

    ...byłem na "rolkach" i niestety (dla mnie) odgłos dochodzi ze skrzyni!
    Tylko na pierwszym biegu (od 1000 do 1300 obrotów i jak jedzie samo na pierwszym biegu) i gdy auto jest rozgrzane (70-80)! Co to może być? ...auto przyspiesza normalnie, biegi wchodzą leciutko i nie wyskakują?
    Ostatnio edytowany przez martinezzk - 24-11-11 o 11:33

  8. #8
    vtk's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    czy problem został rozwiązany i jaka była konkretna przyczyna? pytam, bo mam dokładnie takie same objawy, dziwne chrobotanie tylko przy ruszaniu, odgłos delikatnego tarcia dwóch elementów, np. osłony silnika o asfalt. tyle, że osłona silnika elegancko przykręcona.

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jasło
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam mam te same objawy wczoraj bylem u mechanika, na podnosniku gdy koła są w górze slychac to jeszcze bardziej. Po ogledzinach powiedział mi tylko żebym szukał sobie skrzyni, robił już cos takiego i za same cześci wyszlo ponad 500 zł a za ta kase można mieć kompletną używana skrzynie. Dodam że gość zajmuje sie tylko skrzyniami. W przyszłym tyg bedzie mi rozbierał, jak sie dowiem co to dam znac...Pozdrawiam

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    u mnie to samo tylko jak "rwe kapcia" jak ruszam spokojnie to jest wszystko ok. dodam ze nie sa to raczej przeguby bo kola mam prosto. przy ostrym hamowaniu jest to samo. i nie jest to abs bo jak odpuszczam hamulec to chwile po tym jak kola juz lapia przyczepnosc wtedy jest tem moment w ktorym to slychac.... ??

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •