Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 34

Temat: Bardzo dziwny odgłos przy ruszaniu!

  1. #21
    Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Koledzy ja mam tak samo w swoim 1.8T tylko na jedynce słychać takie "charczenie" jakby. Brat jest mechanikiem i już dawno mi tłumaczył abym się tym nie przejmował. Bynajmniej od 4 lat i 100 tys km tak mam i nic złego się nie dzieje a skrzynia biegów pracuje idealnie))

  2. #22
    bronx's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lidzbark Warmiński
    Auto
    Ford Mondeo 2.5 ST Titanium X
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Dziwne dźwieki z koła (z czujnika ABS ?)

    Witam!

    Od jakiegoś czasu mam dość dziwny problem. Podczas ruszania lub cofania słyszę jakieś dziwne dźwięki z okolicy przednich kół. Czasami tylko chwile czasami trochę dłużej i po chwili przestaje. Jest to taki jakby tarcie ale... hmm... z takim "elektronicznym" dźwiękiem. Ciężko powiedzieć. Nigdy nie występuje podczas jazdy, tylko po zatrzymaniu się i ruszaniu/cofaniu (jednak też nie zawsze). Na Vagu błędów brak.

    Dzisiaj chciałem sprawdzić czy czujniki pokazują prawidłową wartość. Podpiąłem Vaga, wszedłem w Means Block i grupę 001. Odczyty były prawidłowe i co ciekawe podczas pomiarów ANI RAZU nie pojawił się ten dźwięk. Gdy zamknąłem kontroler wtedy znów były.

    Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez bronx - 01-07-13 o 21:37
    było Audi A3 1.9TDI - 130 KM // jest Ford Mondeo 2.5 ST Titanium X - 220 KM

  3. #23

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBUSKIE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Dołączę się do tematu też mam dziwne odgłosy przy końcu hamowania jak auto już prawie staje tak jak by abs się uruchamiał na chwilę i przy ruszaniu tak jak by coś chrupotało obcierało w prawym kole. Kupiłem auto i zmieniłem tarcze(brembro) klocki(ATE) po 3tys km tarcze się skrzywiły. Jeździłem tak trochę i przetoczyłem tarcze specjalną maszyną na samochodzie bicie ustało przejechałem trasę 800km na drugi dzień po przejechaniu 100km zapalił się ABS jeździłem z tą kontrolką sprawdziłem ze to prawy czujnik ABS padł. z braku czasu jeździłem tak po ok 3tyś km odczułem ze tarcze znów sie chyba lekko skrzywiły (bicie kierownicy przy hamowaniu powyżej 100km/h i przy wolnej jeździe i lekkim naciśnięciu hamulca czuć obcieranie (teraz jest już to mocno czuć przejechałem kolejne 3tyś km) Znalazłem czas kupiłem czujnik zmieniłem go kontrolka zgasła ale teraz jest to co pisałem na początku przy hamowaniu i ruszaniu i przy ruszaniu słychać to na pewno w lewym kole (czujnik zmieniałem w prawym) i dodam jeszcze po odłączeniu czujnika nie ma tych odgłosów a po podłączeniu kiedy abs działa już są. Czujnik zamiennik czy to możliwe ze to przez niego czy powinno wymienić się po obu str ? Mam zamiar kupić nowe tarcze Tym razem (ATE) ale nie sądzę żeby żeby to pomogło na mój problem z tymi odgłosami ponieważ do kiedy czujnik działał a tarcze były krzywe to tego nie było słychać. A dodam że auto ma EDS czy jakoś tak tylko że to nie to bo wiem jak to działa i kiedy.

  4. #24

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Question Odgłos tarcia podczas ruszania i hamowania (przy prędkości max 5km/h)

    Cześć. Mam problem ze swoją Audicą. Podczas ruszania autem (oraz raz na jakiś czas podczas hamowania) słychać odgłos tarcia, maksymalnie przy prędkości 5km/h. Jak słychać ten dźwięk, to czuć go w sumie w aucie. Jak już trafiało się, że pojawiał się ten dźwięk przy hamowaniu (bo generalnie przy hamowaniu to rzadko, najczęściej przy ruszaniu), to czułem podobne wibracje na hamulcu, jakby działał ABS - jednakże problemy z ABS'em wykluczyliśmy od razu u mechanika, był sprawdzany. Byłem u mechanika, szukaliśmy skąd dochodzą dziwne odgłosy i niby już wiem, ale chciałem się jeszcze dopytać na forum. Generalnie sprawdzaliśmy auto na podnośniku i wtedy nie było nic słychać. Słychać tylko przy normalnej jeździe (ruszaniu w sumie, a nie jeździe). Mechanik stwierdził, że to jakaś osłona termiczna pod turbiną (czy od turbiny), która jak auto stoi to styka się z czymś. Powiedział bym się tym nie przejmował, a jeśli drażni mnie ten dźwięk przy ruszaniu, no to będziemy mogli kombinować. Chciałem się dowiedzieć od Was, czy mieliście kiedyś podobną przypadłość. I czy diagnoza może być trafna z tą osłoną. Przy okazji ktoś mógłby mi powiedzieć, co to dokładnie za osłona i powiedzieć ile to kosztuje nowe w razie W (najlepiej może podać link na Allegro). Z góry dzięki za wszystkie wskazówki.

  5. #25
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Jesli czules to na hamulcu, to na sto procent jest to ABS. Mialem tak samo, po jakims czasie padl jeden z czujnikow.

  6. #26

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ostatnimi czasy miałem kontrolkę od ABS. Komputer wskazywał lewy czujnik. Wymieniłem ten czujnik i błąd zniknął. No i tutaj dla mnie dziwne. Jeśli by to było od ABS, to przy ruszaniu bym miał częściej ten odgłos niż przy hamowaniu? Generalnie przy ruszaniu jest 8 razy na 10, a przy hamowaniu może 1 raz na 20.

  7. #27
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Masz problem z abs, a wiec i problem z systemem, ktory pomaga ruszac na sliskiej nawierzchni, nie jest to esp. Nie pamietam jak sie nazywa, w kazdym razie wiadomo co robi

  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Czujnik wymieniłem, tak jak komp pokazywał - lewy przedni. Czy to może być koronka ABS'u która jest obok czujnika? Czy to jednak wróżenie z fusów?

  9. #29
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie to samo, ale zauważyłem, że to tylko na 1 biegu i na śliskim i do 40 km/h. Więc to wg. mnie to elektroniczna szpera działa. W skodzie też mam ten system, ale tam pompa ABS tak nie chrobocze, pewnie w naszych 8L taka przypadłość*i już.

  10. #30
    misiek9981's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Problem przy ruszani !!!

    Witam.
    Mam mały problem, otóż przy ruszani z tył samochodu wydobywa sie niepokojący dźwięk tzn:
    tak jakby coś było zapieczone i przy ruszani jest taki dźwięk delikatnego trzaśnięcia i puszcza aż do następnego zatrzymania się np na światłach i historia się powtarza.
    Dźwięk chyba dochodzi z tylnych kół

    zrobiłem ostatnio regeneracje tylnego zacisku ręcznego i wymianę linki ręcznego

    Audi a3 1.8

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •