Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 60

Temat: Pasy bezpieczeństwa

  1. #41

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Rozwin kawalek i silnie pociagnij/ szarpnij. Powinien sie zblokowac.

  2. #42

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RoMo Pokaż post
    Panowie u mnie pasy od kierowcy działają poprawnie jesli chodzi o zatrzaskiwanie się, ale jeśli chodzi o zwijanie to gdzieś tak 30cm przy końcu ciężko im to idzie, czym to może być spowodowane? opłaca sie to rozgrzebywac?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez sławko Pokaż post
    z tym kolego nic niy zrobisz, auto mo swoje lata, a ze pasy sie non stop zapino i odpino to i fedra ktoro naciago pas z biegiem czasu sie naciagnie i niy bydzie zwijac z taka sila jak nowo... jak Ci zalezy to jedyne wyjscie - kup nowe, ale niy wiym czy Ci sie to oplaci
    Pas kierowcy nie miał siły by zwijać się poprawnie do samego końca. Kupiłem więc drugi, używany. Zwija się on lepiej, jednak zimą wyraźnie idzie mu to gorzej. Zacząłem się więc przyglądać konstrukcji tego ustrojstwa i zauważyłem ciekawą właściwość.

    Mocowanie samego pasa do mechanizmu zwijającego jest łatwe do rozłączenia. Dzięki temu można pas odłączyć, naciągnąć sprężynę o jeden, lub kilka obrotów i zamocować pas ponownie. Dzięki temu siła zwijania przy końcu pasa powinna wzrosnąć.

    Przejdę teraz do szczegółów. Oś zwijająca pas ma szczelinę biegnącą przez jej środek. Pas jest przez tę szczelinę przewleczony. Samo mocowanie pasa to zaszyta na jego końcu zakładka/ucho, w którą wepchnięta jest przetyczka. Zakończenie z przetyczką chowa się całkowicie w odpowiednio wyprofilowanym zagłębieniu. Trzeba więc końcówkę pasa wyciągnąć, lub wypchnąć z owego zagłębienia, by można było przetyczkę wyjąć.

    W całej czynności przeszkadza to, że ciągle trzeba trzymać oś mechanizmu zwijającego. Używałem płaskiego śrubokręta włożonego w szczelinę by czasowo blokować oś. Niestety podczas wyciągania i przewlekania pasa jedną ręką trzeba było trzymać oś, by nic nie przeszkadzało pasowi, bo szczelina jest dość wąska. Na wszelki wypadek przez zakładkę w której była przetyczka przewlokłem cienki sznurek, który w razie błędu miał pomóc mi naciągnąć sprężynę. Wyciągając pas ze szczeliny przeciągnąłem przez nią sznurek, a następnie zablokowałem oś śrubokrętem. W sumie trudno powiedzieć jak bardzo sznurek pomógł. Bo miałem sporo dodatkowej pracy przy jego rozplątywaniu i wyciąganiu ze szczeliny przed ponownym przeciągnięciem pasa. Z drugiej strony, podczas zwiększania naciągu sprężyny sznurek był ciągle przeciągnięty, gdybym niechcący puścił wtedy oś, bez sznurka musiałbym ją ponownie ręcznie naciągać, bez możliwości wyliczenia, ile obrotów trzeba ją przekręcić. Sznurek ułatwił też przewleczenie pasa przez szczelinę po zwiększeniu naciągu sprężyny.

    Być może istnieje wygodniejsza metoda zablokowania sprężyny podczas całej procedury. Póki co będę używał śrubokręta i sznurka.

  3. #43

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Bora
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    kolego przełóż sobie pas z angola na pewno będzie w lepszym stanie jak twój bo zawsze to pasażer jak możesz podeślij numer na pw. cos poszukamy

  4. #44
    Slawek189's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hmm poszukuje do a3 2002 lift zapinkę/gniazdo do pasa od strony pasażera czyli prawą, sprawną. Ma ktoś? Bądź gdzie mogę znaleźć bo na allegro 120 zł to przesada..

  5. #45

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nowy oryginalny prawy zamek pasa bezpieczeństwa do przedlifta 8L0858676H01C kosztował 119,22 brutto na getem.pl.

    Warto sprawdzić ile kosztuje nowy oryginał do polifta, o ile jest to inna część.

  6. #46
    Slawek189's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    @Sfor
    Sprawdziłem u siebie na zamku i mam dokładnie ten sam numer, więc nie ma różnicy czy to lift czy przedlift, tak? Ktoś kto ma dostęp do etki może sprawdzić?

  7. #47

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No to nie ma sensu sprawdzać w Etce, skoro numer się zgadza.

    O ile dobrze pamiętam, to fotele przed i po lifcie można montować zamiennie. Nic dziwnego, że mają takie same zamki pasa bezpieczeństwa.

    Ale na wszelki wypadek dam link do Etki online:
    https://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
    następnie kliknąć CarProg2

  8. #48
    Slawek189's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W aukcjach podają często daty 2000-2003 lub 1996-2000 tak jak tutaj http://allegro.pl/audi-a3-96-00-zapi...87185831.html#
    to jest mylące.
    Ostatnio edytowany przez Slawek189 - 12-06-16 o 19:51

  9. #49

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ale bywa i na odwrót. Mieszek do dźwigni zmiany biegów często jest sprzedawany jako uniwersalny wraz z ramką. Problem w tym, że ramka jest różna przed i po lifcie. Zamki drzwi przednich też są identyczne, choć w Etce mają inne symbole. Wystarczy jednak przełożyć wodziki ze starego zamka. Takie przykłady można mnożyć w nieskończoność. Sprzedający nie musi znać się na rzeczy. Wie jedynie że pasuje to do jego samochodu. Już zdążyłem nauczyć się ostrożności w zakupach części na Allegro.

    Nie znaczy to, że katalogom dystrybutorów części i zamienników można całkowicie ufać. Niedawno wykryłem, że sprzedawane oficjalnie zamienniki zamków drzwi przednich do A3 8L zupełnie do niego nie pasują. No bo czy A3 8L ma siłowniki elektryczne centralnego zamka? Ano, nie ma. A błąd ten został powielony w wielu bazach danych.

  10. #50

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam, chciałem się zabrać za temat pasów w mojej A3, a właściwie jednego - przedniego pasażera. Obecny nie chce się zwijać przy końcu już, lecz co prawda napina się przy gwałtownym pociągnięciu. Nie wiem czy był wystrzelony, dźwięk przy pociągnięciu jest zupełnie inny niż dobrego po stronie kierowcy - bardziej słychać jakby coś latało.
    Kupiłem używkę z wersji 2002 - w sumie wszystko to samo....ale po rozebraniu osłonek zwróciłem uwagę, że obecny jest zamocowany u dołu do podwozia na takim metalowym kółku, tzn. jest przez nie przewleczony. Ten który kupiłem nie posiada tego metalu na końcu, chociaż materiał jest w całości tak jak w oryginale zaszyty na oczko, nic nie było ruszane. Czy to kwestia tego, że w 2002 jest jakieś inne mocowanie tego? Jak mogę z tego wybrnąć - czy można dokupić jakiś taki element mocujący? Podejrzewam, że tego materiału nie wolno nawet ruszać.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •