Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 162

Temat: Modyfikacje puszki filtra powietrza

  1. #61
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    moim zdaniem dzwięk filtra ITG jest w stanie zagłuszyć taką dvke w każdym razie co bov to bov
    oczywiscie że im bliżej dv otworu tym będzie głośniejszy ponieważ nie zdąży się tak wytłumić. mi by było trochę szkoda psuć puszke filtra

  2. #62
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    chyba zakupie sobie taką puszkę na allegro bo sa po taniości i potestuje
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #63
    Maciek84's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    u mnie efekt jest taki słaba jakość ale coś słychać
    1.8 T + 250 hp 380 Nm to be continued 290hp 410nm

    Obklejanie Hydrografika Lublin

  4. #64

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ja sobie puszkę kupiłem , orginalnej nigdy bym nie ruszył

  5. #65
    nosscore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1.8T Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Koledzy z forum, sprawdźcie proszę zgodnie z moim wcześniejszym zaleceniem ile wasze auta dają radę na 4 biegu od 60 do 100 tak aby mieć punkt odniesienia...
    Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.


  6. #66
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    na 4 biegu od 60 do 100 to nawet dobrze turbosprężarki nie rozkręcisz, ciekawy wyznacznik modyfikacji puszki filtra powietrza

  7. #67
    rafalkul9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bialystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kazda a3 ma taka sama puszke? Czy trzeba szukac od 1.8t?

  8. #68
    nosscore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1.8T Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sensej Pokaż post
    na 4 biegu od 60 do 100 to nawet dobrze turbosprężarki nie rozkręcisz, ciekawy wyznacznik modyfikacji puszki filtra powietrza
    Możesz zmierzyć czas zamiast ciągle krytykować?

    Z tego co sprawdzałem to w dieslach 1,9 i w zwykłym 1,8 jest taka sama obudowa. Oczywiście pasują też puszki z golfa.
    Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.


  9. #69
    Maciek84's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    takie mierzenie to jak wróżenie z fusów zerknij kolego tutaj http://www.wak-tt.com/mods/induction...ctiontests.htm
    1.8 T + 250 hp 380 Nm to be continued 290hp 410nm

    Obklejanie Hydrografika Lublin

  10. #70
    nosscore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1.8T Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    czytałem to już dawno dawno. Sprawdzałem też opinie na innych forach jeśli chodzi o tego typu rozwiązania, miałem we wcześniejszym aucie (co wcześniej już wyśmialiście) i możemy jeszcze długo stawiać sprzeczne teorie, co uważam za zbędną przepychankę słowną.

    Przy swojej modyfikacji brałem pod uwagę takie parametry jak temperatura powietrza zasysanego, oraz średnica otworu dolotowego i wylotowego. Jeśli otwór w dolocie ma znacznie większą średnicę to powietrza nie zabraknie.
    Różnica kilku stopni jest bardzo odczuwalna jeśli chodzi o parametry pracy silnika co chyba widzicie sami przy obecnych temperaturach. kilka stopni różnicy to też o kilka procent mniejsza sprawność silnika.
    vaxboks ciągnie głównie gorące powietrze z komory silnika. Co z tego że powietrza teoretycznie jest więcej skoro jego jakość jest kiepska?
    fabryczna obudowa ma za zadanie też wygłuszać, dlatego auta z waxboksem sapią dyszą itp.

    Moim zdaniem vaxboks pomoże silnikowi oddychać, tylko trzeba zachować zdrowy rozsądek i jeśli już dajemy więcej powietrza to należy też zadbać o jego odpowiednie parametry. Można dłubać kombinować-ważne aby z tym nie przesadzić i zachować zdrowy rozsądek, i jeśli to możliwe sprawdzać różnicę w pracy silnika po każdej nawet drobnej zmianie i modyfikacji. Dlatego sprawdzałem pracę i osiągi na 4 biegu bo tylko taki test może pozwolić na wyciągnięcie wniosków i wpływu modyfikacji (pomysł zaczerpnięty z innego forum). Można auto kręcić nawet do wyższych prędkości- ważne aby być konsekwentnym i zawsze starać się aby robić to w podobnych warunkach. Ja sprawdzałem do 100km/h, przy temperaturze 26stopni, i niskiej wilgotności powietrza. Różnica też jest w samych autach, oponach, kondycji silnika, paliwie, temperaturze, wilgotności, ciśnieniu... Po to chodzimy do szkoły na lekcjie matematyki, fizyki czy chemii aby o tym wiedzieć.

    Mojego AGU nigdy nikt nie nazwał seryjnym, ale to już inna historia.
    Ktoś kto to projektował kilkanaście lat temu nasze filtry też się nad tym wszystkim pochylił, wyliczył testował, i warto o tym pamiętać.

    Każdy zrobi jak uważa. Ja zwiększyłem średnicę rury dolotowej i wg mnie takie rozwiązanie jest optymalne.
    Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.


Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •