Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 15232425
Pokazane rezultaty 241 do 249 z 249

Temat: Zmiana konsoli środkowej z przed do po lifcie

  1. #241
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    a co masz napisane w tabeli przy SOFT.CODING(druga linijka po lewej stronie/5 cyfr) gdy wchodzisz w sekcję klimatronic-a?
    czujnik g191 nie występuje w A3 8L i powodem jego występowania(błędu) jest właśnie złe kodowanie a u Ciebie zapewne dożenie go na siłę więc wypnij te pin-y z kostki i wywal czujnik i wówczas sprawdź błędy na VCDS-ie
    sam czujnik w pierwszych schematach elsyWIN pokazywany był nie w tunelu górnym środkowym(gdzie go umieściłeś) jak w A4 a w rozdzielaczu pod tunelem środkowym(po co to zrobili skoro i tak go brak?!może płyty główne te same co w A4)
    występuje również w schematach elektrycznych(pewnie panel może go obsługiwać) ale fizycznie go brak w obu miejscach(kupiłem A3 z tym błędem i rozebrałem całą deskę/konsolę/tunel w jego poszukiwaniu) i nawet brak otworów technologicznych na niego
    patrząc do ETKA zarówno na części jak i układ elektryczny(wiązka) takowa część nie występuje dla A3 8L(przed i po lifcie od 1996 do 2006 włącznie)
    zrób pierwsze adaptację panelu która i tak tu nic nie da ale upewnisz się czy klapki działaja jak trzeba
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 10-09-18 o 02:48

  2. #242

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Kodowanie mam teraz 00043 (mam dwie wersje klimatronika z końcówką J i H czym one się różnią na obydwóch kodowanie to samo) co do czujnka g191 to przy panelu z a4 działał ładnie myślałem żę w a3 poliftach już był (w schemacie z elsy jest chociaż z * "Only applies to air conditioner with map-controlled engine cooling" jeśli ktoś wie co to oznacza to chciałbym wiedzieć uczę się trochę tej elektroniki i lubię wiedzieć jak najwięcej o tym co zacznę robić) . Odłączę ten g191 i dam znać co się dzieje .

  3. #243
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wpisz 01040
    bez odłączenia czujnika powinno go przyjąć i błąd zniknie ale wpierw odłącz sensor i sprawdź z ciekawość(trudno mi powiedzieć czy odcina prąd ze ścieżki czy jak ale to działa)

  4. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    anders (11-09-18)

  5. #244

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    klamamoto Dzięki wielkie browarek się należy. Z kodowaniem 01040 zero błędów wszystko działa (w ciepłe dni by jeszcze potestować). Po odłączeniu G191 wywala błąd na klimatroniku kanał 61 pokazuje -52st po podłączeniu wskazuje ładnie temperaturę i błąd znika ciekawe czy ma ten czujnik jakiś wpływ na działanie klimatronika. Adaptacji nie zdążyłem zrobić bo mi bateria od lapka padła ale jak na panelu wciskam nawiewy góra dół środek to klapy chodzą i czuć różnicę w nadmuchu z poszczególnych kratek. Jakie powinno być kodowanie bez obsługi tego czujnika g191 ? Masz może rozpiskę które cyferki kodowania za co odpowiadają do VW na necie jest dużo do audi nie mogę znaleść. Mam jeszcze jedno pytanko dwa kabelki od klimy idą do sterownika silnika jakie informacje są przesyłane między nimi?

  6. #245
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    ja mam takie a czujnika nie mam i działa wszystko/0 błędów
    kodowanie masz tu
    https://workshop-manuals.com/audi/a3...h_one_display/
    jak widzisz zależy czy to diesel/benzyna/kierunek kierownicy/kraj/rodzaj klimy
    ale to już nie o tym temat więc kończymy OT
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-09-18 o 16:32

  7. #246

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    A3 8L / A4 B6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Zmiana 1DIN na 2DIN w przedlifcie

    Cześć. Chciałbym zaczerpnąć porady od czego zacząć zmianę konsoli 1DIN na 2DIN w przedlifcie. Posiadam podgrzewane fotele (podaję info, bo wiem, że polifty mają sterowanie grzanymi dupskami w klimatroniku). Do czego zmierzam: chęć założenia RNS-D i montaż BOSE z dwoma ori subami. Montaż BOSE i subów to pikuś dla mnie. RNS-D też bez problemu podłącze. Bardziej mi chodzi co muszę kupić aby w przedlifcie 3D mieć konsolę na 2DIN oraz dokładny schemat / porady co z klimatronikiem i jak ogarnąć aby działały podgrzewane fotele. Może od razu ktoś ma komplet na przejście na 2DIN ? RNS-D będę docinał z C5'tki.

    Rzeźby się nie boję (A3 jest mojej dziewczyny, a osobiście posiadam a4 b6, w której jestem po przejściu z CVT ośka na manual + Quattro, a obecnie leci swap na 2.7 BiTurbo).

  8. #247

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁÓDZKIE
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Tunel środkowy z PO LIFTA do PÓł LIFTA

    Witam,
    Mam audi a3 z 99' ( pół lift ) i chciałbym przełożyć cały tunel środkowy z PO LIFT'A ( 00' ) cały PO LIFT stoi mi na części na podwórku wiec asortyment mam, tylko pytanie czy wszystko podejdzie, kostki nie kostki itp. ?
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za ODP.

  9. #248
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    przekładka p&p
    jedynie panel klimy do ogarnięcia ale wszystko masz w tym temacie

  10. #249

    Data dołączenia
    Apr 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nikąd
    Auto
    a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    dzień dobry, niestety przeczytałem 25 stron i nie znalazłem ani jednego zdania w którym znalazłbym odpowiedź HowTo w sytuacji:
    przedlift -> polift. Zmiana ta oferuje 2din, klimatronik z grzaniem foteli itd., ale... niestety nie ma tutaj nigdzie instrukcji ani wytłumaczone jak to podłączyć z przedliftową wersją.
    Z góry dzięki za odgrzanie kotleta, pozdrawiam załogę i wesołych świąt.

Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 15232425

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •