Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 29 z 29

Temat: Automatyczna skrzynia biegów Audi a3 1.6

  1. #21
    wskerss's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWY
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    ja natomiast słyszałem, że wymiana oleju w skrzyni powinna nastąpić:

    - po 30 000 km jeżeli zalany jest olej mineralny

    - po 50 000 km jeżeli zalany jest olej syntetyczny

    oczywiście nie dotyczy dsg.
    Dopóki walczysz... jesteś zwycięzcą

  2. #22

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    derby
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Co do olejow mineralnych i syntetycznych wydaje mi sie,ze producent przewidzial tylko jeden rodzaj oliwy do danej skrzyni.
    Wiec przegladajac instrukcje wymiany oleju ktora kiedys byla na tym forum jest podane ze:
    Olej w skrzyniach typu 01M o oznaczeniach DLR,DQD,DLS,DLU,DSU,DTB,DMN,DQE,DMP,DVK,DVH,ECK,EC N,ECP,ECR,ECT,ERQ,ELS,ELT,ELU,ERX,ESE,ESB powinno sie zalewac tym samym olejem G 052 162 A2 (kolor slomkowy).
    Olej powinno sie zmieniac co 40-60 tysiecy kilometrow..Natomiast stan poziomu zaleca sie kontrolowac co 10 tysiecy.
    Jesli olej z aso wydaje wam sie za drogi zastosowac mozna ESSO ATF LT 71141.

  3. #23
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kontrola co 10kkm ? ehhh... zastanowcie sie czasem co piszecie...
    Skoro producent dopuszcza oleje LONG LIFE do silnika i wymiane jego co 30kkm to jakim cudem bys mial sprawdzac olej w skrzyni co 10kkm ? dodatkowo zeby ten olej sprawdzic trzeba wjechac na kanal wykrecic srube i wsadzic palucha... a zeby jeszcze zamecic to przypominam ze ASO wg instrukcji twierdzi ze OLEJU W SKRZYNI NIE WYMIENIA SIE, chyba ze w przypadku awarii.
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  4. #24

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    derby
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    krzyss nie musisz stosowac sie do tych bzdur ktore pisze,oraz nic nie wyssalem sobie z palca.Co do sprawdzenia stanu co 10kkm jest to rowniez napisame w autodacie,a jak sie to robi tego nie musisz wiedziec chyba ze chcesz to poprostu zapytaj ,a nie pisz ze palca sie wklada.
    Co do ASO to chyba tez nie masz racji bo moj znajomek rok temu robil serwis w aso w S4 i wymieniali mu olej w automacie+dyfer i nie mial zadnej awarii.

  5. #25
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mi tez wymienili w 8L w ASO... bo prosilem o wymiane. Poziom sie sprawdza jak CI powiedzialem bo nie ma zadnej miarki ani niczego... olej wlewa sie do chwili kiedy zaczyna sie przelewac korkiem z boku, i jak chesz sprawdzic to wykrecasz ten korek i wsadzasz palec i patrzysz czy umoczy sie w oleju.

    Jedyne co moze sie roznic to ewentualnie to o jakich skrzyniach automatycznych i z jakich lat mowimy.

    Ja mowie o 4 i 5 biegowym hydrokinetyku stosowanym w audi przy silnikach diesla. Nie wiem jakie skrzynie wsadzali do benzyn...
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  6. #26
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez prymusnmr Pokaż post
    krzyss nie musisz stosowac sie do tych bzdur ktore pisze,oraz nic nie wyssalem sobie z palca.Co do sprawdzenia stanu co 10kkm jest to rowniez napisame w autodacie,a jak sie to robi tego nie musisz wiedziec chyba ze chcesz to poprostu zapytaj ,a nie pisz ze palca sie wklada.
    Co do ASO to chyba tez nie masz racji bo moj znajomek rok temu robil serwis w aso w S4 i wymieniali mu olej w automacie+dyfer i nie mial zadnej awarii.
    to napisz wszystkim jak to sie robi, bo jak do tej pory to wlasnie krzyss ma racje

  7. #27

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    derby
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzyss Pokaż post
    Mi tez wymienili w 8L w ASO... bo prosilem o wymiane. Poziom sie sprawdza jak CI powiedzialem bo nie ma zadnej miarki ani niczego... olej wlewa sie do chwili kiedy zaczyna sie przelewac korkiem z boku, i jak chesz sprawdzic to wykrecasz ten korek i wsadzasz palec i patrzysz czy umoczy sie w oleju.

    Jedyne co moze sie roznic to ewentualnie to o jakich skrzyniach automatycznych i z jakich lat mowimy.

    Ja mowie o 4 i 5 biegowym hydrokinetyku stosowanym w audi przy silnikach diesla. Nie wiem jakie skrzynie wsadzali do benzyn...
    krzyss w automatycznej skrzyni nie ma korka bocznego do sprawdzenia poziomu (pewnie chodzi ci o taki korek jaki jest w kazdym manualu) oleju czy to diesel czy benzyna .A i forum jest o a3 8l i o typach skrzyn piszemy ktore wystepowaly w tych autkach..ponizej tez wypisalem modele skrzyn.
    Poziom sprawdza sie poprzez rozgrzanie skrzyni do 35-39 stopni,odkrecic trzeba dolny korek spustowy i patrzymy czy olej sie leje.Jesli tak to jest ok,a jesli nie to z przodu skrzyni(od chlodnicy)jest korek wlewowy,lejemy oliwe ,az zacznie kapac z korka spustowego.Po czym zakrecamy dolny korek spustowy i dolewamy okolo 300ml ATF.Ruszamy wajcha od zmiany biegow i gotowe..
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    to napisz wszystkim jak to sie robi, bo jak do tej pory to wlasnie krzyss ma racje
    A jesli chodzi o temat wymiany czy tez dolewania oliwy do automatu to juz bylo gdzies na forum(jesli sie myle ze byl ten temat to prosze mi dac znac mam bardzo przejzysty HOW TO DO z fotkami) lecz napisalem ponizej.
    Oraz jesli krzyss ma racje to dlaczego nikt mu podziekowan nie wysle??
    Nie chce sie klucic ani robic zamentu na forum.
    Pozdrawiam wszystkich z automatem.
    Dodano:
    Aha i skrzynie 5 biegowe wystepowaly w autach powyzej 2001 roku,wiec rozmawiamy tu o skrzyni cztero stopniowej.
    Ostatnio edytowany przez prymusnmr - 27-12-11 o 16:57 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #28

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 2000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakhh Pokaż post
    a to sie da wogole wrzucic P wczasie jazdy ?? zeby wrzucic na P musisz wcisnac hamulec i wcisnac taki wielki guzik przy lewarku. Chyba dzisiaj wieczorem sprawdze.
    tak trzeba wrzucic hamulec+ guzik lewarka. Niestety tak sie zdenerwowałam, że poniosło mnie i tak wlasnie zrobilam. Zamotałam się w pośpiechu i zgupiałam
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakhh Pokaż post
    a to sie da wogole wrzucic P wczasie jazdy ?? zeby wrzucic na P musisz wcisnac hamulec i wcisnac taki wielki guzik przy lewarku. Chyba dzisiaj wieczorem sprawdze.
    tak wlasnie trzeba zrobic
    Ostatnio edytowany przez cividini - 02-01-12 o 11:26 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #29
    robakhh's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    londyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Witam. Nie chce zakładać nowego tematu a mam pytanie do uzytkownikow aut z automatami czterostopniowymi 1.6 benzyna. Chce się zapytać jak taki samochód się zachowuje na drodze zima tzn na śniegu np podczas parkowania jak mu idą pojazdy pod górki osniezone ?? Szukałem i nie znalazłem.
    Pozdrawiam i dziękuje z góry.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Napisałem 1.6 benzyna bo auto 2.0 tdi będzie całkiem inaczej sobie radzilo sobie zima niż 1.6 mam nadzieje ze ktoś się wypowie bo w sobotę czekają na mnie zaspy pozdro

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •