Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 225

Temat: [kompendium] czujnik kąta skrętu G85 adaptacja ESP

  1. #101
    plbartek89's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jakie byly objawy ? poprostu przestalo dzialac czy porozbierales kiere i nie da sie zrobic adaptacji ?

  2. #102

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    S3 Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zaczne od poczatku. MIalem zwykla kierownice S3 okragla bez multifunkcji. Kupilem nowa kierownice scieta RS i myslalem ze wszstko bedzie dzialac od razu. Oczywiscie nic nie dizalalo... ale wspomaganie dzialalo. Doczytalem na forum ze trzeba powymieniac to i owo wiec w miare czasu i gotowki zakupilem modul, wiazke i tasme. Teraz mam multifunkcje dzialajaca. Jednak wracajac do wspomagania... zrobilem moze ok 200km na nowej kierownicy ze swiecaca sie kontrolka wspomagania na pomaranczowo i myslalem ze trzeba zrobic tylko adaptacje / programowanie... i nagle na rondzie przestalo dzialac wspomaganie. Pozniej po zatrzymaniu auta i wlaczeniu wspomaganie dzialalo chwile i znow sie odlaczalo a teraz juz calkowicie sie nie wlacza.

    W piatek jak odebralem auto z R-Performance na 5-10 sek zalaczylo sie wspomaganie w trybie adaptacji (pomaranczowa kontrolka) ale zarazznow sie odlacza. I teraz nie chce juz w ogole sie wlaczyc na pomaranczowo. w R-Performance stwierdzili ze byc moze cos jest na maglownicy albo czujniku G200 ale nie bylo czasu juz zeby sie tym zajac. Troche poszperalem w necie i byc moze to jest uszkodzony czujnik G200? Albo cos poprostu nie laczy? Nie mam pojecia, a jak wspomagania nie bylo tak nie ma.

  3. #103
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    czujnika teoretycznie nie uszkodziles bo jak, skoro wczesniej dzialalo, pozniej tez

    nie znam sie, ale mi to wyglada jakbys zerwal tasme zliczajaca pod kierownica, piszesz ze tez ja wymieniales, czy aby na pewno byla dobrze zalozona ? czy jest taka jak byc powinna ? moim zdaniem w ogole jej wymiana nie byla potrzebna, ale...

    zaloz stara jak nie sprzedales jeszcze i zrob adaptacje
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #104

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    S3 Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Na starej tasmie w ogole w VAG nie bylo widac kąta polozenia - w nowej tasmie widac jak ruszam kierownica jaki jest kat polozenia. W starej tasmie to juz sie nie udalo

  5. #105

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    S3 Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Maly update:

    po wymianie maglownicy na inna wspomaganie wrocilo ale nie udaje sie zakonczyc adaptacji - podobno brak komunikacji z czujnikiem G85.

    Czy to moze byc wina tego ze silniczek mam 1K0909144C a zamontwany wczesniej byl 1K0909144M ?? Czy to nie powinno miec znaczenia? ESP / ABS dalej w trybie adaptacji ....

    Gdzie jest czujnik kata skretu zeby go wymontowac i sprawdzic jaki jest numer czesci?
    Ostatnio edytowany przez kuebk - 02-11-12 o 11:15

  6. #106
    mastiv1990's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TORUŃ
    Auto
    Audi a3 1.8T Quattro 180KM 00 r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W 8L wyglada to tak ze czujnik kąta skretu jest zaraz widoczny jak zdejmiesz koło, wisi on na takiej cienkiej blaszce, nie trudno zauważyc... zdejmij koło i zobaczysz dwa czujniki, abs i kąta skretu abs jest wbudowany w piaste a kata skretu jest zamocowany na cieckiej blaszce, sam musialem je wymienic, dostepne tylko w ASO.

  7. #107

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    S3 Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    wiem ze to watek o G85 ale problem jest poboczny Wspomaganie dziala, adaptacja jakoś zadziała (dzieki wielkie Krzysiek!) teraz w ASO powiedzieli ze mam do wymiany G200 czujnik przeciazen bocznych. W ASO koszt 3250netto  ale chyba nie ogarneli tematu ze to jest jakis niewielki czujnik który trzeba wymienic a nie ž modulu ABS.

    Obecnie miga mi ESP a ABS świeci się cały czas (wszystko na pomarańczowo). Po wciśnięciu mocno hamulca ABS miga, ale nie mogę przeprowadzić adaptacji.

    Pytanie: Gdzie jest umiejscowiony G200 tak żebym mógł go wyjąc, zobaczyć jaki ma numerek i kupić nowy? Moje auto to S3 sportback model 2009

    dzieki

  8. #108
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    mnie sie wydaje, ze od polifta wszystkie czujniki sa juz w pompie abs tak na 90%
    zalezy jaka masz pompe absu
    przeczytaj uwaznie post nr 8 w tym watku
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...t-montaz/page4

  9. #109
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    w polifcie g200 wystepuje w pompie abs. wiec pompa do wymiany. na allegro sporo ich jest, po 400zl kupisz spokojnie.

  10. #110

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    S3 Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys1822 Pokaż post
    mnie sie wydaje, ze od polifta wszystkie czujniki sa juz w pompie abs tak na 90%
    zalezy jaka masz pompe absu
    przeczytaj uwaznie post nr 8 w tym watku
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...t-montaz/page4
    Robiłem już ten test ale nic się nie zmienia. Na VAG niby widać ze G200 jest martwy, ale nie mam żadnego logu żeby się podzielić obecnie. Spróbuje jeszcze raz dziś gdzieś na rondzie wieczorem zrobić test, ale nie wróże większego sukcesu.

    Hmm przepraszam może za głupie pytanie, ale ABS działa, ESP działa wiec niby co jest nie tak z tym czujnikiem i w czym on pomaga ze musze go wymienic? Poza świecącą choinka z ESP/ABS nic się nie dzieje w sumie bynajmniej nic nie odczuwam.

    A czy jest szansa, że może coś się odpięło z tej pompy? Może warto jeszcze sprawdzić gdzieś okablowanie?

    Z góry dziękuje za pomoc!

Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •