Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: logi do oceny - brak mocy

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny logi do oceny - brak mocy

    witam.
    auto to audi a3 1,9 tdi 110 KM (AHF) z roku 1998
    na początku auto wpadało w tryb awaryjny, teraz auto sie dość dziwnie zachowuje, nie wpada w tryb awaryjny ale jest słabsze niż dawniej, czesto po przekroczeniu 3 tys obr czuć ze auto słabnie, ale po popuszczeniu i dodaniu gazu moc powraca.
    Ostatnio też bardzo dziwnie się zachował silnik, po zapaleniu na początku pracował równo, a po włączeniu biegu i ruszeniu nagle zaczął szarpać, trząść silnikiem ( jakby jeden tłok nie pracował) oraz kopcić na biało, zgasiłem silnik, uruchomiłem dalej to samo, dodałem gazu nagle zaczął iść normalnie, dodam ze stało się to 2 razy, czy to świeca może być zepsuta czy może jakieś inne przyczyny takiego zachowania mogą być? Dodam ze kąt wtrysku jest dobry (47-49)
    logi w bs:
    Log (5 - 003)
    Log (6 - 004)
    Log (7 - 011)

    niestety logi dynamiczne narazie odpadają, laptop będe miał dopiero za 2 tygodnie.

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Masz problem ze sterowaniem zmienną geometrią.

    Do sprawdzenia najpierw wężyk podciśnienia. Najlepiej odepnij go od strony gruszki i przytkaj palcem sprawdzając, czy jest jakiekolwiek podciśnienie w nim.
    Jak jest i nic nie syczy to próbuj rozruszać sztangę.

    Bez logów dynamicznych nie ma co więcej gdybać.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    sprawdzę jutro, dziś już jest ciemno. a czy jest możliwe aby wina była w sterowniku n75 ? ewentualnie w przewodach powietrza ( tych cieńkich które idą do sterownika n75 itp) i gdzie takie przewody można kupić? bo już bardzo poprzecierane są.

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Jak najbardziej, wymień te wężyki (kupisz je w każdym sklepie motoryzacyjnym) i zrób log 011 BS oraz 011 dynamiczny. Tylko załóż je dobrze, żeby nie było żadnej nieszczelności.
    Jak to nie pomoże to następny w kolejce do podmiany będzie N75.

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    n75 może być z samochodu ASZ (130KM)? bo znajomy ma rozbite i mógłbym podmienić i sprawdzić.

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wytłumaczcie mi jak po tych logach kminicie problemy ze zmienną geometrią? To są logi statyczne więc skąd pewność jak naprawdę zmienna geometria działa?
    Poza tym jak zlogował grupę 11 na basic settings to zmienia się nieznacznie ciśnienie doładowania więc w czym problem?
    Napisałeś też:
    "czesto po przekroczeniu 3 tys obr czuć ze auto słabnie, ale po popuszczeniu i dodaniu gazu moc powraca."
    Skoro moc powraca bez konieczności ponownego uruchomienia samochodu to znaczy, że nie wpada w tryb awaryjny więc nie przekracza dopuszczalnej wartości doładowania.
    Jak dla mnie to bez logów dynamicznych to możesz zmieniać, przewody, N75, turbine i co tam jeszcze z fusów wywróżysz. Pozdro

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    wiem, masz racje, jednak gdy nie popuszcze gazu tylko dodam wiecej auto wpada w tryb awaryjny. laptop najwcześniej za 2 tygodnie będe miał, ewentualnie może ktoś z okolic będzie w stanie zrobić logi

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Najwyżej poszukaj kogoś w okolicy i zróbcie dynamiczne. Najprawdopodobniej jak wpada w tryb awaryjny to zmienna geometria albo gruszka jest sztywna. Ja u siebie już 2 razy turbinkę czyściłem w przeciągu 1,5 roku (niestety jeżdżę w większości po mieście, a to się kończy zapiekaniem kierownic). na kanale 11 przy on/off zmienia się ciśnienie doładowania a to znaczy że N75 pracuje i gruszka też jednak pewnie nie w pełnym zakresie (zmienna geom. stoi) co przy 3k obrotów kończy się przeładowaniem. Ale to też tylko jedna z prawdopodobnych teorii Pozdro

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •