Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 59 z 59

Temat: Serwo do A3

  1. #51

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konina
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przekładam anglika dla siebie i niestety vin nic nie pomoże. Dzięki za podanie odpowiedniego działu

  2. #52

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny Zapytanie o serwo hamulców silnik ASV.

    Witam.

    Na skrzyżowaniu podczas trzymania hamulców coś strzeliło, rezultat brak wspomagania hamulców. Dojechałem do mechanika powiedział że pękła membrana w serwo.Przed tym zdarzeniem jak naciskałem pedał hamulca to faktycznie coś syczało podczas naciskania.
    Powodem niby był olej w serwo. Rozebrał vacum powiedział że jest w dobrym stanie ale w przewodach serwo były śladowe ilości oleju. Czy ten olej mógł się zbierać przez 16 lat(auto z 2001r) i w końcu membrana serwo się przerwała??

    Czy mógłbym zamontować prosty filtr paliwowy między króćcem vacum a tym czarnym zaworkiem zwrotnym który idzie do serwo,aby przekonać się że pompa vacum rzuca olejem.

    Nie mam pojęcia skąd ten olej mógł się tam pojawić za wyjątkiem pompy. Mam odłączony EGR,klapę gaszącą. Mój obwód podciśnienia wygląda tak:


    Czy może w akumulatorze vac zbiera się olej i zasysany jest do serva?
    Dmuchałem też w ten zaworek miedzy serwo a pompą vacum i puszcza tylko w jedną stronę.
    Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś inna droga dostania się oleju do serwo lub jakaś inna przyczyna przerwania tej membrany w serwo?

    Mechanik zaqłożył nowe serwa auto hamuje ale za każdym razem jak naciskam pedał hamulca to w środku pod kierownicą słychać syk powietrza, tylko wtedy gdy naciskam i puszczam pedał hamulca. Serwo jest nowe bosch. Czy wymienić może jeszcze te przewody co idą od serwa do pompy vacum?
    http://allegro.pl/przewod-serwa-serw...064810416.html

    Nagrałem video z syczenia tego powietrza
    https://streamable.com/fdp48
    Identycznie zachowuje się przy zapalonym i zgaszonym silniku.
    Czy mógłby ktoś coś doradzić, zostawić to czy szukać przyczyny , a jak tak to gdzie?
    Ostatnio edytowany przez renovatio - 28-06-17 o 19:52 Powód: dodanie materiału

  3. #53

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    I jak tam sytuacja? udało się uporać z problemem?

  4. #54

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szramowo/Prabuty
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Też jestem ciekaw, bo u mnie już trochę ten pedał hamulca syczy :/ ale hamulce działają dobrze

  5. #55
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Pomiędzy pompą a serwem jest taka gumowa uszczelka w kształcie oringu.. u mnie kiedyś tam była delikatna nieszczelność i przez to syczało. Ogólnie to serwo w środku gdzieś mogło skorodować i jest nieszczelność podciśnienia.

  6. #56

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam.
    Szczerze mówiąc nie nasłuchiwałem ostatnio hamulca. Jetem teraz bardziej wyczulony. Trzymam większe odległości od pojazdów.
    Ciągle wydaje mi się że hamulce są słabsze, takie gumowe. Byłem na stacji diagnostycznej i diagnosta powiedział że wszystko jest bardzo dobrze.
    Kupiłem też cały wąż od pompy vacum do serwa, jak wymienię to dam znać czy coś się poprawiło.

  7. #57

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam, znowu prawdopodobnie pękła mi membrana w serwo(Boscha) które kupiłem, przed tym zdarzeniem hamulce były słabe, umówiłem się z mechanikiem na wymianę płynu i sprawdzenie hamulców, pech chciał że nie dojechałem na wymianę. Lekko przyhamowywałem przed światłami i usłyszałem tylko strzał, pedał hamulca twardy, przy naciskaniu syczy. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak to jest możliwe że serwo nie wytrzymało nawet pół roku, czy olej z pompy vacum (jeżeli trafia jakimś cudem do serwo) jest w stanie tak szybko zniszczyć serwo, gdzie szukać przyczyny??
    Czy jakieś inne płyny np. hamulcowy z pompy może mieć kontakt z membraną w serwo i ją zniszczyć ?
    Zamówiłem na allegro już jakiś zamiennik, zepsute serwo jest jeszcze na gwarancji więc pójdzie na serwis.

  8. #58

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Audi A3 8l AGR - Serwo

    Witam wszystkich forumowiczów i miłośników.

    Moi drodzy posiadam A3 8l z '96 1.9tdi 90km AGR i wczoraj rozleciało mi się serwo - pęknięta obudowa przy wyjściu i puszcza. Rozebrałem to wszystko pod domem i posiadam serwo firmy BENDIX o oznaczeniu IJI 614 105F. Zabrałem trupa pod pachę i pojechałem na zaprzyjaźniony gracik kupić używane serwo. Na miejscu okazało się, że to MUSI być serwo o oznaczeniu F, bo będą sie różnic rozmiarami tej głowicy i mogą się hamulce grzać, pedał będzie za luźny, bądź w ogóle nie będzie miał ruchu - nie mają takiej cześci. Wróciłem do domu i przeszukałem internety, okazuje się, że w tych czeluściach jest kilka sztuk po 400zł. Nie ukrywam, że troszkę się rozczarowałęm. Jednak wpadłem na tematy, w których użytkownicy podobno w AGR wymieniali serwo na inne oznaczenia i wszystko było OK. Moje pytanie, czy podejdą mi inne serwa? Czy jeśli kupiłbym inne serwo np. w komplecie z pompą hamulcową to będzie OK. Mój temat wynika z tego, że inne ceny tych części, których jest na pęczki wahają się w granicach 50-100zł.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję Wam za pomoc.

  9. #59

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Serwo hamulcowe - nieustający problem

    Witam,
    Postanowiłem, że założę nowy temat ponieważ wątek jest dość obszerny, a nie udało mi sie znaleźć odpowiedzi w innych wątkach. Jestem posiadaczem A3 8L 1.9 TDI 110KM z ESP. Ostatnio już 3 raz zepsuło mi się serwo... Dodam, że przy pierwszej wymianie okazało sie, ze w aucie już założony był inny model serwa niz przewidziany do tego modelu ( powinno byc 1j1 614 206, bylo 1j1 614 205 ). Chcąc kupić właściwe, zauważyłem, że jest ono nie do zdobycia - jedyna możliwość to zakup nówki za 1000-1300zl, gdzie zakup 1j1 614 205 jako używana to 100-200zl. Długo się nie zastanawiając, kupiłem to samo jakie było i tak też robiłem przy kolejnych wymianach. Tym razem jednak sprawa zaszla trochę za daleko i mam już dość opłacania mechaników oraz kolejnych serw, bo wydatek 400zl co pare miesięcy na ten sam element mija sie z celem. Szukając powodu dla którego powstaje to uszkodzeniem zasugerowano na forum sprawdzenie zaworka podciśnienia, ale ten jest u mnie dobry, tak samo jak wszystkie węże. Dodam że przed wczorajszym uszkodzeniem serwa juz od ok. 2 tygodni słyszałem czasem syczenie z hamulca przy jego puszczaniu, a w dniu wczorajszym wracając z pracy wyskoczyła mi kontrolka ESP na desce i nagle syczenie z hamulca ustało, zaczęło hamować bardzo dobrze, dopóki nie dojechałem do domu i wpialem kompa. Tam błąd 00812 czyli czujnika F84. W tamtym momencie przy wyłączonym silniku nacisnąłem i trzymałem pedał hamulca, ktory mi zaczynał opadać do podłogi, aż w pewnym momencie odstrzelił i auto juz wcale nie hamowalo. Czy macie jakieś sugestie?

    EDIT: Dodam jeszcze, że przy pociągnięciu samochodu do wyższych obrotów i naciśnięciu sprzęgła słychać dźwięk ala blowoff, lecz dużo ciszej, a na trójce między 2000-3000rpm słychać jak turbina "ładuje". Nie wiem czy tak powinno być czy nie, turbo było regenerowane.
    Ostatnio edytowany przez zotrix1 - 28-06-20 o 02:06

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •