Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: 8P 3.2 V6 rozrząd

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny 8P 3.2 V6 rozrząd

    Panowie, ostatnio wyświetlił mi się czek w audi 8p 2004r 3,2V6 250KM, po podpięciu do vcdsa wyszło nieprawidłowe położenie wałka rozrządu. Elektronik stwierdził że czujniki są ok i prawdopodobnie są albo slizgi do wymiany, albo napinacz, albo sam łańcuch, co niestety wiąże się praktycznie z demontażem silnika albo chociaż z rozpięciem skrzyni- i nie do końca chcą się tego podjąć bo powiedział w prost że mało jest osób które się na tym znają i są w stanie z tym poradzić dodatkowo jest to bardzo czasochłonne . W związku z tym czy znacie jakieś warsztaty w Krakowie, albo ewentualnie ktoś z Was byłby chętny żeby się tego podjąć albo chociaż sprawdzić co tak naprawdę tam się dzieje. Dodam auto normalnie jeździ i pali i nie jest to uciążliwe w codziennej eksploatacji jednak nie chciałbym uszkodzić silnik.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 15:05

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ

    Domyślny

    Zmorą wszystkich silników produkowanych przez Audi z łańcuchami rozrządu jest ich naciąganie się, problem zaczyna się z reguły miedzy 100 a 150 tysięcy kilometrów. Mnie niestety również to dotknęło objawy identyczne + bardzo delikatne, prawie nie wyczuwalne szarpanie silnikiem na wolnych obrotach. Szukałem sporo czasu serwisu poza ASO (6.000 pln), który podejmie się naprawy i jest na tyle godny zaufania. Firma Cartronic, Grzesiek 503-003-379. Jestem po wymianie ok. 5.000 i jak na razie wszystko jest w porządku. Koniecznie przy wymianie sprawdź koło dwu masowe. Łańcuchy są dwa, u mnie wymiana trwała 5-dni.

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny 8P 3.2 V6 rozrząd

    Witam, mam problem z wydłużającym się łańcuchem przy 8P, 3.2 V6, 2004r przy 90.000km.
    Jest to dość popularny problem, nawet już przy 30.000km.
    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie części są do naprawy potrzebne i gdzie oprócz w serwisie dostane?
    Dzwoniłem do serwisu w Sopocie i mowili, że 4700 za części, bo coś tam przy okazji możnaby wymienić i 4000 robocizna, bo trzeba wyjąc silnik...?
    Jeśli moglibyście polecić mi kogoś w Trójmieście albo w okolicach Torunia/Włocławka, to byłoby bombowo.
    Zalecilibyście wymiane czegoś przy okazji?

    Pozdrawiam i dzięki z góry.

  4. #4
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    czesci dostaniesz wszedzie np intercars.
    Ladnie sobie spiewaja za rozrzad. Silnik trzeba wyjmowac? nie wydaje mi sie.
    Pewnie napinacz lancucha sie zbuntowal i dlatego sie luzuje.
    Jedz do mechanika i zrobi Ci to za ulamek tej ceny

  5. #5
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W Gdyni mozesz podjechac do Vass serwis na Fikakowie i zobaczyc co ci powiedza ( http://www.vass.pl/ ) , pozniej jesli nie bedziesz pewien to Tune-Up tez to ogarnie tyle ze masz dalej ( http://www.tune-up.pl/kontakt.php ). W obu zakladach serwisowalem swoje "byle" A4 oraz S3 i zawsze bylem zadowolony.
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

  6. #6
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    wyczytalem, ze w golfie r32 byla, jest akcja serwisowa wymiany rozrzadu, przynajmniej na wyspach. Silnik identyczny wiec moze w a3 3.2 jest podobnie, warto poszperac. Poza tym za 8700zl to drugi silnik kupisz i zmiescisz sie w tej kwocie z wymiana

  7. #7
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maddhin87 Pokaż post
    Witam, mam problem z wydłużającym się łańcuchem przy 8P, 3.2 V6, 2004r przy 90.000km.
    Jest to dość popularny problem, nawet już przy 30.000km.
    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie części są do naprawy potrzebne i gdzie oprócz w serwisie dostane?
    Dzwoniłem do serwisu w Sopocie i mowili, że 4700 za części, bo coś tam przy okazji możnaby wymienić i 4000 robocizna, bo trzeba wyjąc silnik...?
    Jeśli moglibyście polecić mi kogoś w Trójmieście albo w okolicach Torunia/Włocławka, to byłoby bombowo.
    Zalecilibyście wymiane czegoś przy okazji?

    Pozdrawiam i dzięki z góry.
    witam, ostatnio na forum passata chlopaki porównywali ceny rorządów w ASO w trójmieście(tyl eże były to diesle) to firma Benepol miażdżyła konkurencje pod względem cenowym
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    8L
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    zwykłay napinacz łańcuszka do wałkow rozrzadu w głowicy 1.8t do audi a4 kosztuje 300-400euro a co dopiero łamcuch ślizgi do 3.2 wiec cena za czesci moze byc zawyzona gora o jakies 1000-1500zł, robocizna moze i wysoka ale mozesz samemu robic albo szukac taniej ? ? ?

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    dzieki za pomoc, cos wymysle!
    Pozdrawiam!

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    Kolego przerabiałem ten sam problem, jestem już po wymianie pełnego rozrządu i przedstawia się to następująco. Jeśli znajdziesz kogoś po znajomości kto się tego podejmie to koszty będziesz miał przynajmniej o kilka stówek niższe , bo w zakładach ceny się zaczynają od 4tys w góre. Jeśli chodzi o same części to łańcuchy plus napinacze plus ślizgi w aso ( nie opłaca się kupować zamienników ) to koszt ok 1tys , w moim przypadku robocizna wyszła 2 tys , plus z racji tego że praktycznie wszystko było na wierzchu doszła wymiana oleju w skrzyni 1tys ( 1litr oleju w aso- 100zl - wchodzi 6 litrów plus filtr plus robocizna )- zrobiłem to profilaktycznie ponieważ nie wiem kiedy wcześniej to było robione. Współczuje ale niestety temat rozrządu w tym samochodzie nie jest opcją przyjemną

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •