Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 81

Temat: Krzyżak kolumny kierowniczej

  1. #71

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Krzyżak kolumny kierowniczej jak rozłączyć

    Witam.
    Potrzebuję małej porady.
    Od jakiegoś czasu mam luz na krzyżaku kolumny kierowniczej w zaznaczonym na czerwono miejscu. Czuć luzy na dziurach i przy większych prędkościach.

    Chciałem ostatnio kupić taki krzyżak na szrocie jednak pan z obsługi zaczął tłumaczyć, że są różne długości tej części i różne wielokliny na połączeniu z maglownicą. Na dodatek nie zawsze da się to rozłączyć i czasem trzeba wymieniać kompletną kolumnę.

    Czy to prawda czy można kupować jaki chce aby tylko był od A3 8L? Widziałem że golf 4 i seat leon mają podobne.

    I drugie bardzo istotne dla mnie pytanie czy ten krzyżak da się rozłączyć z resztą kolumny? Chodzi mi o to co jest zaznaczone czarną strzałką bo na aukcjach można znaleźć tą część osobno.
    Czy to się jakoś wysuwa, wybija, jak to się trzyma? Jest tam w środku też wieloklin?


  2. #72

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Samego krzyżaka nie przełożysz. Tam gdzie zaznaczyłeś czarną strzałką da się wysunąć krzyżak z całą lewą częścią. Ogólnie z Golfa IV i Leona są te same kolumny więc się nie przejmuj. Uważaj tylko na Angliki bo jest ich masa na allegro. Wyglądają identycznie, ale blokują się przy skręcie jak wsadzisz je do auta EU. Wielokliny są chyba wszędzie te same bo jest jeden i ten sam magiel do A3/S3 i nie ma znaczenia jaki silnik i rocznik. A tą część po lewej od krzyżaka da się regulować tzn wsuwać i wysuwać więc z tym nie ma problemu - dostosowujesz tak aby cały wieloklin wszedł w magiel.

  3. #73

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Dzięki kolego. W takim razie szukam części bez luzów i zaczynam działać.

  4. #74

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    JASŁO
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Siemka wszystkim potrzebuje sesownego rozwiązania po przeczytaniu całego tematu mam zamiar wyslac krzyżaki na regeneracje i w górnej czesci calej kolumny jest luz Góra dół i na boki i teraz nasuwa sie pytanie moje takie czy tam jest łożysko? I czy tak powinno byc? A jeśli nie to co z tym fantem zrobić ?

  5. #75

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    jezeli masz luz trzymajac kierownice i ruszajac gora dol i na boki to masz wyrobione wlasnie gniazdo lozyska ktore jest w gornej czesci kolumny, sa dwie mozliwosci zaklepac delikatnie miejsce w ktorym siedzi lozysko badz wymieniac i szukac z innego auta, ja osobiscie kupilem 3 sztuki i wymienialem koszt ~50zl satysfakcja ogromna

  6. #76

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    JASŁO
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    I jesscze mam maly problem co do stacyjki bo ona nie jest wykrecana tylko demontuje sie wkladka i jesli ja wkladke przeloze do innego korpusu stacyjki to bedzie wszystko tak jak wczesniej? Czy z immo bedzie jeszcze jakas kaplikacja..

  7. #77
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Nie powinno byc problemu ponieważ zostaje ori kluczyk który dogaduje sie z kompem w zegarach przez pętle magnetyczna której też nie wymieniasz. Wiec luz...
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  8. #78

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    JASŁO
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Dzieki wielkie za pomoc !

  9. #79

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    JASŁO
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Czy jest w stanie ktos mi powiedziec jak ustawic taśmę airbag? Bo poprostu nie pamietam jak ona ma byc w prawym rogu widac żółte pole które sie kręci wraz z tym pokrętłem i pełen skręt w lewo to jest 1.5 obrotu kierownica? Chce tak założyć zeby nie urwac tego i jakies wskazówki na co zrwocic uwagę

  10. #80

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jak masz żółty znacznik to znaczy, że taśma jest ustawiona na środku... Najlepiej wyprostuj koła bez taśmy i wtedy nałóż taśmę i ustaw, żeby był żółty punkt i wtedy wsadź kierownicę...

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •