Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 81

Temat: Krzyżak kolumny kierowniczej

  1. #1
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny Krzyżak kolumny kierowniczej

    Witam,
    Ostatnio zacząłem odczuwać luz na kierownicy i okazało sie że wina leży p o stronie krzyżaków kolumny kierowniczej. I tu pytanie wie ktoś gdzie mogę dostać takie krzyżaki (są tam dwa) nigdzie ich nie ma. Jeśli tak to za ile i proszę o jakiś kontakt.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 13-09-15 o 20:16
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  2. #2
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    z tego co się ostatnio dowiadywałem u znajomych mechaników to ciężko dostać takie krzyżaki jeśli mówimy o sprzęgle kardana, ponieważ występują z całą kolumną, a druga sprawa jest taka że luzu poprzez dokręcenie krzyżaków nie da się tego wyeliminować bo wina leży po stronie maglownicy,

  3. #3
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czarogo
    z tego co się ostatnio dowiadywałem u znajomych mechaników to ciężko dostać takie krzyżaki jeśli mówimy o sprzęgle kardana, ponieważ występują z całą kolumną, a druga sprawa jest taka że luzu poprzez dokręcenie krzyżaków nie da się tego wyeliminować bo wina leży po stronie maglownicy,
    To co pozostaje z tym zrobić. Zaczynam odczuwać to podczas jazdy powyżej 100. Auto nie jest stabilne przez ten luz. A mój mechanik stwierł że luz jest na krzyżakach a nie na maglownicy
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  4. #4
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    krzyżaki które idą od kierownicy do maglownicy przez sprzęgło kardana nie mają możliwości dokręcania, na dodatek masz wspomaganie a to tym bardziej, jedyna metoda jaką się praktykuje to oddaje maglownicę do regeneracji, ja też mam luz pewnie jak wielu użytkowników A3, po prostu ten typ podobnie jak Leon, Golf IV czy Octavia

  5. #5
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    czarogo, sprzęgło Cardana to chyba właśnie krzyżak
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99g%C5%82o_Cardana



    Jeśli kolega stwierdził luzy na nich to chyba ich potrzebuje więc wymiana maglownicy nie pomoże jeśli ma luzy na nich

  6. #6
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    MIG25 sprzęgło to sprzęgło krzyżaka samego w sobie nie można nazwać sprzęgłem,
    sprzęgło cardana jest na odcinku zaraz pomiędzy pedałami hamulca i sprzęgła, i luzu na tym krzyżaku nie da sie wyeliminować dokręceniem bo jest to element prefabrykowany, luz leży pozostaje po stronie maglownicy, także albo się ją regeneruję albo trzeba z tym luzem żyć, innych krzyżaków oprócz sprzęgła nie ma i powie Ci to każdy szanujący się mechanik

  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    czarogo, wiem jak to wygląda:
    http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?p=124085#124086

    Więc dobrze , jeśli jest na tych połączeniach ( jak to zwał) luz to co wtedy Ciągle twierdzisz że to maglownica

  8. #8
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    MIG25 luz może być na krzyżakach ale nie da sie go wyeliminować, skoro na krzyżakach nie ma luzu, a luz istnieje nadal to pozostaje maglownica, ważne jest to próbuję Ci wyjaśnić ze luzu na sprzęgle cardana nie można zlikwidować, rozbierałem coś takiego także wiem jak to wygląda i z czym to się je

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    czarogo nie masz racji. Luz może wystepowac tak na maglownicy jak i na krzyzakach. Ja juz wymienilem 2 przekladnmie u siebie i juz troche wiem na temat ukladu kierowniczego w a3:/
    Jak jest luz w kierownicy latwo sprawdzic gdzie.
    Wyjmuje sie oslonke spod pedalow, tam widac ostatni krzyzak i ponizej niego ostatni walek ktory wchodzi w przekladnie. Starczy go zablokowac zeby nie mogl sie ruszyc i lekko kulkiem lewa prawa poroszac. jak bedzie luz to jest na krzyzakach, jak luz znikl to na przekladni.
    Co do krzyzakow das ie wymienic na 100%, tak jak krzyzaki na wale w plonozie:]

  10. #10
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    z tego co oglądałem u siebie długo i namiętnie to samych krzyżaków nie mogę wyjąc ponieważ czopy krzyżaka są wciśnięte w łożyska które są zespolone z drążkiem kierowniczym, a główny luz to jest zawsze na tych łożyskach wymiana kończy się rozebraniem całej kolumny, a chodzi mi o środki mało inwazyjne i nie rozbieranie " połowy samochodu", bo jak wiemy Polak wszystko potrafi rozebrać, a skoro potrafi to na forum nie powinny padać pytania czy to się da rozebrać,

    a propo poloneza to skoro audi ma drążek kierowniczy konstrukcyjnie identyczny jak poloneza to tak da się go wymienić, tak prosto jak żarówkę, ale jest trochę inaczej

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •