Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: błędy vag 00561 16500 problem

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieszczady
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny błędy vag 00561 16500 problem

    witam
    Po podłączeniu do vag mojego 1.8t wykazało mi 2 błędy:

    00561 ($0231):0e dopasowanie mieszanki granica adaptacji (add.) przekroczona

    16500 ($4074):A3 czujnik temperatury płynu chłodzącego -g62- Niewiarygodny sygnał


    Pierwszy Pan elektryk powiedział że pierwszy błąd oznacza zbyt bogatą mieszankę i zalecił sprawdzenie: sondy lambda, przepływomierza. Co do drugiego błędu mówił że trzeba będzie wymienić czujnik temperatury g62.

    Po kilku dniach pojechałem do innego diagnostyka który po skasowaniu błędów ponownie odczytał te same co pierwszy. Tyle tylko że w przypadku pierwszego błędu uznał że jest zbyt uboga mieszanka i nie ma nic z tym wspólnego sonda ani przepływomierz tylko zła jakość paliwa co jest informacją dla mnie sprzeczną do tego co twierdził pierwszy.
    Prosił bym kogoś kto się zna na tym o pomoc gdyż już sam nie mam pojęcia kogo słuchać a to co twierdzi ten drugi że wina tego błędu to zła jakość paliwa i że nic bieda się zrobić to chyba jakiś absurd.
    Dodam tylko że auto pali trochę ponad normę i ma czasami lekkie zamulenie.

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vanos2012
    sam nie mam pojęcia kogo słuchać a to co twierdzi ten drugi że wina tego błędu to zła jakość paliwa i że nic bieda się zrobić to chyba jakiś absurd.
    Dodam tylko że auto pali trochę ponad normę i ma czasami lekkie zamulenie.
    Niemożliwością jest to, że nie da się nic zrobić - zawsze się coś wymyśli

    Ale zacznijmy od drugiego błędu.
    Gdy masz VAG'a:
    - log 003 grupy Instruments,
    - log 007 grupy engine,

    Jak nie masz, sprawdź przewody i wtyczkę do czujnika G62.
    Jak jest wszystko ok no to koszty i trzeba wymienić czujnik.


    Pierwszy błąd. Zasadnicze pytanie, czy masz gaz?
    Jak tak to czy błąd jest na benzynie / na gazie / na benzynie i gazie?

    Jak nie masz gazu, no to pasuje sprawdzić sondę lambda, niestety tu już mniej pomogę bo nie wiem na których kanałach jest ona w vag'u.
    Do winy sondy pasuje też wyższe spalanie.


    Ale na forum możemy sobie tylko luźno pogadać, a bez logów nie zrobimy nic.
    Tak więc do dzieła. Czekamy na konkrety.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieszczady
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    najgorsze jest to że nie mam vaga. Z tym czujnikiem temp to jestem raczej pewny że padł bo czasami temp na zegarach przy rozgrzanym skacze na 70 st i znowu wraca na 90. Największy problem mam z tym pierwszym błędem bo także stawiam na sonde a jak pojechałem do elektryka by mi ją sprawdził to on twierdzi że to nie sonda i nie ma sensu jej sprawdzać, tak więc muszę chyba znaleźć kogoś innego kto się naprawdę na tym zna i będzie wiedział co zrobić co w moich terenach jest bardzo trudne o kogoś takiego.
    Mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć czy ten pierwszy błąd 00561 oznacza zbyt ubogą czy bogatą mieszankę w paliwo?? Ten elektryk twierdził że zbyt ubogą ale w aucie występują objawy tak jakby go zalewało czyli czasami śmierdzi niewypalonym paliwem i często strzela przy zmianie biegów z wydechu

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Skoro nie sprawdzi Ci gość sondy "bo to nie ma sensu" to radze zmienić mechanika.
    Bez vaga to prawdziwa loteria, mając przed oczami jedynie kod błędu trzeba sprawdzać wszystko po kolei.

    Na początek trzeba sprawdzić najłatwiejsze, czyli dolot powietrza. Sprawdź czy nie ma nieszczelności.
    Następnie przepływomierz: w dieslach możesz go odpiąć i autko będzie przymulone, a w benzynie niestety nie mam pojęcia (musisz popytać).

    Potem zostaje układ paliwowy, czyli trzeba sprawdzić pompę paliwa i wtryski.
    Skoro mówisz, że śmierdzi paliwem to może wtryski leją?

    Możliwości jest sporo, więc fajnie by było jakbyś znalazł kogoś z vagiem, pójdzie nam znacznie szybciej
    Widzę, że kolega jest z Bieszczad, jakby co to służę vag'iem w Rzeszowie.

  5. Podziękowania dla wrobelbiz za pomoc w problemie

    vanos2012 (09-12-11)

  6. #5

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieszczady
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ok dzięki za propozycje jak nie znajdę kogoś mądrego w moim rejonie to może się skusze na wycieczkę do Rzeszowa

  7. #6

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    witam. mam problem z a3. mianowicie chodzi o to ze od czasu do czasu wyskakuje mi w vagu blad 00561 mixture adaptation. mam zainstalowany zegar doładowania turbo i normalnie dobija ponad 0.6, a kiedy blad znowu wyskoczy na zadnym biegu nie przekracza 0.2 bara. po usunieciu bledu jest dobrze jakis czas i tak w kolko... czy wskazuje to na zawor n75? czy moze przeplywomierz? nie mam mozliwosci chwilowo zrobic logow dynamicznych. dodam ze kiedy blad wystapi zarowno na gazie jak i na benzynie cisnienie dobija do 0.2...

  8. #7

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    zrób logi na benzynie z bloku 2 7 13 25 i to samo na gazie .loguj oczywiscie po skasowaniu błedu .
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  9. #8

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    postaram sie to ogarnac jak najszybciej. a czy moge robic po dwa bloki naraz czy lepiej po jednym?

  10. #9

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    lepiej jak bedziesz robił pojedynczo ale jak zrobisz po 2 to tez nie bedzie zle .
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  11. #10

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    najwazniejsze. zapomnialem napisac jeszcze ze w vagu wyskoczyl mi tez raz blad 16514 sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1) brak osprzetu/ nie zwiazany ze sprzetem usunalem go ostatnio i dzis jak vagowalem to ten blad o sondzie nie wyskoczyl, byl tylko 00561

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •