Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: Błąd 16955 czujnik stopu

  1. #1
    swiezy91's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny Błąd 16955 czujnik stopu

    Witam. Mam problem z A3 1.9 TDI 1999r. Mianowicie zapaliła mi się kontrolka świec żarowych na desce. Po podpięciu pod VAGa wyskoczył błąd:

    16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal
    P0571 - 35-00 - -

    W kanale 6 w polu 2, gdy pedał hamulca nie jest naciśnięty VAG pokazuje 1 1 0
    natomiast po naciśnięciu pokazuje 1 1 1. Wszystkie światła stopu działają, bezpieczniki wszystkie ok, zmieniłem czujnik świateł stopu (oryginalny ASO) i ciągle to samo.
    Odczyt VAGa w kanale 6 pole 2 wskazywałby, że cały czas wciśnięty jest pedał sprzęgła, ale odłączyłem czujnik pedału sprzęgła, skasowałem błąd a odczyt się nie zmienił. Co jeszcze można sprawdzić i gdzie szukać przyczyny? Z góry dziękuję za rady. Pozdrawiam.

  2. #2
    pas5's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bern(Szwajcaria)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Red face Błąd 16955 - czujnik stopu - ciekawy przypadek

    Witam,

    Miałem problem z błędem 16955, o którym chciałbym napisać, ponieważ przypadek był bardzo ciekawy.

    Podczas jazdy po około 2-3min po odpaleniu zaświecała mi się kontrolka świeć żarowych - żółta spiralka.
    Sprawdziłem sobie VAGiem i zalogował się błąd 16955 - włącznik lampy stop złe działanie.

    Jak się objawiał ten błąd? A no tym, że świeciły mi się światła stopu "non stop", więc widać, że skoro świecą, to żarówki są sprawne.

    Więc co, szybka wymiana czujnika pedału hamowania. koszt 70pln oryginał, skasowanie błędu i jazda... a tu zonk...bo błąd znowu się pojawił.
    Oczywiście poczytałem, że czasami się zdarza, że nowe czujniki są wadliwe(trudno mi w to uwierzyć, ale ok) i zamieniłem w sklepie ten oryginalny na inny oryginalny.
    Wymieniłem na nowy i błąd w dalszym ciągu się pojawia!

    kurna..już się przygotowywałem do podjechania do elektryka samochodowego, w celu wymiany całej wiązki, aż tu mnie coś natknęło(pewnie bardziej kumaci by to sprawdzili na początku :] ).
    Przy wyłączonym samochodzie i wyciągniętym kluczyku, jak naciskam pedał hamulca, to STOP się świeci(tak być powinno), jednak piszczy też bzyczek sygnalizujący, że mam włączone jakieś światła, a nie miałem. Więc sprawdziłem po obu stronach żarówki stopu i co się okazało?
    Poniżej zdjęcia jednej z nich:




    Przy dobrym podejściu, cała naprawa mogłaby kosztować 2,50PLN, czyli tyle co nowa żarówka, a nie 70PLN, czyli tyle co nowy czujnik :] Tylko założyłem, że skoro wszystkie światła z tyłu świecą, to pewnie żarówki sprawne :]

    A STOP świecił mi się "non stop", NO BO W NASZYM KRAJU TRZEBA JEŹDZIĆ CIĄGLE NA ŚWIATŁACH i dlatego błąd pojawiał się podczas jazdy, kiedy miałem włączone światła.

    Niech mój los będzie dla was przestrogą..

    Pozdrawiam.
    A3 1.9 TDI ASZ - 170KM/385Nm

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dylaki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam ja też mam mały problem ze stopem świeci mi tylko ten środkowy stop na szybie a nie boczne i to od jakiegoś czasu żarówki dobre bezpiecznik dobry co może być mieżyłem miernikiem i prąd nie dochodzi do gniazda żarówki co może być prezyczyną jeszcze podkreślam reszte lamp mi wszytsko działa!!

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa wsch.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam..
    Ja z kolei przewaliłem spore kopaliny wuja Googla i coś chyba mi nie poszło w poszukiwaniach.
    U mnie padł czujnik.. zatem wymieniłem na drugi. Nie wiele trwała radość bo pojawił się błąd 16955 i migająca kontrolka świec żarowych. Błąd resetowałem już kilka razy ale i tak powraca prędzej czy później. Żarówki stopu zainstalowałem takie same z obu stron..
    Proszę o pomoc bo krew mnie zalewa na te miganie

  5. #5
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    na forum padła sugestia podmiany włącznika świateł/szukałeś?próbowałeś?

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa wsch.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    @klamamoto po prawdzie nie wymieniałem następnego włącznika bo tak myśląc na chłopski rozum to tylko zwykły stycznik.. :-/ Sam już nie wiem..

  7. #7
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    nie chodzi o czujnik stopu ale o włącznik główny świateł/podmiana to 50 sekund

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa wsch.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    O kurcze niestety nie.. Nie mam skad wziasc. Sry. za pytanie ale co ma ten wlacznik wspolnego z wlacznikiem swiatla stop ?

  9. #9
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stuf Pokaż post
    ...ale co ma ten wlacznik wspolnego z wlacznikiem swiatla stop ?
    jak już pisałem padła taka propozycja ale temat się uciął

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cześć,

    u mnie też pojawił się problem ze światłem stopu.

    Wczoraj zauważyłem, że nie świecą mi się obydwa światła stopu(na blędzie w klapie, podczas naciskania na hamulec zapalały się tylko 3 diody[ale tak mam od dawna]).
    Wymieniłem żarówkę w lewej lampie, naciskam stop i jest ok-lewa świeci. Wymieniam w prawej, naciskam stop i nie świeci nic-ani lampy ani blenda. Podmieniam do żarówki poprzedniej i dalej ciemno.

    Od tego momentu jak nacisnę mocno hamulec to zapala się kontrolka ESP, zaznaczam, że zapala się tylko jak wcisnę hamulec mocno. Gaśnie po ponownym uruchomieniu auta Podłączyłem auto pod kompa i w esp pokazało błąd 01435 Break Pressure Sensor 1(G201).


    Dziś po ok 10 sekundach jazdy dodatkowo pojawia się migająca kontrolka świec żarowych. Podłączyłem pod kompa i w silniku wywaliło błąd 16955 Break Switch(F) Implansible Signal P0571

    Wymieniłem czujnik stopu nad pedałem ale niestety żadnego rezultatu, aaaa i żarówki różne też próbowałem.


    Z góry dziękuję za podpowiedzi co by to mogło być?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •