Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Błąd 16955 czujnik stopu

  1. #11

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Pas5 zdjecia ktore dodales nie dzialaja wiec mam prosbe,napisz co bylo przyczyna.Mam dokladnie ten sam problem.Pozdrawiam.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ponawiam moje pytanie.

  3. #13

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Problem ze światlami stop A3 8P

    Witam. W audi a3 8p 2004 mały grill Mam problem ze światłami stop po przekręceniu kluczyka świeca się światla stop i nie gasną do póki nie wyłącze zapłonu i miga kontrolka Od świec . Pierwsze co zrobiłem sprawdziłem zarówki w tylnych lampach i wszystkie świecą,drugie co zrobiłem to sprawdziłem bezpieczniki też okej, Wymieniłem Czujnik przy pedale hamulca,odłączyłem moduł od wiązki haka i nadal to samo. Gdy jest wyłączony zapłon to stop działa normalnie,a gdy tylko przekręce kluczyk to swieci się non stop. Miał ktoś taki przypadek?

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chrzanów
    Auto
    A3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    witam..
    Panowie mam ten sam problem co koledzy
    przy hamowaniu zauważyłem ze zaczyna mi migać kontrolka świec.
    Jesli chodzi o czas to rożnie ona świeci raz minute a innym razem do wyłączenia zapłonu.
    Widze ze temat ucichł moze jakieś dalsze sugestie?

    vagcom - Błąd 16955 występuje (sprawdzałem)

    pozdrawiam.

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem z hamulcem komputer wywala bład

    Witam
    mam problem hamulcowy a mianowicie: pokazał mi się błąd 16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal myślałem że to problem z czujnikiem tym pod pedałem hamulca ale nie, na forum ktoś pisał że miał ten błąd jak żarówki były już mocno wysłużone ale wymieniłem a błąd pozostał, czasami spiralka przestaje mrugać potem znowu się zapala. zauważyłem że jak wcisnę mocno pedał hamulca i przytrzymam pedał powolutku się wciska no i pytanie czy według was to pompa hamulca jest do wymiany? wymieniłem płyn hamulcowy bo pewnie miał sporo lat ale jest dalej tak samo. a i dodam że hamulce działają raczej normalnie przy codziennej jeździe.
    pozdrawiam

  6. #16
    St4chu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi RS3 2011
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.5 TFSI - CEPA (340 KM)
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny Problem z czujnikiem śiwatła stop

    Witam wszystkich bardzo serdecznie mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Jakis czas temu sprowadziłem rs3 z 2011 roku delikatnie strzelone XD. okazało sie że cały czas świeci światłami stop biegi można przełączać bez wciskania pedału hamulca i odpala bez wciskania hamulca. W sterowniku sprawdzałem bloki pomiarowe pedał nie jest wciśnięty. zabrałem się za wymianę czujnika który jest na pompie w komorze silnika. Po wymianie okazało się że jest bez zmian co jakiś czas w sterowniku silnika pokazuje się błąd czujnika. Bezpiecznik nr 2 sprawdzony jest ok. wygląda jak by sterownik włączył stop - pedał hamulca na stałe żeby można było biegi zmieniać. Przyjrzałem się instalacji czujnika wygląda na zdrową jednak coś nie gra. Ktoś może coś poradzić co pominąłem ?


    Problem znaleziony :
    z czujnika stopu idzie przewód na bezpiecznik 39 w komorze silnika okazało się że tam ktoś grzebał nie umiejętnie zamknął skrzynkę i zagiął jeden z pinów ... dało się wyprostować stop już działa
    Ostatnio edytowany przez St4chu - 09-04-20 o 22:42

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam. Wymieniłem czujnik świateł stop na nowy zielony ponoć oryginalny z napisem VW. Po założeniu zauważyłem że nie siedzi on sztywno w tym gnieździe. Moje pytanie czy tak ma być? Najgorsze to że nie mogę go zdjąć a nie chce mocno przekręcać żeby nie pękł. Póki co stopy działają ok. Poprzedni czujnik siedział na sztywno oraz dał się zdjac i założyć bez żadnego problemu po delikatnym przekręceniu. A tego nowego za Chiny nie mogę zdjąć a nie wiem czy przez ten luz dobrze go założyłem. Ma ktoś może ten zielony czujnik i mógłby sprawdzić czy u niego siedzi na sztywno? A3 8L 1.6 BFQ. Czujnik 4 pinowy.

  8. #18

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny Błąd czujnika stopu 16955, w VAGu w bloku 6 silnika 110, zamiast 000

    Panowie i oczywiście Panie jeśli są na forum, od jakiegoś czasu mam problem z A3 1.9 TDI 2000r. ALH. Miga mi kontrolka świec żarowych (~20s po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu, po wykasowaniu błędu w VAGu problem za chwilę powraca). VAG pokazuje błąd:

    16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal
    P0571 - 35-00 - -
    pl:
    16955 - Przełącznik świateł hamowania (F)
    P0571 - 35-10 - usterka w obwodzie - Sporadyczny

    W bloku 6 silnika w polu 2, gdy ani pedał hamulca ani sprzęgła nie są naciśnięte, VAG pokazuje 110, natomiast po naciśnięciu pedału hamulca pokazuje 111. Tzn. 2 pierwsze wartość zawsze są równe 1 niezależnie czy pedał sprzęgła czy hamulca jest wciśnięty czy też nie. Więc problem podobny do tego z pierwszego postu z tego wątku. Światła stopu działają, bezpieczniki są ok. Wymieniłem dzisiaj oba czujniki (sprzęgła i hamulca) i dalej pierwsza i druga wartość jest zawsze 1.. zamiast 0, gdy pedał sprzęgła lub hamulca nie są wcisnięte. Co prawda założyłem używki, bo moje reanimowałem i stwierdziłem, że nie bardzo ma się tam co zepsuć, ale chciałem sprawdzić z innymi i nie wierzę, że z oboma nowymi-starymi czujnikami byłby ten sam problem, co z oboma starymi... Jakieś pomysły, co mógłbym tutaj jeszcze sprawdzić?

    EDIT:
    W końcu udało mi się znaleźć problem.. Głupia sprawa.. bo winny okazał się bezpiecznik.. Opis bezpieczników z tego forum wskazuje w kilku pozycjach ogólnie na 'sterowanie silnikiem', stąd też początkowo nie przejrzałem wszystkich.. bo nie widziałem, aby któryś był od przełącznika pedału hamulca czy też sprzęgła. Okazało się jednak, że bezpiecznik numer 43 (https://bezpieczniki.net/audi-a3-i-s3-8l-1996-2003-schemat-bezpieczniki-fuse-box-diagram/) odpowiada właśnie za obwód informujący kompa o wciśnięciu pedału hamulca lub sprzęgła.. I ten bezpiecznik miałem przepalony.. Zostawiam to tutaj w razie, gdyby ktoś miał podobny problem.
    Ostatnio edytowany przez sylwekm94 - 03-04-21 o 20:28

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •