Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Za mało paliwa

  1. #1
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny Za mało paliwa

    Witam. Proszę o radę. Mam agu ze sprężarką k03-58, wtryski 320, silikonowy tip, fmic, wolny przelot. Wrócilem dziś od tunera. Auto wyplulo 229ps i 317 nm. Ale Pan stwierdził ze brakuje paliwa i pompa niedomaga. Żebym wymienił i wrócił na korekte. I tu mam pytanie. Czy faktycznie niedomaga, czy poprostu przy seryjnej pompie te wtryski nie dają rady. Czy kupić pompe czy zmienić na wieksze wtryski a może najprosciej obniżyć moc i afr wróci do normy

  2. #2
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Jeżeli pompe masz sprawną to daje rade. Gardłem są wtryski które musisz wymienić ewentualnie tańsza opcja to zmienić regulator na 4barowy. Osobiście polecam zmiane wtrysków. Używki naprawde nie są drogie.

  3. #3
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    moim zdaniem pompa nie wyrobi przy tej mocy. i założenie 4 barowego regulatora przy 3 barowej pompie nie ma sensu bo pompa nie napompuje więcej jak 3 bary.
    w każdym razie wtryski też już są raczej na granicy możliwości. zwiększajać jeszcze bardziej czas wtrysku mogłbyś przepalić w nich cewki bo nie zdążyłałyby się schłodzić.
    także pomysl o pompie od esy albo walbro i 4 barowym wtryskiwaczu jeśli chcesz podciągać moc lub o samej pompie jesli moc Cie satysfakcjonuje.

  4. #4
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kolego Sensej właśnie miałem się do Ciebie zwrócić. Ponieważ moc mnie satysfakcjonuje nawet mógłbym zrezygnować z kilku KM ale wymiana pompy mnie i tak nie ominie i w związku z tym chciałbym wymienić ją na zalecaną przez tunera pompę Walbro. Ale tu się pojawia pytanie: jaki model za w miarę rozsądne pieniądze pasuje do A3 ośki. Szukam i szukam i znaleźć nie mogę a czas nagli. Jeśli ktoś wymieniał pompę na Walbro proszę o pomoc.

  5. #5
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    do ośki z walbro nie ma żadnego problemu. ja mam u siebie założoną walbro 255 GSS 307 o ile dobrze pamiętam. ale wymiary wszystkich są takie same więc nie ma problemu. w zestawie dostajesz specjalnego kondona na pompe dzieki ktoremu pasuje w ori koszyk.
    ale ciekaw jestem jakie masz teraz EGT jesli pompa nie wyrabia przy maks obciążeniu bo może być troszkę za wysokie do bezpiecznej jazdy...

  6. #6
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Niestety nie dorobiłem się jeszcze wskaźnika egt ale tuner mówił że afr jest za ubogie i żeby nie szarżować na razie. Tak od 5500 może robić się za gorąco. Co do pompy to potrzebuję ją przed weekendem żeby ją założyć i jeszcze przed świętami zestroić. Jest dostępna od zaraz Walbro gss341. Mam nadzieję że będzie git. Czy oprócz pompy potrzebuję coś jeszcze wymienić? No i jeszcze jedno, czy po wymianie auto nie będzie jakoś wariować?

  7. #7
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    będzie git, aż za dużo nawet egt musi pięknie rosnąć więc dobrze Ci powiedział żebyś nie szarżował chociaż dziwi mnie że oddał Ci samochod zestrojony na tej pompie. auto napewno nie będzie głupiało ale ciężko powiedzieć jak go wystroił "na górze" czy przewidział jakie będzie afr jak zmienisz pompe?

  8. #8
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Pompa zamówiona i na jutro ma być. Więc kolejny weekend trzeba poświęcić na pracę w garażu. Zobaczymy co z tego wyniknie. Następny post będzie już w dziale "wykresy" Sensej dzięki za zainteresowanie. Temat można zamknąć.

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U kogo robisz strojenie takiego setupu i ile cie to kosztuje . Jesli możesz to napisz tu bądz na pw jesli nie chcesz na ogolnym.
    Pozdr.

  10. #10
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Witam ponownie. Proszę o info czy przy wtryskach 06a906031BA, pompie paliwa Walbro 255l/h można bez wahania założyć regulator paliwa 4bar. I w jakich silnikach były montowane takowe.

    Już wiem że regulatory 4barowe montowane były w większości silników oprócz 1.8t. Ale czy zakładać regulator czy jednak większe wtryski.
    Ostatnio edytowany przez respect2 - 09-02-12 o 19:36

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •