Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: Za mało paliwa

  1. #11

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard gd
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam podepnę się pod temat. Jakie macie czasy wtrysku w modzonych autach i przy jakich wtryskach.Jestem po wstępnym programie turbo 03-052 pompuje 1.05 bara wtryski saab 350 cc i wtryski chodzą jak w serii 16,32 ms.Nie wiem czy nie jest za ubogo, według sondy(seryjna wąskopasmowa) przy logach jest bogato cały czas w rejonie 0,9v. Auto nie było jeszcze strojone na afr dlatego zastanawia mnie ten krótki czas wtrysku.Czy w ogóle po wąskopasmowej sondzie można coś ocenić

  2. #12
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    marasss2 Co do czasów otwarcia nie pomogę, bo nie wiem . A możesz napisać jakie dokładnie masz wtryski? Czy szare krótkie o numerze 0280155830?

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard gd
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wtryski mam z saaba chyba 2,3 turbo czerwone pasują p&p a nr to o ile się nie mylę 0 280 150 431

  4. #14
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    18ms to jest maks jaki moze byc. Jesli masz 16 i Ci zalewa go to dobrze ale lekko bym dawke zubozyl na Twoim miejscu albo zaplon podciagnal

  5. #15
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Pytanie do ludzi którzy ogarniają temat układu paliwowego. Czy jeśli mam założone wtryski które oryginalnie pracowały na 3.8 barach pod regulator paliwa 3 barowy przy doładowaniu 1.2 bara i pompie paliwa walbro 255l/h 5,2 bara, czy nie będą za słabo rozpylać? Drugie pytanie: czy do takiego zestawu bez problemu i jakichkolwiek przeciwwskazań mogę założyć regulator 4 barowy żeby wtryski pracowały prawie jak fabryka chciała? Czy nie zagraża to pompie i czy to ma sens? Oczywiście później strojenie.

  6. #16
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    pompie to nie zagraża ponieważ ona jest przystosowana do ciśnienia do 5,5bara (to nie oznacza że tyle pompuje, kwestia kryzy którą w tym układzie wywołuje regulator ciśnienia), szybciej wtryskom mozna zrobić krzywdę zmieniając ciśnienie ale w Twoim przypadku nic się im nie stanie bo wlasnie do takiego ciśnienia są przystosowane.
    jeżdząc na 3 barowym regulatorze bez zmiany mapy paliwa możesz stopić tłoki, wtryskiwacze rozpylać paliwo bedą podobnie jednak w mniejszej ilości.

  7. Podziękowania dla Sensej za pomoc w problemie

    respect2 (23-05-12)

  8. #17
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ok. Dzięki za pomoc. Wtryski zmienione z 320 na 350 przy 3 barach ale będzie 4 bary bo skoro przy tylu pracowały ( 3.8 ) to niech tyle mają. Więc jest więcej paliwa niż potrzeba i będzie jeszcze więcej czyli nic złego nie powinno się dziać. A może przybędzie kilka ps'ów po zestrojeniu.

  9. #18
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu a potrzebuję opinii. Czy jeśli wskazania przepływki przy 5000 obr. wcześniej wynosiły 170mg/s a teraz 145 czy to oznacza że kończy się przepływomierz? A może sprężarka. Błędów nie ma. Jeszcze jeżdżę na większych wtryskach bez korekcji ECU ale to chyba nie gra roli? Proszę o podpowiedzi.

  10. #19
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Domyślam się, że najłatwiej jest podmienić przepływkę i zrobić logi. W takim razie czy jest jakiś posiadacz AGU z okolic Tarnowa, Żabna, Dąbrowy Tarn. który byłby tak uprzejmy i zgodził się na chwilową podmiankę przepływomierza? nr fabryczny 0280 217 117.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •