Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 34 z 34

Temat: Stuki Z Tyłu. Coś Stuka Stuka Stuka

  1. #31

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.2 TFSI - CJZA (105 KM)

    Domyślny Głuche pojedyncze "puknięcie" w tylnej części samochodu podczas nierówności

    Siema,
    na wstępie przyznaję się, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o motoryzacje. Próbuje zrobić mały research odnośnie mojego problemu:

    SAMOCHÓD: AUDI A3 8P 2012r
    PROBLEM: słyszę głuche pojedyncze "puknięcie": w tylnej części samochodu. Wydaję mi się, że pochodzi z wewnątrz a nie wynika z uderzenia w podwozie. zawsze taki sam dźwięk
    KIEDY: podczas wjeżdżania np. na leżącego policjanta przy ciut za dużej prędkości(albo inna nierówność np. wjazd do garażu)

    Robiłem ostatnio przegląd samochodu i powiedzieli mi, że w kwestii zawieszenia nie ma kompletnie zastrzeżeń.
    Opowiedziałem o problemie i zasugerowali, że może coś z wydechem albo może to być związane z automatyczną skrzynią biegów.

    Macie może jakieś pomysły z czego może wynikać ten "dźwięk"?

    z góry dzięki za pomoc

  2. #32

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez crrr Pokaż post
    Siema,
    na wstępie przyznaję się, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o motoryzacje. Próbuje zrobić mały research odnośnie mojego problemu:

    SAMOCHÓD: AUDI A3 8P 2012r
    PROBLEM: słyszę głuche pojedyncze "puknięcie": w tylnej części samochodu. Wydaję mi się, że pochodzi z wewnątrz a nie wynika z uderzenia w podwozie. zawsze taki sam dźwięk
    KIEDY: podczas wjeżdżania np. na leżącego policjanta przy ciut za dużej prędkości(albo inna nierówność np. wjazd do garażu)

    Robiłem ostatnio przegląd samochodu i powiedzieli mi, że w kwestii zawieszenia nie ma kompletnie zastrzeżeń.
    Opowiedziałem o problemie i zasugerowali, że może coś z wydechem albo może to być związane z automatyczną skrzynią biegów.

    Macie może jakieś pomysły z czego może wynikać ten "dźwięk"?

    z góry dzięki za pomoc
    Jeśli miałaby to być skrzynia biegów czy coś innego związanego z napędem to stuk byłby słyszalny w tym samym momencie np. przyspieszanie albo puszczenie gazu .
    Ja bym po podanych objawach obstawiał wydech. Złap tłumik za końcówkę (tylko uwaga bo gorący) i pomachaj nim energicznie w każdą stronę. Jak jest wszystko ok i nie masz siły Pudziana to nic nie urwiesz. Jak będzie stukać to masz odpowiedź.
    Może jeszcze coś w bagażniku się przewraca.
    Mi kiedyś klamra od tylnego pasa bezpieczeństwa stukała o plastik i też szukałem jakichś cudów

    Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A nie "chlupie" Ci paliwo w baku? Problem powszechnie znany w A4 B6/B7 a i w A3 8P się zdarza

  4. #34

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A3 8PA
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLP
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Amortyzatory tylne - zbyt małe obciążenie?

    Witam, zmieniłem amortyzatory z tyłu z oryginalnych na Bilstein 19-127439, zostawiłem stare sprężyny bo są w bardzo dobrym stanie.
    Podczas jazdy po dziurach gdy nikt nie siedzi z tyłu na kanapie to słychać jakby odbijanie amortyzatorów, gdy jest dociążony to nie słychać nic.
    Co można zrobić żeby to wyeliminować?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •