Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 34

Temat: Stuki Z Tyłu. Coś Stuka Stuka Stuka

  1. #21
    batchko's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kuj-pom
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny Zawieszenie tył S3 Sportback

    Witam nie mogłem nic poszukać wiec zapytam wprost, od jakiego czasu stuka mi coś w tyle sytuacja jest o tyle dziwna że tylko wtedy jak jest mokro na drodze jak sucho jest spokoj, wymienilem silentbloki, czy jak to sie pisze, nowe amorki w tyle i nadal kupa , byłem na stacjach diagnostycznych wszystko jest niby sztywne i ok. Dodam jeszcze że jak auto tyłem załapie jakiś piasek np który jest na drodze zaczyna "myszkować" tylne koło- latać dupa . Wymieniłem bym co trzeba ale nie wiem co wiec może ktoś z was spotkał się z czymś takim . Pacjent S3 Sportback

  2. #22
    QbaD98's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dbc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Witam podpinam sie pod temat, cos stuka mi w okolicach tylniego prawego koła/bagażnika. Stukanie słychać na postoju, przy wyłączonym zapłonie. Stukanie nie jest systenmatyczne, pojawia sie stuka a potem chwila spokoju i od nowa. Nie ma reguły. Bardzo dobrze słychac stukanie w bagazniku, i dlatego pomyślałem o module komfortu który z tego co wiem jest tam umieszczony. Oczywiscie warto dodać ze stukanie zaczęło się pojawiać po wymianie zawieszenia, lecz moim zdaniem nie jst to raczej "cykanie" mechaniczne. Dla zobrazowania tego przesyłem filmik, mam nadzieje ze ktoś będzie znał odpowiedz na to pytanie ponieważ nie daje mi to spokoju. Pozdrawiam

  3. #23

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    A jaka jest konsekwencja usuniecia całkowicie tych plastikowych osłon wachacza z tyłu?

  4. #24
    xSnax's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Stukanie w tylnej części auta

    Siemka gdy jadę autem to na nierównościach coś mi strzela z tyłu tak jakby w podsufitce takie metaliczne stukanie. W podsufitce z tyłu czasem nie ma antenki jakiejś czy coś ? Taki dźwięk jak by jakaś antenka tak stukała no sam nie wiem. Wie ktoś co to może być ?

  5. #25
    voytek's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xSnax Pokaż post
    Siemka gdy jadę autem to na nierównościach coś mi strzela z tyłu tak jakby w podsufitce takie metaliczne stukanie. W podsufitce z tyłu czasem nie ma antenki jakiejś czy coś ? Taki dźwięk jak by jakaś antenka tak stukała no sam nie wiem. Wie ktoś co to może być ?
    a robiłeś coś w tamtych okolicach ostatnio ?

  6. #26
    xSnax's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez voytek Pokaż post
    a robiłeś coś w tamtych okolicach ostatnio ?
    Właśnie nic nie robiłem ale moze Janusz sie dobierał do tamtych okolic i cos robił pasowało by podsufitke ściągnąć żeby zobaczyć co tak stuka

  7. #27
    Piotrekrot's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Głuchy stuk w okolicy tylnej lewej lampy przy wymijaniu

    Witam,
    mam problem z dziwnym głuchym dźwiękiem przy wymijaniu przy aut jadących z naprzeciwka. Dźwięk występuje przy prędkościach ok. 70+ km/h i wydobywa się z okolic lewej strony w bagażniku. Tak jakby w momencie wymijania powietrze zaciągało jakiś element i on wydaje dźwięk przypominający wciskanie pustej butelki plastikowej.
    Myslalem, ze to tylna lewa lampa, która miała lekki luz i wymieniłem w niej gumowe zatrzaski w które wciskana jest lampa. Luz zniwelowalem ale dźwięk przy wymijaniu nadal występuje.
    Może to być np. luźny subofer ? Nie mam pojęcia ale muszę przyznać ze dźwięk jest naprawdę bardzo denerwujacy.
    Czy ktoś z was miał podobny problem?
    A3 3D 2011r

  8. #28
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Z lewej strony auta pod tylnym zderzakiem masz kratkę wentylacyjną może z nią coś nie tak

  9. #29
    Piotrekrot's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Panowie czy po zdemontowaniu nadkola jestem w stanie dojść do kratki wentylacyjnej bagażnika i ja zdemontować ?
    Ostatnio edytowany przez Piotrekrot - 09-07-19 o 21:22

  10. #30
    Piotrekrot's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Głuchy odgłos uderzającego powietrza podczas wymijania pojazdów

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    Z lewej strony auta pod tylnym zderzakiem masz kratkę wentylacyjną może z nią coś nie tak
    nie cytuje się całego posta bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada się stosując cytowanie selektywne bez zdjęć i filmów
    Witam,
    panowie pomóżcie, ponieważ do dnia dzisiejszego problem występuje. Opisze co zrobiłem w tym czasie. Pierwsza rzeczą jaka zrobiłem to wymiana nadkola, bo myślałem ze może końcówka nadkola ugina się od potwierdza i taki dźwięk wydaje - nie pomogło. Druga rzecz to zająłem się kratkami wentylacyjnymi. Najpierw wyjąłem ze strony lewej. W takim wariancie słyszałem stuki ale po stronie prawej. Następnie wyjąłem obie kratki wentylacyjne i stuki powietrza ustały. Stwierdziłem, ze mam coś jest z tymi kratkami mimo ze wizualnie wyglądają dobrze, nic nie jest połamane itd. Postanowiłem ze trzeba je wymienić. Kupiłem 2 używki założyłem i znowu ten dźwięk. W tym momencie już nie wiem czy kupić 2 nowe i sprawdzić ? Chociaż wg mnie kratki nie są przyczyna mino ze bez nich jest cisza, ale nie wierze ze te kratki które zamówiłem tez są wadliwe... czy są w nadkolu jeszcze jakieś części które pod wpływem uderzenia powietrza przy większych prędkościach mogą powodować takie uderzeni powietrza słyszalne przy nadkolu?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 25-07-20 o 17:08

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •