Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Renowacja dekielków

  1. #1
    danio202's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny Renowacja dekielków

    Witam

    Mam bardzo zniszczone felgi, ale najgorzej wyglądały dekielki/kołpaki i postanowiłem cos z tym zrobić..
    Użyłem:
    - małe nożyczki
    - śrubokręt
    - papier ścierny 500
    - rozpuszczalnik
    - farba "śnieżka" w sprayu kolor aluminium

    Przed



    pierścień i logo są wciśnięte na zatrzask


    pierścień zszedł łatwo przy pomocy śrubokręta ale z logo bardzo się namęczyłem, musiałem dociąć jeden narożnik z każdego zatrzasku logo aby je zdjąć (linię cięcia zaznaczyłem na zdjęciu)


    papierem ściernym mocno namoczonym starłem farbę z dekielka


    następnie dokładnie odtłuściłem powierzchnie rozpuszczalnikiem i pomalowałem cienką warstwę


    następnie jeszcze 2 warstwy, 24h schnięcia i montaż..


    Myślałem jeszcze o warstwie bezbarwnej ale zbyt śmierdziało w domu..
    Dekielki testowałem prze miesiąc i nic się nie dzieje, nawet na myjni bezdotykowej.

    Instrukcja może zbyt dokładna ale mam nadzieje że pomocna.
    Każdemu polecam ponieważ efekt jest świetny.

    PS: mam srebrne auto wiec malowałem na srebrno ale już mnie kusiła czerń.. a można przecież na każdy kolor..

  2. #2
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Witam.

    Chciałem dodać iż naprawdę warto zrobić renowacje dekielków jak polecił kolega Danio202, z tym że ja zdecydowanie polecam na koniec nałożyć klar gdyż zmienia bardzo dużo efekt wykonania dekielka i zbliża go bardzo do połysku felg.
    Zastosowałem się do instrukcji podanych przez Danio202, poniżej fotorelacja z wykonanych czynności.

    1. przygotowanie dekielków do starcia lakieru po uprzednim demontażu elementów chromowanych




    2. następnie przygotowanie materiałów potrzebnych do starcia farby, oczyszczenia, malowania oraz połysku :
    - papier wodny o gramaturze 500 (dobrze namoczony - polecam ciepłą wodę)
    - podkład do elementów plastykowych - polipropylenowych - po1515
    - farba akrylowa MOTIP ( na felgi ) - kolor wg upodobania - najlepiej dopasować z dekielkiem w ręce
    - lakier bezbarwny połysk TROTON






    3. Następnie zrobiłem nakładanie kolejno warst :
    - 1warstwa podkładu do elementów plastykowych - polipropylenowych - po1515 nałożona za pomocą pędzelka małego gąbkowego
    - 4 warstwy - farby akrylowej MOTIP ( na felgi ) - malowałem w odstępach 1 doby każda warstwa, ale jak komuś się śpieszy to może to zrobić dużo wcześniej po dokładnym stwardnieniu farby
    - 2 warstwy lakieru bezbarwnego z połyskiem TROTON - 1 doba na warstwę

    4. w między czasie nakładania kolejnych warst, elementy chromowane plastykowe wziąłem do domu i bardzo dokładnie umyłem w ciepłej wodzie z mydłem, a następnie przepolerowałem czystą ściereczką z mokro-fibry :





    5. Następnie po wykonanych czynnościach malowania i zlożenia całości do kupy oto efekt finalny :




    Od razu przepraszam za jakość zdjęć - wykonana telefonem. Zdjęcia nie oddają wykonania pracy w rzeczywistości zatem polecam zrobić ten zabieg odnowy - efekt jest świetny

    ps. dzięki DANIO202 za pomysł

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •