Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: oc wygasło a umowa kupma-sprzedaży

  1. #1
    zradek1's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj.Pomorskie/pow.Pucki/gm.Krokowa/Łętowice
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny oc wygasło a umowa kupma-sprzedaży

    Witam
    Dzisiaj skończył mi się termin ważności OC . Samochód sprzedaje w środę za tydzień . Czy jak na umowie kupna-sprzedaży będzie data np. 20 jeden dzień przed wygaśnięciem ubezpieczenia. Myślicie że ubezpieczyciel to przyjmie 29 grudnia. Nie dając mi żadnej kary. OC mam w HDI
    TYLKO AUDI

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ktoś zapłaci 2k euro przynajmniej taką informację usłyszałem w urzędzie komunikacji jak kupiłem swój samochód i brakowało mi dokumentów do rejestracji, a auto traciło ważność OC za 6 dni. Dlatego szybko ubezpieczyłem żeby nie mieć problemów. W Twoim wypadku wygląda to tak że jak sprzedasz auto i ktoś da się zrobić na takie coś co właśnie napisałeś, to on zapłaci karę, że nie ubezpieczył auta. Jeśli jednak sprzedasz w środę 28 grudnia i będzie data 28 grudnia, to wystarczy że w pierwszy możliwy dzień roboczy nowy właściciel ubezpieczy auto i wtedy karę nadal Ty płacisz. Ja to widzę tak, z urzędami nie wygrasz i jak mają Ci dowalić 2k euro to się chyba nie opłaca. Zapłać ubezpieczenie za kolejny rok, a jak ktoś kupi i przerejestruje to oddadzą Ci kasę za pozostałe dni. Jak zrobisz przerwę w ubezpieczeniu to może Ci się to baaardzo nie opłacić (jak walniesz fałszywą datę w umowie i nowy właściciel będzie miał przez to kłopoty to też nie wiadomo jak zareaguje). Pozdro

    Edit1: aha i kary nie nałoży na Ciebie ubezpieczyciel (on nie ma nic do tego) tylko urząd komunikacji zgodnie z prawem europejskim za przerwę w ubezpieczeniu OC. Skoro wiedziałeś że braknie Ci tych kilku dni to trzeba było iść do ubezpieczyciela i zawiesić ubezpieczeni (np. na planowany remont), wtedy wszystko jest ok tylko nie można autem jeździć.
    Ostatnio edytowany przez kierowiec - 21-12-11 o 22:00

  3. #3
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    zradek1
    radze ci wykupic oc i dopiero sprzedac auto bo napytasz sobie sporej biedy idz do swojego ubezpieczyciela to ci otworzy oczy na swiat a tu masz linka rozjasni ci sie w glowie

    http://forumprawne.org/ubezpieczenia...cy-oc-ppm.html

    a jak nie to wpisz sobie w wujka gógle
    "kupno samochodu bez ważnego oc kary"
    "sprzedaż samochodu bez ważnego oc kary"

    otwórz linka z forum prawnego to sie dowiesz sporo
    możesz mi ładnie kliknąć pomógł
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  4. Podziękowania dla OFFCA za pomoc w problemie

    zradek1 (22-12-11)

  5. #4
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mozesz przeciez wykupic ubezpieczenie i zaplacic za 1 kwartal tylko lub za pol roku. Oc jest zbywane razem z autem wiec niewypowiedziane bedzie spoczywac na nowym wlascicielu tak jak kolejne czesci platnosci.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  6. Podziękowania dla LeoRulez za pomoc w problemie

    zradek1 (22-12-11)

  7. #5
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zradek1 Pokaż post
    Dzisiaj skończył mi się termin ważności OC
    Jeżeli nie wypowiedziałeś umowy ubezpieczenia to przedłużyła się sama z mocy prawa. Spodziewaj się w niedługim czasie informacji od ubezpieczyciela, że trzeba uiścić składkę za OC a poza tym proponuję poczytać ustawę o OC pojazdów mechanicznych.

  8. Podziękowania dla kuba84 za pomoc w problemie

    zradek1 (22-12-11)

  9. #6
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zradek1 Pokaż post
    Witam
    Dzisiaj skończył mi się termin ważności OC . Samochód sprzedaje w środę za tydzień . Czy jak na umowie kupna-sprzedaży będzie data np. 20 jeden dzień przed wygaśnięciem ubezpieczenia. Myślicie że ubezpieczyciel to przyjmie 29 grudnia. Nie dając mi żadnej kary. OC mam w HDI

    Kuba dobrze pisze


    Moim zdaniem z Twojej strony to przejdzie (masz 30 dni na zgłoszenie sprzedaży auta), a teoretycznie sprzedałeś go z ważnym OC, ale przyszły właściciel będzie miał problem, bo będzie przerwa...

    Najlepsza opcja to dogadaj się z kupującym, niech Ci dorzuci i opłać OC.

    P.S. Jak kupowałem Fryderyka, to nie miał OC, napisałem to na umowie kupna-sprzedaży i tego samego dnia ubezpieczyłem. Mi nic nie zrobili, ale poprzedni właściciel miał podobno schody.

  10. Podziękowania dla włodek za pomoc w problemie

    zradek1 (22-12-11)

  11. #7

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuba84 Pokaż post
    Jeżeli nie wypowiedziałeś umowy ubezpieczenia to przedłużyła się sama z mocy prawa. Spodziewaj się w niedługim czasie informacji od ubezpieczyciela, że trzeba uiścić składkę za OC a poza tym proponuję poczytać ustawę o OC pojazdów mechanicznych.
    Dokładnie tak, i zapłać żeby mieć spokój. Jak nowy właściciel przerejestruje auto to dostaniesz zwrot za niewykorzystane dni ubezpieczenia. Jeśli jednak wypowiedziałeś ubezpieczenie to ja przynajmniej nic nie doradzę. Pozdro

  12. Podziękowania dla kierowiec za pomoc w problemie

    zradek1 (22-12-11)

  13. #8
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jak ja sprzedawałem auto to do końca ubezpieczenia było 7 dni. Pytałem w ubezpieczalni jak to wygląda i pani uświadomiła mi że sprzedający musi zapewnić nabywcy 30 dni ubezpieczenia ( okres na przerejestrowanie). I teraz - jesli nabywca zdecyduje się kontynuować ubezpieczxenie w tej samej firmie to opłaci składkę i jest szansa że ubezpieczyciel nie będzie się domagał zapłaty w moim przypadku za te 23 dni. Natomiast jeśli nabywca zrezygnuje z mojej ubezpieczalni i przeniesie się do innej to za te 23 dni będzie trzeba zapłacić.
    W twoim przypadku jest podobnie. Ty sprzedajesz auto jeszcze ubezpieczone i nic cie to nie interesuje najwyżej zapłacisz ubezpieczenie na 30 dni. Gdy kupujący będzie kontynuował w HDI to też nie powinien mieć problemów.
    Wiedz tylko że fałszowanie dokumentów w tym przypadku (umowy kupna - sprzedaży) jest karane.
    Ostatnio edytowany przez Stacho - 22-12-11 o 08:38

  14. Podziękowania dla Stacho za pomoc w problemie

    zradek1 (22-12-11)

  15. #9
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kierowiec Pokaż post
    Dokładnie tak, i zapłać żeby mieć spokój. Jak nowy właściciel przerejestruje auto to dostaniesz zwrot za niewykorzystane dni ubezpieczenia. Jeśli jednak wypowiedziałeś ubezpieczenie to ja przynajmniej nic nie doradzę. Pozdro
    Pod warunkiem że nowy nabywca auta wypowie dotychczasowe ubezpieczenie i nabędzie nowe.Mi się ostatnio tak udało i dostałem zwrot za pół roku heh

    A co do tematu to lepiej zapłać te kilka stówek.Nie chcesz mieć do czynienia z Funduszem.... znajomka miesiąc braku oc kosztowało prawie 10 tys zł.

  16. Podziękowania dla $iwy za pomoc w problemie

    zradek1 (22-12-11)

  17. #10
    zradek1's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj.Pomorskie/pow.Pucki/gm.Krokowa/Łętowice
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    jutro opłacę ubezpieczenie na pół roku ,340 zł to nie majątek Moje OC wygasło wczoraj, mam nadzieje że nie będzie żadnych problemów.
    TYLKO AUDI

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •