Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: VWTOOL weryfikacja czujnika g62/g2

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    Audi s-line quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny VWTOOL weryfikacja czujnika g62/g2

    Niestety nie posiadam kabla który obsługuje VAGa, pozostał mi vwtool. Odczytywałem zgodnie z instrukcją z bloku 007 w silniku oraz 003 instruments.

    Szukam usterki swojej ASZ - pali ok 9.5l/100 przy spokojnej jeździe, wydaje mi się że za długo się nagrzewa - jak się nagrzeje trzyma 90st równo. Termostat wymieniony na Wahlera, tak samo zachowuje się jak na starym oryginalnym termostacie. Czy można z tych odczytów wywnioskować, że czujnik g62/g2 do wymiany? Błędów brak.

    Silnik zimny





    Silnik prawie rozgrzany




    Silnik całkowicie zagrzany




    Odczyty nie pochodzą z jednego dnia.

  2. #2
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    wiesz z tego co kiedys sie dowiedzialem rozniaca miedzy odczytami z tych czujnikow nie moze byc wieszka niz 5 wiec to u Ciebie wyglada ze jest zachowane wiec nie powinno byc uszkodzenia na zimnym na 17 blok 3 masz 30 i mozliwe ze tak jest bo masz tez ten slinik i na klimatroniku na 49 kanalze na zimnym zawsze mam 30 a to jest taka sama wartosc jak w bloku 3 na kanale 17 a przeplywomierz masz ok bo to tez ma wplyw na spalanie
    Ostatnio edytowany przez batman500 - 23-12-11 o 12:26 Powód: Automatyczne łączenie postów

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    Audi s-line quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Najbardziej nie pasowała mi ta temperatura w bloku 3 na kanale 17: 30st przy zimnym silniku i ujemnej temp na zewnątrz - czyli się tym nie przejmować?? Będę zatem zmuszony szukać innej przyczyny, przepływki nie sprawdzałem jeszcze.

  4. #4
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    wiesz czy sie tym przejmowac czy nie sam do konca nie wiem bo tak jak pisalem roznica nie powinna byc wieksza niz 5 st i czy na zimnym tez tego nie wiem wlasnie bo tez sie nad tym juz zastanawialem powiem ci tak ja mam tak samo a spalannie mam mniejsze bo teraz tak w zime po miescie ok 6 jak krotkie trasy mi zas w taka pogoda na budziku pokazuje 90 ale na 17 blok 3 co mowie tez mozesz sobie wpisac na ukrytych funkcjach klimatronika kanal 49 mam 78 81 wiec tez mysle czy nie czeka mnie wymiana termostatu wiec na moj temat tez sie wypowiedzcie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •