Strona 92 z 99 PierwszyPierwszy ... 42829091929394 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 911 do 920 z 990

Temat: Wymiana akumulatora / jaki akumulator

  1. #911

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    troszkę dawałem na gwarancję ostatnio kagera i wymienili bez ziewania
    Jak długo Ci sluzyl? Ile miał gwarancjo?

  2. #912
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez martinTDM Pokaż post
    Jak długo Ci sluzyl? Ile miał gwarancjo?
    po 2 lata każdy ale u mnie nie maja łatwo teraz mam optime red zobaczymy czy da rade dłużej

  3. #913
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Samochód odpalany tylko w weekendy, cały rok pod chmurką i aku Varta cztery lata wiec skończcie pieldolic te swoje żale o dwóch sezonach.

    Znam kilku takich fachowców, którym tez co chwile baterie padają. Wsiada taki jeden z drugim do samochodu przekręca kluczyk i jeb dmuchawa na max, radio gra, jakaś ładowarka podpięta i najlepiej jeszcze światła włączyć a dopiero pozniej odpalić. Albo w zimie trasa zycia kilka km do pracy ale powłączać trzeba wszystko co się da łącznie z grzaniem tylnej kanapy choć jedzie sam te 5minut a pozniej zdziwienie, ze aku mocy nie trzyma.
    Jak się dba, tak to działa. Wyjątkiem może być tylko wadliwa sztuka, która należy wymienić i tyle.
    Ostatnio edytowany przez heko - 25-04-18 o 18:24

  4. #914
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie dokońca się zgodzę z twoją teorią. Zimą w ciężkich mrozach nawet wskazane jest przed odpaleniem załączyć światła ponieważ swiatła są dośc dużym odbiorca prądu, to włączane wcześniej przed rozruchem "przygotowują" jakby akumulator na dużo gwałtownieszą reakcję podczas załączania rozrusznika. Zawsze tak odpalam. Nie mówię, że w trakcie rozruchu mają się palić bo większość aut jest przed tym zabezpieczona i w czasie kręcenia one się wyłączają.

    Wadliwe akumulatory pojawiają się dość często i to czołowych producentów. W mojej a3 fabryczny wytrzymał 8 lat zmieniłem na centrę futurę i padła w lato po 1,5 roku używania gwarancja uwzględniona oddali pieniądze. Teraz moll też z 1,5 rocznym stażem i teraz w zimie 1 odmówił posłuszeństwa po tygodniowym staniu bez odpalania (musiałem doładować). Alternator mam dobry, rozrusznik również. Pobór w stanie spoczynku 0,03A więc w normie.

  5. #915
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Mam nadzieje, ze nikt nieświadomie nie weźmie Twoich slow na poważnie. Światła podczas odpalania nie przygasają przez jakieś cudowne zabezpieczenie (może w nowych autach) tylko przez spadek natężenia pradu (dając w **** żarówce), który pobiera rozrusznik.
    Mając powłączane masę niepotrzebnych rzeczy jedyne co robisz to obciazasz dodatkowo akumulator podczas rozruchu. O tyle więcej pradu będzie musiał doładować alternator podczas jazdy lecz czasem przejazdy sa na tyle krótkie, ze czyta się na forum specjalistów, którym roczne akumulatory nie maja siły odpalic auta.

  6. #916

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    Zimą w ciężkich mrozach nawet wskazane jest przed odpaleniem załączyć światła ponieważ swiatła są dośc dużym odbiorca prądu, to włączane wcześniej przed rozruchem "przygotowują" jakby akumulator na dużo gwałtownieszą reakcję podczas załączania rozrusznika
    Bo świece to Ci prądu nie biorą że aż musisz światła włączać ?

    Wiadomo że na wszystkich aku się może zdarzyć bo wyszła jakaś wadliwa seria ale druga kwestia jest taka że aku może być leżakiem magazynowym. Mało to się zdarza sklepów które robią zapasy latem jak akumulatory hurtownie rzucą w promocji ? A nie daj żeby jakiś akumulator nie stał w pełni naładowany przez ten czas to sie zasiarczy migiem

  7. #917

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDN/KRK
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    panowie pewnie bylo juz takie pytanie ale tyle tego jest ze nie widzialem odpowiedzi. Czemu w 2.0 tdi 8V byl dany aku 380A a tu polecacie 720A? w sumie wyszukiwarki sklepowe do danego modelu tez wyszukaly aku 720A wiec czemu oryginalnie byl dany 380A?

  8. #918

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez A3LDN Pokaż post
    Czemu w 2.0 tdi 8V byl dany aku 380A a tu polecacie 720A? w sumie wyszukiwarki sklepowe do danego modelu tez wyszukaly aku 720A wiec czemu oryginalnie byl dany 380A?
    Wg mnie im wyzszy prad rozruchowy tym lepiej, bo masz wieksze "uderzenie" przy starcie, a to wazne szczegolnie dla diesla. Co innego z pojemnoscia (Ah) zwlaszcza, gdy robisz krotkie trasy. Ja gdy szukalem aku dla siebie to najpierw znalazlem odpowiednia pojemnosc (Ah), a potem dla tej pojemnosci staralem sie znalezc max duzy prad rozruchowy (A).
    Czemu oryginalnie byl 380A? Moze to auto wyprodukowane na "cieplejszy" rynek? Rzucam tylko mysl, bo nie wiem czy to prawdziwy powod. Moze ktos inny sie wypowie.

  9. Podziękowania dla martinTDM za pomoc w problemie

    A3LDN (06-05-18)

  10. #919

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez A3LDN Pokaż post
    Czemu w 2.0 tdi 8V byl dany aku 380A a tu polecacie 720A? w sumie wyszukiwarki sklepowe do danego modelu tez wyszukaly aku 720A wiec czemu oryginalnie byl dany 380A?
    Był 380A ale w normie niemieckiej DIN. U nas wszędzie masz podane normy europejskie EN.
    380A w DIN odpowiada około 620A w EN

  11. Podziękowania dla panus1 za pomoc w problemie

    A3LDN (12-05-18)

  12. #920

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDN/KRK
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez panus1 Pokaż post
    Był 380A ale w normie niemieckiej DIN. U nas wszędzie masz podane normy europejskie EN.
    380A w DIN odpowiada około 620A w EN
    znalazlem na aku, dokladnie 680A wiec jest ok ale po trzech latach juz zaczyna cos szybko sie rozladowywac i zastanawiam sie nad nowym VARTA AGM 096.

Strona 92 z 99 PierwszyPierwszy ... 42829091929394 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •