Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 25

Temat: Wystrzelone poduszki powietrzne

  1. #1
    kiler202's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Wystrzelone poduszki powietrzne

    Witam wszystkim, mam problem, a mianowicie dziś, podczas jazdy samochodem na prostym odcinku przy prędkości 40km/h wystrzeliły mi dwie przednie poduszki powietrzne. Nie powinno się to wydarzyć, gdyż chodzi o nasze bezpieczeństwo. Szczęście , że nikt nie jechał z na przeciwka. Nie bardzo wiem gdzie to zgłosić. Moim zdaniem to skandal, ze tego typu sytuacje się w ogóle zdarzają. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie lub jakiś kontakt.
    Mam Mini auto casco. I wypadku nie miałem, więc one same wystrzeliły. Pamiętam, że był taki przypadek bodajże w Lublinie. Facet zostawił dziecko w aucie i poszedł na zakupy. A w tym czasie wystrzeliła poduszka powietrzna i dzieciakowi walnęło mocno w głowę i do dziś jest sparaliżowany. To się stało w aucie Renault i ta firma wywaliła sporo kasy na odszkodowanie i sprawę. Bo koło może odpaść w aucie, ale żeby poduszka sama wystrzeliła, to tak nie może być, bo przecież ona ma chronić życie, a nie jemu zagrażać.

  2. #2
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Zgzadza się po to są poduszki aby zabewniać nam bezpieczeństwo podczas kolizji,może ktoś z forum miał podobną sytuację aby podpowiedzieć, z tym że pamiętaj, poduszki w aucie powinny być wymieniane co 10-14 lat w zalezności od producenta i po tym okresie ważności może być ciężko jeśli chodzi o jakieś odszkodowanie dobrze by było abym się mylił

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Golem1 skąd masz tę informacje że powinny być wymieniane??? Nigdy o tym nie słyszałem, a jeśli to prawda to powinna to być raczej wiedza powszechna. Pozdro

    Edit1: kiler202 może spróbuj się skontaktować z serwisem Audi? może się zainteresują sprawą i coś ugrasz.

  4. #4
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jest taki zapis, chyba widzialem go w ksiazce gwarancyjnej ze co 10 lat nalezy wymienic poduszki i pasy aby zapewnic maksymalne bezpieczenstwo.
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  5. #5
    Byzio's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW Sharan
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    195 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Nawet na drzwiach bocznych lub na ramie przy zamku jest naklejka z zapisem odnośnie daty wymiany. Też mnie to czeka jakoś niedługo...

  6. #6
    beatamichal2010's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staniatki/Koblenz Deutschland
    Auto
    Audi A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    we fiatach wymienia sie po 10 latach a w audi nie tylko sie sprawdza podobno

  7. #7
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy
    Ostatnio edytowany przez czaro10 - 26-12-11 o 19:02 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #8
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kierowiec Pokaż post
    Golem1 skąd masz tę informacje że powinny być wymieniane??? Nigdy o tym nie słyszałem, a jeśli to prawda to powinna to być raczej wiedza powszechna. Pozdro

    Edit1: kiler202 może spróbuj się skontaktować z serwisem Audi? może się zainteresują sprawą i coś ugrasz.
    Dowiedziałem się kiedyś w ASO i czytałem w jakim zeszycie warsztatowym dotyczącym ważności poduszek, z tym że w ASO powiedzieli mi że na poduszki w A4 B7 z 2007r. mam 14 lat ważności ale nie pytałem się czy we wszystkich modelach okres jest taki sam czy inny.

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No to kiler202 masz odpowiedz na swoje pytanie. Producent zawsze się zabezpieczy żeby w razie czego umyć ręce... Strach się bać...

    P.S. Możesz opisać jak to wyglądało? Da się opanować samochód po takim wystrzale, czy tańczysz po całej drodze?

  10. #10
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Mimo to skontaktowałbym się z Audi,zobaczysz jakie będzie ich podejście a następnie z Rzecznikiem Praw Konsumenta ...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •