Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 72

Temat: Dziwny dźwięk z silnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alwernia/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Dziwny dźwięk z silnika

    Witam.

    Zaniepokoila mnie dzis dzwiek ktory wydaje silnik. Objawia sie to nastepujaco: gdy silnik jest zimny, z miejsca ktore zaznaczylem na zdjeciu wydobywa sie niezbyt glosny ale jednak, dziwiek jakby blacha uderzala o blache (cos jakby dzwiek wibracji, lekko harczy). Po okolo 30 sek. dzwiek znika (przy okolo 800 obrotow) i pojawia sie w zakresie 2000-2200 obrotow, po kolejnej minucie jak silnik nabierze troche temperatury, znika zupelnie.

    Macie pomysl co to moze byc?

    Pozdrawiam.

    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 12:06

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    arth2, kiedy zmieniałeś rozrząd? Może rolka Ci odmawia posłuszeństwa... Warto zdjąć obudowy i obejrzeć...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alwernia/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Od wymiany rozrzadu jest przejechane 20tys i byl zmieniany w ASO, choc teraz juz nie mozna nikomu ufac co do jakości wykonanej uslugi.

  4. #4
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arth2
    Od wymiany rozrzadu jest przejechane 20tys i byl zmieniany w ASO, choc teraz juz nie mozna nikomu ufac co do jakości wykonanej uslugi.
    Może ci za mocno naciągnęli pasek i łożyska na naciągu się kończą
    and4tu

  5. #5
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    arth2, mi też się coś tak telepało i brzęczało właśnie tak jakby blacha przy tłumiku gdzieś rezonowała... Okazało się, że poprzedni właściciel nie wymienił tłumika drgań i był na kompletnym wykończeniu... Nie sądzę, żeby w środku silnika coś się wysypało - wtedy na pewno byłoby widać, że silnik źle pracuje...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alwernia/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Larius, doklanie takie bylo moje podejrzenie, ze gdzies wibruje blacha i jak sie nagrzeje to sie ucisza. Na poczatku myslalem ze to dzwiek katalizatora, brzeczy bardzo podobnie. Sam silnik chodzi idealnie, zadnego spadku mocy, rwania ani nic z tych rzeczy.
    Dzieki za sugestie.

  7. #7
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    arth2, jeżeli słyszysz niepokojący dźwięk w podanym przez Ciebie zakresie obrotów 2000 - 2200 radziłbym Ci podjechać na oględziny rozrządu. Podobne dźwięki wydaje napinacz paska jeżeli jest za luźny lub np jedno z kół straciło współosiowość.

  8. #8
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    and4tu paska nie trzeba naciągać bo naciąga się sam, jeśli chodzi o dźwięk to jestem przekonany że jest to osłona blaszana znajdująca się na dolnym kole pasowym od wału korbowego, trochę sie nagrzeje i przestaje, mam ten sam motor także przy wymianie rozrządu poprawiłem sobie tą blachę, także nie masz się czym martwić a propo dźwięków to pozostają tylko dwie przyczyny, albo łożysko na rolce napinacza paska rozrządy albo na napinaczu paska wieloklinowego, szczególnie ten drugi jak jest zimny lubi głośno pochodzić

  9. #9
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    czarogo, pisząc, że jest za luźny pasek mam na myśli, że napinasz cały czas stara się utrzymać pasek we właściwym napięciu i pracuje w maksymalnej amplitudzie. Dlatego stuka.
    Ma to miejsce właśnie, kiedy jedno z kół zetnie klin i straci współosiowość.

  10. #10
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    glac nie wydaje mi sie żeby to był pasek bo mój był dobrze wyfrezowany i nie stukał, pozostaje jeszcze coś takego jak napinacz paska wieloklinowego, wymieniałem ostatnio rolekę a jak starą obkręciłem to dopiero było stukanie jak łożysko się wyrobiło, a jeśli chodzi współosiowość to nie ma to nic do rzeczy, bo skoro pasek nawet będzie miał zerwany klin albo klin będzie z deka nagryziony to przy tym napięciu paska koło pasowe wytnie go z paska

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •